Jump to content
Maestro

неработещ IMRC клапан на Honda-Accord-2.2 ictdi

Recommended Posts

Здравейте колеги,моля за малко помощ ако някой е имал подобен проблем.

Ето,че след 10-12 хил.километра на ''новата'' ми хонда почнаха и проблемите....Преди няколко седмици ми светна чека и след няколко километра угасна,викам си добре..да ама не.Лампичката започна да досажда и реших този път да отида на оторизиран сервиз за диагностика,хората ме ''обслужиха'' срещу 46 лв. и диагностираха проблем с този клапан,който от време навреме не работи както трябва.Човека също така ми предложи преди да го сменя да направят почистване на изпускателната система(някакви тръби)и след това да видим как ще е,такава профилактика се правела веднъж на 100к

Моля за съвет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се кара и така,но разхода малко ще се вдигне.Иначе нов IMRC клапан ,оригинален е около 270 лв + 10 лв труд.За по-сериозни неща задължително трябва посещение на оторизиран сервиз като IMI,където и Венко и Венци са много добри в работата си.Почистването на испускателната система,като профилактика не е лошо да се прави.Всичко това,което ти се е случило беше и при мен.Поздрави и успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1) Соленоидният клапан не подлежи на ремонт. Можеш да се опиташ да почистиш филтъра му, но за този проблем съм чел преди и на който се е появявал, го е решил с подмяна.

2) Ако почистването, което са описали е изпускателния колектор и тръбата за EGR клапана - направи го. Моят преди почистването беше изключително запушен. Цената на това почистване беше около 100лв, заради не малкото труд при разглабяне.

 

Инак 46лв не трябва да са пари, които да те притесняват щом си си взел модерен автомобил. С тези автомобили излиза много по-скъпо да ходиш при евтини майстори и се почнат експерименти и ремонти на здрави неща от предполагане  :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сърдечно благодаря за бързите отговори момчета!

Така и предполагах ще се наложи да го сменям ,но ще направя и почистване на изпускателния колектор и тръбата за EGR клапана,след това ще пиша как е :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата нищо не е отговорил, но аз ще кажа вместо него. При мен същият този клапан беше сменен с нов, тръбата на EGR имаше мъничка дупчица и я завариха, почистването също беше направено. Резултата е 0.8л/100км по нисък разход, както и двигателя реагира няколко идеи по-пъргаво при натискане на газта. :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ми светна чек лампата и излезе грешка P2004, която касае този клапан. Нулирах грешката и си карам... Същото беше се случило преди няколко месеца...

Чистил съм ЕГР-а, прегледах и този клапан профилактично, но според мен си работи, вероятно случайно някой път за момент запецва и записва грешката...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос за почистването на ЕГР клапана. Аз по-горе писах, че са ми почиствали тръбата, ама нещо се чудя дали не са ме метнали или пък аз не съм разбрал правилно. 

Имах дупчица на тръбата, оградена в червено (на снимката) и ми я свалиха и ми я почистиха. Трябва ли и друго нещо да се почиства?

3b3da429c79d5c30a1f41cfb90aefda9_1056x52

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази година и аз направих профилактика и освен тази тръба и EGR клапана ми почистиха и всмукателния колектор, който по думи на майстора е този който поема най-много бокллуци ;) Разликата и при мен беше осезаема и към 1л. надолу в разхода :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ясно че ефекта е голям. Въпроса е трябва ли и тази тръба №7 да се почисти? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-доброто решение за двигателя е да се препрограмира ЕКУ-то и да се дезактивира работата на EGR и IMRC. По този начин двигателя ще работи само с чис и свеж въздух, което ще подобри много работата му и ще забравите занапред за тези проблемни системи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено дизела е по-сложен агрегат от бензиновия,тези нагари и почиствания на всмукателна и изпускателна система при нашите горива са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ!Не съм карал досега дизел и с неухота виждам минусите сега.Свалих само тръба №7 и с ужас видях колко е запушена(само предполагам и след нея какво е)взех си препарат за почистване на ЕГР и за мое учудване чистеше всичко идеално,просто светна.След няколко дни ще я пръскаме цялата изпускателна и всмукателна система,та въпроса ми е може ли да се свалят всмукателните тръби без да разкачаме магистралите за горивото(от един бърз оглед сметнах,че това е невъзможно)А иначе този клапан (соленоидният)  си работи сигурен съм!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така да обобщим с този клапан как стоят нещата при мен.

 

1-во: Този IMRC клапан не е сменен с нов и си работи нормално просто явно понякога наистина ''запецва''(както писа един колега по-горе)

2-ро:Профилактика на тръбата за ЕГР, самия клапан и всмукателните колектори беше направен

3-то:До колегата JACKXXX-Ако са ти свалили тази тръба №9 която си показал на снимката и са ти взели 100-на лева в ОТОРИЗИРАН сервиз,да знаеш си е пладнешки обир,тази тръба се сваля за 5 мин.(съвсем друго е тръба №7)

 

РЕЗУЛТАТ:

Колата реагира малко по-пъргаво и нищо друго.....разхода си е същия!

 

ПС Карайте си колите и по-малко МАЙСТОРИ!И не ги щадете ако са ви съсипали нещо по колата-ПОКАЖЕТЕ ГИ ДА ЗНАЯТ И ДРУГИТЕ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взеха ми 30лв за сваляне, почистване и заваряване. Което е ОК, поне според мен. Важното, е че е трябвало да свалят и тръба №7, за да може профилактиката да е пълна. Това исках да си изясня.

Редактирано от Jackxxx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...