Jump to content
Guest K1r1L

Баналната тема за бензина

Recommended Posts

Guest K1r1L

аиде да напишем по няколко реда за разновидности на бензините (В БГ) и тези с добавките кои какво съдържа някои ако има инфо,впечатления и други. наи-вече за тези които рекламират ...... :D аз ще започна с 96 екстра форс (петрол) видях рекламата по Тв заредих останах много разочарован ОСЕЗАЕм пад на мощноста.....мудност в ниски, високи ....(пълна скръб) така по слухове 100 октана еко маи е един от наи добрите ?? в бг ?преди време бях видял и тестове на бензин в нета на дино на няколко марки ... ама немога да го намеря някои ако има нещо под ръка да подхвърли

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

От известно под силния натиск на приятели се навих да стъпя на ШЕЛ.100 октана V-Power и оооооо чудо имало някаква разлика,но според мен е въпрос на време да го прецакат и него.Драгича и него го накарах да зареди,нека каже дали усеща разлика и той.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоз който е в тръбите на мен най ми харесва защото е още чистичък и нерареден с води боклуци утайки и добавки :D иначе 98 на лука ама не на всеки е еднакъв :D на шела 100 е ОК ама много бързо свършва защото е с етилов алкохол примес.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около година бях решил да карам колата само на 100 , скочих до ОМВ и аийде до горе 100 октана , няма такава боза , сигурно и с 86 колата щеше да върви по добре от тогава си карам с 95 щото 98 читав нема тука , ся мисля пак да пробвам и ако пак е така почвам си бъркам сам :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ти трябва хубава бъркалка имам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами с един френд, с който караме мотори установихме че 98 на лука е най - благ. на колата няма кой знае каква разлика ама на мотора е доста фрапираща понякога. Като най голямо ла*но - 95 петрол !!!п.п. разправят за Шелския, че двигателя хващал много нагар , ама само съм чувал не знам със сигурност

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Carera 100 на ОМВ !!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз останах доволен от Естра форс на Петрол ... като че ли по малко го харчи ... спрямо 98 на лука ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Carera 100 на ОМВ !!

И аз сякаш само с тоя съм усещал разлика...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен по-скоро е до отделната бензиностанция, отколкото до верига и марка. Аз имам най-добри впечатления от 95+ на ЕКО и от 100 на Шел. Най-зле 100 октана на ОМВ. Но пак казвам усещам разлики между отделните бензиностанции, примерно на ЕКО зареждам само на цирковата площадка, който е от Варна знае. На други бензиностанции не ми харесва. Според мен далаверите с качеството се правят на самите бензиностанции. Чувал съм, че ОМВ държат много на качеството на горивото, което доставят, но явно контрола им по места е слаб. На скоро пак сложих 100 октана от ОМВ /над затвора във Варна/ и кво да ви кажа- беше за последно, просто мощността падна поне с 10-15 % окезаемо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сипвам само на омв карера 100приятелче което работеше в шел твърди че 100 октановия на шел бил същия но съм сипвал и не съм съгласен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от Шела и минерална вода няма да си купа :) най смешния бензин е там :) от две години вече ще стане само 100 от ОМВ-то , един път се преебах да си сипа 100 в ЕКО-то (пълна трагедия) :) ОМВ - то рулира спецялно за мен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм много доволна от 98 на Литекс,някой друг има ли впечатления от него?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОМВ 100 е най добрия за сега в БГ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз също заставам зад ОМВ,от доста време карам с карера,разлика има,все още не са го развалили,Шел е пълна скръб,поне аз не съм доволен,както и ЕКО

