Jump to content
antey

Колеги! Как да събудим Ф20А4!

Recommended Posts

Привет, знам, че е писано доста за това но никъде не намерих точно обяснение как и по какъв начин да се подсили Ф20. Всеки пише за Н22 и Н23, които и без това нямат голяма нижда от ъпрейд а за Ф20 почти нищо. Чувал съм за смяна на колектор от Н23, чип тунинг, въздушни филтри и т.н. но нищо конкретно. Има доста "нещасти" притежатели на този двигател, които ще са много благодарни за вашите препоръки и мнения. Помагайте колеги :)!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Вал от х23 също. 

Редактирано от B.Pavlov
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-ефикасния начин за подсилване на Ф20 е, просто да смениш двигателя! Знам че мнението ми няма да ти хареса,но това е обективната истина.С всички тези неща за които си мислиш,колектори от Х23,валове, чипове и т.н. няма да постигнеш нищо съществено,но със сигурност ще похарчиш доста пари.

Като искаш сложи колектори от Х23, сложи някаква хубава генерация и ако още не си доволен, почвай да си събираш пари за двигател Х22 или по евтиния вариант Х23 :)  Само че решавай какво ще правиш предварително,за да няма после тема как да направя Х23-----> Х22  :)

 

п.с. Ф20 си е хубав двигател,надежден и непретенциозен!

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали има една приказка за жените, че все един два сантиметра не им достига.... и аз така - още няколко кончета и щеше да е перфектен :) . Нямам за цел да я правя WRC клас а просто леки модификации, които ще подобрят поведението й, но виждам, че получавам повече упреци за което :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Комп. от Х23, изпускателен колектор от същия и ако те влече генерация на ф55 с два резонатора и хубаво гърне! Това съм го правил, колата се отпушва доста. Успех!

Редактирано от Dotz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,никой не те упреква :) Питаш и ти отговаряме, а това че отговора не е такъв, какъвто ти се иска........

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм отворен за всякакъв вид мнения колега nightfigter и съм благодарен на всичките :) . Открих няколко Х23 на части и направих запитване за изпускател и комп. За смяната на вал ако някой го е правил може ли малко инфо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Глава и периферия от х22 и става добър франкенщайн :yes:Правил съм и мога да кажа че върви много прилично

Редактирано от doggy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега може ли да споделиш малко повече инфо за франкенщайна с глава от Х22, какво трябва да се смени като цяло, също знам че трябва да се запушат и някакви маслени магистрали, компа се сменя, но с какъв, дросел? и така нататък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тая тема спокойно може да се изпрати в коша и да се спре с глупостите !За да се сложи глава от Х22 на Ф серия всички разходи ще излезнат на поне 1000лв( не 100 а 1000 !!)За толкова ще се намери цял Х22 мотор дето ще върви 2 пъти повече от Ф20 с Х22 глава.С трици маймуни не се ловят, демек без пари нищо не става !

Редактирано от rollin
  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не е казал че излиза без пари и х22 не върви 2-пъти повече от ф20 Франкенщайн.Този сетъп  върви достатъчно добре,като се мапне и най големия бонус е че запазваш долницата и плащаш 2 пъти по малък данък.

 

пп.За 1000лв. х22 ще намери двигател!Нищо повече-къв е що е?-Ще му гледаме на боб и ще се надяваме да не изтропа на първия старт.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Всеки да прави каквото иска, ама половината дето дават акъл си нямат на идея за какво говорят.

Само да попитам как ще пасне глава която е за 87мм ризи на блок с 85-86мм(нз колко точно е на Ф20) ?Не е невъзможно но става въпрос за доста стотинки....1000лв беше примерната цена която дадох и на 10000% съм сигурен че няма въобще да стигнат за да заработи Ф20-ката с Х22 глава и ще си литне на 1500лв поне !

Редактирано от rollin
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега,просто си пишеш да се заяждаш или......Момчето е питало и аз съм му отговорил.Цяла тема си има и са направени поне 4 такива.Аз лично съм направил един и съм давал насоки за 2-ри.Не знам кое не ти харесва.Ако се интересуваш как се прави е едно,ама да даваш акъл и да казваш че не ти е ясно едно как се свързва с друго????Питай!

 

пп..Не навивам никой на такъв сетъп,просто споделям още един вариант,пък който както си реши.Не си натрапвам на никой мнението

 

пп2.Аз давам акъл ама си имам и понятие! ;)

Редактирано от doggy
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега! Тъй като не съм привърженик на сложните манипулации изброени по-горе, а последните 10 години прекарах в търсене на начини за увеличаване на мощността, намаляване на разхода и вредните емисии, мога горещо да ти препоръчам, като за начало да си смениш свещите с малко по-специални. Марката е Бриск, можеш да провериш за твоя модел двигател ето тук: http://www.brisk.biz/catalogue/spark-plugs-cars .Каквото и да чуеш за тези свещи, хубаво или лошо, ще е истина. Факт е обаче, че тези, с които аз се сдобих са истински и не правят искра, а волтова дъга, като при електрожен. Разликата се усеща в целия работен диапазон на двигателя. А на тебе точно това ти трябва нали?

