Jump to content
Guest mgnv

проблем с охлаждането?

Recommended Posts

Guest mgnv

ако някой знае да помага,че тва ми къса нервите :unsure: колата си върви от всякъде и щом спра,ако е била "понатисната" по пътя,почва да ври през казанчето.,като се включва само малкия вентилатортова не е нормално :rolleyes: а като запаля и дигна леко обороти спиралошото е че губи и охл.течност и трябва да се доливаако някой има идея какво не е наред ще съм много благодарен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Ми май капачката на радятора...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

Първо си сложи нова капачка или друга, която е наред, след това ако не се оправи, следи си антифриза /водата/ дали плуват мътилки или е станал на боза + при обезвъздушена система ако вади мехурчета в преливника. Ако е така, гарнитура на глава. Но не стигай сам до това заключение, нека някой да ти я погледне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mgnv

10Х :rolleyes:

процедурата с гарнитурата я минах миналия месец-резултат 0;само дето ми казаха че мотора е 6+,но вече не съм с оригинална гарнитура,а на старата нищо и нямало.

ще се огледам за нова капачка

и бихте ли ме светнали как точно да проверя термостата,щото взе да ми писва от баш майстори работещи на принципа проба-грешка за моя сметка

10х :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

Следиш си стрелката на температурата , ако по принцип си седи на едно масто след като загрее и сега си поддържа същото място не би трябвало да имаш проблем. За Рено не важи това :rolleyes: . А и трябва до 5 мин да ти е загряла особено на това време. Като пипнеш маркуча за към големият кръг да е топъл/горещ/ и той след като е загряла , да не ти остава на малък кръг но тогава ще ти прегрява и би трябвало да го видиш на стрелката. Иначе това значи , че ти закъснява отварянето на термостата и съответно по- висока температура.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamie

10Х :rolleyes:

процедурата с гарнитурата я минах миналия месец-резултат 0;само дето ми казаха че мотора е 6+,но вече не съм с оригинална гарнитура,а на старата нищо и нямало.

ще се огледам за нова капачка

и бихте ли ме светнали как точно да проверя термостата,щото взе да ми писва от баш майстори работещи на принципа проба-грешка за моя сметка

10х :unsure:

Термостата при Хондетата лесно се достига - запали колата и пипни корпуса му. От едната страна е топло, а от другата - студено. Отвори ли - ще стопли и от другата - това е елементарна проба. Същото като съвета на Марк с пипането на маркучите.

ПП: Капачката си я смени като консуматив.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mgnv

пичове,благодаря ви многос термостата всичко май си беше наред,но вече е без значение :rolleyes::unsure: преди час жена ми катастрофирала на шипка и двата радиатора са се спукали,бронята също,не е ясно за вентилаторите и т.н....поне на нея и няма нищо/жена ми де/.мнооого черен понеделник.дано каското покрие щетите.утре ще се кара колата в Ст.Загора на сервиз "Стамболов". ако някой знае по-читав сервиз в СЗ да пише.аз ще се прибирам чак след 15 дни в Бг и уж щяхме да ходим на море...абе пълен ужас е в моментане ми върви нещо с тоя Акорд.........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

преди час жена ми катастрофирала на шипка

Кофти пич - важното е, че хората са живи и здрави. За стари ръжди - не се коси!Това ми напомня да 'вляза в релсите', че с тези бързи коли, е опастно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...