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че е точно както колегата Prelude98 каза - далаверите стават на одтелните бензиностанции. Нямаш гаранции, че като останеш доволен от бензиностанцията на някоя верига, ще си доволен и от друга тяхна бензиностанция. Те добавките си ги слагат на място, а от цистерните бензина си е един. Преди със 100 октана на Shell чувствах осезаема разлика във вървенето, сега не е по-различно като с 95, само дето го плащаш по-скъпо :) Май се заформя реклама на OMV? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да си кажа и моито мнение като сервизен техник, работещ във фирма която обслужва големите вериги бензиностанции ОМВ, ШЕЛ, Ромпетрол и т.н.Аз карам моита хонда вече повече от година и половина и зареждам на ОМВ 95. Нямал съм никакви проблеми с вървежа и каквото и да е било по вина на бензина. Служебния автомобил го зареждаме на ШЕЛ също само от обикновенния 95 и пак нямаме проблем върви тасе къса.Мога само да ви кажа че колегата е прав като казва че разликата е само в добавките които веригите слагат в бензина, едни слагат повече други по малко някои нищо. Затова по добре си слагаите обикновен 95 и си сипваите добавка за бензина от тия дето ги продават по бензиностанциите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликите са може би наистина са в добавките, на вода :huh: и не само. Не знам какво си мислите, но колеги са ми казвали че бензина ни няма нищо общо с този в западна европа. Не ми е известно да има действащ орган за контрол на качеството на бензина, който да върши някаква работа. От това следва, че ни слагат каквото си искат и вероятно по-големите вериги поне го бъркат така, че да не ни чупи колите. Аз лично карам на 95 ОМВ, върви що годе нещо там :D. По принцип съм чувал добри неща за бензина на Темпо, но не съм пробвал скоро като качество как е - мисля че го внасят от гърция. То всъщност остана само едно Темпо в Младост... някой ако има впечатления не е лошо да ги каже :o.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоя 95 карера и 100 карера (ОМВ) с какви добавки е някои има ли представа ? ;) или тоя 96 екстра форс ?( с които наистина гореше по малко и вървеше супер малко ..странно а?) :) аз слагам само 95 лукоил и като цяло съм доволен и 98 съм слагал 1-2 пъти и невиждам почти никаква разлика ... :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Snell V Power Racing+Bardahl racing добавка ми се струва че живна малко повечко.Принципно си зареждам Kinitron 100

Редактирано от Dragi4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам едно въпросче. Доколкото знам повечето хонди са направени да вървят на 95. Като има сипваме 98 или нагоре не се ли прецаква нещо :( Иначе аз си карам на 95 и си го зареждам от безизвестна бензиностанция, но колата върви по-добре отколкото с Шел или останалите известни :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се прецаква...а по темата:

Аз сипвам само 98 или 100 където има, наблюденията ми засега са следните:

 

OMV carrera 100 - oк

Shell V-power 100 - горе долу

Lukoil 98 - ок

Eko 100 или 98 не помня - oк

 

От 95 преди години като сипвах, разлика почти не съм усещал, освен от Petrol :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина са за 95 но бг 95 явно не е по европейските стандарти!Аз като сипя 95 разликата ми е че започва да почуква аванса! :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има държавна агенция за контрол,но бюджета им е толкова ограничен,че едвам насмогват да обиколят най-много веднъж годишно една и съща бензиностанция.Имам приятел,който прави проверките и според него най-качествени са горивата на ЕКО.Лукойл и ОМВ са на едно и също ниво.ШЕЛ бил направо трагедия,поне според тяхните измервания.Най-голяма разликамежду бензиностанциите на едни и същи вериги е в това колко ни лъжат в литрите кито ни сипват.Иначе между 95,98 или100,аз поне не мога да хвана съществена разлика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сипвам OMV 100, но имам чувството, че на шел вповер рейсинг е можеби малко по-добър. Имам как да ги замеря, но не ми остава време.На Лукоил не сипвам, заредих 98 от този на църна маца и максималната скорост падна драстично. Еко не знам как са, само 1 резервоар съм пълнил със 100-така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да си кажа и моито мнение като сервизен техник, работещ във фирма която обслужва големите вериги бензиностанции ОМВ, ШЕЛ, Ромпетрол и т.н.Аз карам моита хонда вече повече от година и половина и зареждам на ОМВ 95. Нямал съм никакви проблеми с вървежа и каквото и да е било по вина на бензина. Служебния автомобил го зареждаме на ШЕЛ също само от обикновенния 95 и пак нямаме проблем върви тасе къса.Мога само да ви кажа че колегата е прав като казва че разликата е само в добавките които веригите слагат в бензина, едни слагат повече други по малко някои нищо. Затова по добре си слагаите обикновен 95 и си сипваите добавка за бензина от тия дето ги продават по бензиностанциите.

