Jump to content
nrtk

Катализатор

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

здр,искам да попитам някой по-запознат ,кое е по оферта да ми смъкнат катализатора и да ми сложат траба или аз да го продам и да си платя трабата?Извинявам се ако съм объркал раздела:huh:/>/>П.П. колата е Сивик 6-та хеч

Редактирано от nrtk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми на мен в Русе ми искат 20лв за смъкване на катализатора и слагане на тръба на неговото място .И ми предлагат да ми доплатят 20-30лв и да си остава катализатора .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей коледга,моят съвет е да си продадеш сам катализатора и да си платиш работата на майсторите.При всички случаи иначе ще си назад с парите.Един хондов катализатор върви около 90 лв.Също така те съветвам да не слагаш просто права тръба,която да ти заварят към генерацията,защото това ще повлияе на поведението на колата в ниски обороти и ще има някакъв положителен ефект само в много високи (каквито много рядко се постигат в градски условия)По-добре е да се сложи резонаторно гърне на фланци и да е 1:1 с катализатора,за да позволява монтаж и демонтаж.Излиза малко по-скъпо от заварките,но според мен е по-добре.Аз лично си го направих така и не си продадох катализатора.Хондовите кат.са самопочистващи се и е много трудно да бъдат задръстени.Трябва да е карана колата с мн лош бензин.Все пак не се знае в близко време какви закони ще вкарат при минаване на ГТП и може да се окаже,че всички трябва да оборудваме колите си с нови катализатори,които запо4ват от 300-400 лв.Запази си го,не иска хляб и вода. :) Поздрави и успех.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей коледга,моят съвет е да си продадеш сам катализатора и да си платиш работата на майсторите.При всички случаи иначе ще си назад с парите.Един хондов катализатор върви около 90 лв.Също така те съветвам да не слагаш просто права тръба,която да ти заварят към генерацията,защото това ще повлияе на поведението на колата в ниски обороти и ще има някакъв положителен ефект само в много високи (каквито много рядко се постигат в градски условия)По-добре е да се сложи резонаторно гърне на фланци и да е 1:1 с катализатора,за да позволява монтаж и демонтаж.Излиза малко по-скъпо от заварките,но според мен е по-добре.Аз лично си го направих така и не си продадох катализатора.Хондовите кат.са самопочистващи се и е много трудно да бъдат задръстени.Трябва да е карана колата с мн лош бензин.Все пак не се знае в близко време какви закони ще вкарат при минаване на ГТП и може да се окаже,че всички трябва да оборудваме колите си с нови катализатори,които запо4ват от 300-400 лв.Запази си го,не иска хляб и вода. Публикувано изображение Поздрави и успех.

 

И аз искам да направя същото, само не знам от къде да намеря фланци Редактирано от rumenbo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай си фланеца от катализатора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай си фланеца от катализатора

Да ама нали идеята е катализатора да си е цял, ако нещо стегнат законите да се монтира бързо и лесно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...