П.П.: Държа да се знае, че не съм търговец или собственик на сервиз и не правя реклама на нищо и никого. Просто споделям опита си с хора имащи сходно мислене с моето.

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ни най малко се заяждам просто давам приятелски съвет.Темата започва с питане за интейк, филтър, чип и все такива неща дето струват на куп 200лв, а ти го пращаш на правене на сватба за над 1500лв, както и манипулацията не е болт-он, демек не всичко пасва и още над 500лв ще му вземат за труд.За това го посъветвах и пак ще го направя да си седи на задника и да не слага никакви Х22 глави, щото нито ще върви, само един чувал пари ще даде и ще бере месеци ядове по сервизи дето ще се нагърбят да му направят интервенцията без да са наясно с какво се захващат и после става интересно.Мисля че бях достатъчно ясен, вече всеки си има глава на раменете да мисли какво да прави, само момбата ми е да не ги насочваш ей така все едно със затворени очи се прави нещо дето е доста сложно !Поздрави на всички.

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

H22 мотор - около 1000 (хиляда) лева и години безпроблемна работа F20 с H22 глава - непрестанни грижи по цялата хамалогия която се изисква , неясен краен резултат и над 1500лв разходи.Недко го е казал , не виждам какво повече може да се напише.Колегата по-добре да събере пари и да си купи цял мотор.Проблем са парите предполагам които трябва да се дадат накуп и затова мисли за франкенщайн но ще набие повече постепенно ако не направи качествена смяна с цял двигател.

Редактирано от Mkilla
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Понеже никой не си прави труда да чете,а само дава акъл.Някой направи ли си труда да прочете заглавието???Май не!Никъде не съм написал че е лесно и че се прави в къщи докато се реже салатата.Ако някой просто чака да си продаде двигателя и му обърквам с писането си някоя далавера---преставам да пиша.Никъде не видях споменат бюджет и някой си просто да се изхвърля ей така кое било надежно и ненадеждно ми се струва меко казано несериозно.Ако някой от вас двамата ми каже колко такива проекта са замислили и направили,също така са имали и проблеми-ок!но кой чул и недочул да обяснява кое как е...............no comment.

Да го кажем така: Ако аз сега си купя случайно прелюд с ф20 мотор(макар че аз различно от 3-та генерация не бих карал)няма да си сменя двигателя.Ще предприема именно този вариант,за да избегна пререгистрация и високи данъци,а да не говорим и бягането по узаконяване на по мощен мотор.За Декра и Тиат в Шумен направо бях забравил,вие как мислите колко излиза едно одобрение???

Аз ще ви кажа веднага:ами около 500лв.(може и 420-430 да са)Ами бягането напред,назад?Да х22 излиза по евтино?Да ама не.Хубав мотор е спор няма,аз си купих такъв преди 7 години когато вървяха по 3500лв. и им се радвахме като на малко дете.Върви много прилично със хубава динамика,но.....сопите и тук са много.

 

пп.Без лоши чувства към никой и успех с тунинга.

Редактирано от doggy
  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз заглавието го прочетох, ама ти прочете ли за какво пита момчето ? - спортен филтър, чип, компютър от Х23, както казах всичките на куп за няма и 200лвАко бюджета е Ънлимитед да набива едни дартъни и да надува на 2бара и ще лети.Може и аз грешно да съм разбрал темата НО според мене тука се пита за бюджетни изпълнения !Нека автора сам каже какви пари мисли да задели за тЮнинг, да спрем с разпъването на локумите.пп... честно да ти кажа не знам дали има останал жив такъв франкенщайн, а какво остава да коментирам това че нямало никакви проблеми...Ако ще си мерим пишките давай дино графика на твоите франк-и та и да се приключва спора,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Локумите ти ги разпъваш.Аз изразих мнение и ти се набра след мен като ощипан.Пишки не меря с никой,просто неуспяли и потрошени проекти нямам.Динографики за кого да ги вадя? ето ти една на проект франки:

 

пп..Нещо друго?Айде впечатли ме с нещо.