абсолютно те подкрепям.95 или 98 с добавка.Не че колата е по бърза а просто дава икономия.Минавал съм един и същ маршрут с 98+добавка и сегашния 96 чист на петрол.Разлика има преди ми даваще 5,6 на 100км а преди седмица с 96 ми даде 6,4л на 100км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Shell V-Power Racing 99+ мисля, че в момента е най-добрият бензин, поне по моето скромно мнение. Веднага след него подреждам 98 на Ром петрол, също много добър :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗдравейтеМоята Хонда по документи трябва да върви с бензин 91- това го пише в Тюпеншайна (Австрийската книжка/талон на Хондата).Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой спомена, че бензина навън няма общо с нашия...е ми така е :o Няма нужда да се споменава колко от нас като са си внесли колата от чужбина и при първото зареждане в БГ сякаш им се "спъва" колата :) И да, наистина няма действащ орган за контрола на горивата у нас (не случайно). Да живее :) п.п. Вчера се зарибих от темата, и за експеримента сипах от тоя Karerra 100, и на фона на Shell V-power 100 колата тръгна повече, и докато не го попрецакат ...от там ще сипвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баща ми кара Авенсис D4D. Онзи ден се върна от Гърция. Като си сипал там дизел, разхода му паднал с около литър /!!!/, и за първи път усетил колата да върви. Толкоз за БГ.П.П. Имам приятелче, което доскоро работеше в тая агенция за горивата. Не се заблуждавайте - бензиностанциите знаят кога ще минават на проверка.@JoroHondataКато сипеш 95, нали не оставаш в заблуда, че е 95??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

жена,кола и бензин се купуват на късмет :o ПОЗДРАВИ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от както имам црх-а единствено 100 на омв и 100 еко двата са перфектни просто която бензиностанция ми е по близо!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Дидо,Разбира се, че не се заблуждавам за нашите бензини с какво качество са (много под бензина в западната Европа). Ако 91 от там отговаряше на тукашния 98, пак добре. Първата собственичка на Хондата (във Виена) дори специално ми каза, че бензина, с който е шофирала колата е RON 91- т.е. ще спестявам пари от цената за него, понеже бил най- евтин :)Но тука сме България- бензините тук ги смесват с всякакви добавки, боклуци и понякога вода- поне да си отговаряха на октановото число.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тва купувате си ETS racing 6-евро литъра и никой няма да мрънка че не му варви колата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Carrera 100 na OMB...осезаема разлика има поне във вървенето на мойта :rolleyes: а Shell сичкия им бензин боза.... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги аз прекарвам по голямата чат от годината във виена, за тези които незнаят тук се намира рафинерията на ОМВ и знам със сигорност 100% че единственият бензин който със сигорност от тук стига до България е 100, както тук така и в България карам само със ОМВ 100 разлика няма, но ако сравниш 95 тук и в Бг... нямам думи

Редактирано от wien

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'07г. работех 4 месеца на бензиностанция в САЩ,бензина беше 87 , 89 и 92(тхе бест),така и не разбрах по друг стандарт ли са или какво,но повечето караха с 87(като наи-евтин ок 3$ беше галона и ревяха,че им е скъп),само бмв-та,лексуси и мерц-ове караха с премиум(92) и един фен със Сивик направен отвсякаде,каза ми че е ок. 600коня,даде ми я за една отсечка от ок.300м и разбрах к'во е кола ,на която да не смееш да дадеш газ :starwars: т'ва е др. тема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като чета, ОМВ повежда класацията, поне в нашия форум :starwars:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой следи ли мненията в другите форуми ??? Да знаем и колегите с другите марки на какво мнение са ? Кой води при тях и кой им прави най лошо впечатление.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...