Jump to content
Gugoj

Музика - въпроси относно говорители

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Наскоро си взех комби 2.2 фейс, 7-ма генерация. Не е с премиум саунд система и ми направи впечатление, че имам 2 пищялки отпред до стъклото, по 1 говорител в предните врати и по 1 говорител отзад. Музиката е с доста гадно качество (на фона на мой приятел с 2.4 спорт прифейс - без премиум саунд систем). Та въпросът ми е: Нормално ли е да имам 6 колони? И ако да, някой може ли да посъветва, ако си ги с сменял, с какви точно говорители и доволен ли е от полученият ефект.

 

П.С. Под гадно качество... разбирайте доста гадно :).

 

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си с премиум, нямаш 6 говорителя, просто има отворите заложени, имаш само пищялки и 2 говорителя, по 1 в предните врати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 2 пищялки отпред при таблото, 2 колони отпред (по 1 във всяка врата) и 2 колони отзад (по 1 във всяка врата). Като дам баланса само на предни колони, свирят пищялките и предните. Като дам баланса само на задните, свирят само задните. Та въпросът ми е, някой сменял ли е нормалните говорители с някакви афтърмаркет или таки 2-ра ръка (например от Мазда 6 - Босе) и да е останал доволен или разочарован?

 

П.С. Така е купена колата.

 

Поздрави.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички Акорди от седма генерация са минимум с 6 говорителя. Ако на колегата не му харесва звука, значи има някакъв проблем. Озвучаването на Акорд е на много добро ниво, това е не само мое мнение. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5-6 акорда спорт и тайп ес съм свалял корите, всичките в задните врати са имали говорители- всичките бяха комби преди фейса. Подозирам, че задните във вратите на седаните липсват, но имат на кората на багажника.

Редактирано от Mad`Head
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5-6 акорда спорт и тайп ес съм свалял корите, всичките в задните врати са имали говорители- всичките бяха комби преди фейса. Подозирам, че задните във вратите на седаните липсват, но имат на кората на багажника.

Така е ,в задните врати няма колони. На кората под задното стъкло са. А могат ли да се поставят или ще трябва подмяна с премиум аудио?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм запознат. Предполагам обаче, че ще трябва премиум аудио.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички Акорди от седма генерация са минимум с 6 говорителя. Ако на колегата не му харесва звука, значи има някакъв проблем. Озвучаването на Акорд е на много добро ниво, това е не само мое мнение.

Звукът е меко казано гаден... от пищялките се чува добре, но от кръглите говорители, не. Разбрах, че са 16.5, но някой знае ли колко са дълбоки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Rollin е ъпгрейдвал музиката си, може да го питаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Всички Акорди от седма генерация са минимум с 6 говорителя. Ако на колегата не му харесва звука, значи има някакъв проблем. Озвучаването на Акорд е на много добро ниво, това е не само мое мнение.

Звукът е меко казано гаден... от пищялките се чува добре, но от кръглите говорители, не. Разбрах, че са 16.5, но някой знае ли колко са дълбоки?

Значи имаш проблем с говорителите. Свали едната кора, да видиш защо не свирят както трябва. Може да имаш скъсана мембрана или нещо да опира в нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Всички Акорди от седма генерация са минимум с 6 говорителя. Ако на колегата не му харесва звука, значи има някакъв проблем. Озвучаването на Акорд е на много добро ниво, това е не само мое мнение.

Звукът е меко казано гаден... от пищялките се чува добре, но от кръглите говорители, не. Разбрах, че са 16.5, но някой знае ли колко са дълбоки?

Общо взето, ако може да се нарече нещо гадно( като за заводска музика), то това са Високите.

Така или твоите разбирания за правилна музика са грешни, или имаш кардинален проблем с музиката.

 

Моята също не беше с премиум саунд, но мидовете във вратите свиреха чудесно, като за заводско изпълнение. Що се отнася до високите, то те бяха трагични !

 

Аз смених абсолютно всичко, но едва ли това би помогнало на колегата, защото проекта, който аз направих е доста скъп.

 

Иначе размера е точно 16-17см и, ако решиш да слагаш афтърмаркет говорители, ти трябват фланци(аз лично ползвах MDF- ови рингове), и си свиркаш :).

 

За марки въобще не мисля да говоря, защото един харесва Попа, а друг Попадията, а трети Китайските творения :D.

 

15816_807036449356892_434442007499633470

10006312_807036489356888_919668855191840

 

Фланеца ако е дървен е хубаво да се обработи за да не му влияят толкова метеорологичните условия :)

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи проблема идва и в 4-те говорителя. Не е само 1. Както казах, само пищялките свирят добре. Още не съм отворил да видя за какво иде реч, но предполагам вече, че е имало чужда намеса някаква. Иначе се срещнах с едно момче, което само е сменило 4-те колони (без пищялките) с афтърмаркет (хеликс) и всичко се е наредило, както трябва :). Така че, явно ще се прави този ъпгрейд. Иначе съм чувал такива с премиум система, без буфер.. Много, ама МНОГО далеч от това положение съм :).

 

Благодарско за фланците, ще го измислим някак си :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не смятам, че ако се подменят ОЕМ читави говорители с каквито и да е афтърмаркет, ще се подобрят нещата, понеже ОЕМ говорителите са с неодимов магнит и с голяма чувствителност.

Заводския усилвател(в плеъра) е макс 4х10 вата и дори да купиш най-добрите говорители, от близкия магазин, аз не мисля, че те ще свирнат по-добре.

 

Първо виж защо твоите свирят зле, ако някак си са пострадали, моя съвет е да ги замениш с други такива, но читави.

Вече, ако решиш да слагаш и външен усилвател, може да се мисли за различни говорители.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...