 

пп.2 тва с колко са му финансите ти го казваш.Аз никъде не го прочетох.Или пак аз не мога да чета.Или просто си и счетоводител?!?

post-652-0-11792800-1433356871_thumb.jpg

Редактирано от doggy
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най малко съм тръгнал тебе да впечатлявам, просто нали каза че само ти си правил а ние само говорим...Накарах да ми разпечатат графиката без корекциите(понеже резултата е по нисък) иначе реално 195 коня на гумите - Х23 с Х22 глава.post-9862-0-08514800-1433357331_thumb.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ок супер резултат.Е и?Пак не четеш за х23 или за ф20 говорим?Х23 всеки може да направи.1000 пъти по лесно е.Ти ф20 правил ли си?

Просто и ясно да или не?

Редактирано от doggy
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Именно за това говорим, че ти прати момчето в 5-та глуха дето няма да може да се оправи !Айде стига толкова, може модератор да почисти боклука дето се изсипа.пп... Не не съм, не бих си причинил тази глупост, но имам приятели дето са и съм наясно, за това и съветвам автора да не се захваща.Ти ако си майстор и можеш да му я направиш направо му си пиши на ЛС с цена и той да си преценя !

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не знам с какво съм пратил някой някъде,но винаги съм бил отворен за съвети и помощ.Това че на теб не ти харесва нещо в дадения проект не значи че е грешен или чуплив и ненадежден.Именно за това се жегнах.Скоро пак ще съдействам за такъв проект който ще бъде доста видоизменен от стандартното понеже ще има и К-серия намесена в него.В крайна сметка нали нещо някъде трябва да се върши и да върви някакъв тунинг.

 

пп.Това ми е последния пост в тази тема.Ако някой има нужда от съвет за "чупливото"франки,ще помогна с каквото мога.

 

 

пп.2 Понеже си писал след мен.Да мога да му я направя,физически и със съвети.И по 2-та начина и не,не съм майстор!За мен тази дума е обидна.Просто съм достатъчно технически грамотен и съм направил доста двигатели.Не съм изписал толкова за да си правя реклама и каквото и да е.Дадох само идея.Колегата ако иска и търси такъв вариант ще се свърже с мен.Аз никого няма да офертирам.

Редактирано от doggy
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Начииииии да се спори братче.В първият пост момчето пита " Как да засиля F20?!".Този мотор се засилва чрез смяна с H22 в същото купе , после пали към Декра да си го регистрира и си кара.Всичко останало което можело да стане , не можело да бъда и тн... е в сферата на приказките защото няма нормален човек който да даде повече пари за нещо което може да се свърши по-лесно и по-качествено с по-малко кинти.Doggy не се замисля за някой неща.Покрай повечето кончета трябва да се мисли и за спиране.F20 e с малки спирачки , трябват му 2 апарата + нови дискове и накладки.Апаратите с ревизията която ще е препоръчителна да се направи + читави дискове и феродо няма да са също под 200 лева.Скоростната кутия от F20 ли ще я остави ? А 4WS защо да не ползва ? Влагането в такъв проект е меко казано излишно , защото в крайна сметка ако теглиш черта покупката на Прелюд с H22/H23 мотор излиза доста по-евтина от това да си правиш твоята си кола , проста математика.Ако все пак тръгнеш да правиш франкенщайн то по-добрият избор е смяната на цял мотор.Всеки един вложен лев в двигател на прелюд Ф20А4 е грешен поне за мен.Карам такъв , доволен съм от него но ако трябва да го засилвам ще го "засиля" в двора или направо колата в сайтовете за продажба на коли и ще си взема готов направен H22.Нямам линка към момента но мисля , че някакъв англичанин беше извадил 155 коня от Ф20 5-та генерация и това беше максимума което не е малко за стоков мотор.Колектори от Х23 , по-голяма генерация и тн...Относно това кой какъв майстор е бил и кой какво е правил....не е нужно да ходя в Египет за да знам , че там има пирамиди. Хайде със здраве.

Редактирано от Mkilla
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз монтирах охлювче,тия дни съм на дино :yes:

....чиста работа

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега по горе беше писал за свещи BRISK.Аз съм със такива и съм много довоелен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих сложил П14 комп на Ф20ка с всмукател/изпускател от х23 и генерация..... П06/П28 и настройка за да стане всичко като хората...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичките се наспорихте,дори видях коментари от сорта"не четете ли какво е писало момчето" и в следващия момент говори неща,които нямат нищо общо с питането на човека.Та относно Ф20 и засилването му,сички знаем,че не е кой знае какво,но тук се прави сравнение с Х22 или просто засилваме Ф20?   Също така,никой не гони определени коне на тая Ф20-ка,просто"скопените" Ф20А4 малко не им достига за да те радва колата, с най-малката кубатура мотор за модела. Не сме тръгнали на състезание!!!Та да кажа все пак и аз нещо...всеки карал Ф20 и тръгнал към засилване е минал през периферия от Х23(всмукател,изпускател,генерация,интейк и може би ремап),с това се постига точно този ефект,който колегата търси. Затова го съветвам да направи Х23 сетъпа и да спре до тук, ако желае!!!По лесното е Х22 ако не му се разправя,колегите са прави.Това ми е съвета!!!За франкенчовците Ф20 с Х22 глава, филма е голям,сумата която даваш е колкото да си купиш Х22, аз направих същия франки и мога да кажа,че ефекта е съсипващо добър.Върви,може би колкото читаво Х22,струва колкото Х22,а за ремонти не искам да говоря,защото всеки перфектен мотор е потенциална бомба за изтропване по принцип.ПС:Ф20+Х22 глава...може да се каже,че парите са много ДА,но изживяното да сътвориш нещо,не чак толкова комерсиално,ти разтяга лицето от радост докато шофираш.ПС 2:Колко смятате струва Сток Прелюд с Х22 4WS и Франки Прелюд с Ф20+Х22 глава+4WS на едно и също дередже купетата???Аз имам готов отговор за франки,защото съм го изпитал!!!Поздрави на всички и да уточня НЕ СЕ ЗАЯЖДАМ или КАРАМ с някого, ДАВАМ МНЕНИЕТО СИ ;)

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вал от х23 също. 

Х23 е двувалов, Ф20 едновалов, кой вал точно би сложил на Ф20 от Х23 ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не очаквах темата ми да вдигне толкова шум, и двамата сте прави - наистина най-лесният вариант е смяна на двигател а още по-добре е смяна на колата, но с това идват и големите данъци и застраховки. И за да се спестят тези разходи, франкенщайн е отличен вариант за това, както и чувството, че си създал нещо. Не разполагам с финанси, време и опит за пълен суап или франкенщайн и затова мисля да се огранича само до изброените от Rebo_civic неща (само докато си купя порше и люда ще е само за тунинг :) ) и може би вал ако някой обясни как се прави и какъв е ефекта.....и искам да кажа нещо на колегите Rollin и Doggy - "В СПОРА СЕ РАЖДА ИСТИНАТА" - не знам кой го е казал но звучи добре :) затова колкото повече спорите, толкова повече неща ще научаваме невежите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И колегата Doggy е прав и аз съм си прав за мене, понеже аз знам колко много пара изсипах за моя франкенщайн и видях какъв е и крайния резултат, но вложените пари не се оправдават от резултата.
За това те посъветвах направо цял мотор да сложиш. Що се отнася за данъка едва ли е космос разликата какво се изтъква м-ду 133 и 200 коня, има няма 100лв на година...
Иначе ей това се получи при мене и то преди да се настрои от Боби, след това тръгна още повече ама нямам клип.
http://vbox7.com/play:5b2f6d29f2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сравняваш турбо правена кола срещу стоково Х22 да, но иначе.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние с колегата тея дни започваме да събуждаме една Ф20 на 86 мм с Х22 Type R глава и колектори,премахнати баланс валове..степен къмто 11,5.

Кефа и крайния резултат ни вълнува :)

Doggy стига губи време ами сглобявай, че ни трябва стойката за мотора

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе той Иван не сложи едно х22 ми се занимава с разни такива чупливи и несигурни проекти. ;)

 

пп.Сглобявам ама много ме бавят...

Редактирано от doggy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Real rides are built not bought.......

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Не разполагам с финанси, време и опит за пълен суап или франкенщайн и затова мисля да се огранича само до изброените от Rebo_civic неща (само докато си купя порше и люда ще е само за тунинг :) ) и може би вал ако някой обясни как се прави и какъв е ефекта...

 

Ех, как съм изтървал тази забава, чак сега я изчетох.   :)

 

Колега прелюдаджия, най- приятелски те бих посъветвал да си караш стоковия F20.

"Как да събудим F20" има предостатъчно отговори, но горният цитат е показателен- не си фантазирай.

Джиткай си старият катър F20 и гледай  да е във форма, другото е ала бала.  :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко хубаво ама защо никои не сподели как се държи този двигател с едно турбо ? Говориме до 0.5 бара налягане което според мен са 50/70 коня от горе и не е проект за 1500лв ? И аз имам явно Ф20 двигател първа хонда ми е не знам още кой какъв е ама всеки вика хонда ли е двигателя е здрав бърз ии държи много на тунинг а тука тоя 133 коня го изкарахте се едно е 1.0 3 цилиндъра на метан ?? Да не говорим че дори и малко аванс на този мотор предполагам ще помогне малко поне едно магаре може да добави :D 

 

Ии по темата хайде някои да каже как е с турбо а не имена от филми и други мотори и тн ?? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах за турбо,но не коментирате.Колата се кара на 0,6 бара вече доста време и си върви доста прилично за килата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...