Jump to content
Tolkin

Honda Accord 2.2 i-ctdi, помощ...

Recommended Posts

Здравейте, пичове! Скоро си купих Accord 2.2 i-ctdi Executive 2004г 192000км 17" джанти... Искам да кажа, че това е първата ми Хонда и въобще първата ми дизел кола. Искам да попитам хора от форума с такива Хонди няколко неща...

 

Първо за поддръжката...

Сменяни са масло и филтри на 182к. Разбрах, че през 20к се сменят, т.е. след 10к трябва на ги сменям. Това в сервиз на Хонда ли задължително трябва да стане? Какво малсо да слагам? Последно собственика е слагал масло в сервиз Bosch, защото в Хонда са му обявили няква голяма цифра и не знам какво точно е слагал. Иначе, колата е гледана в 3 различни сервиза, като единия е сервиза на Хонда в Ст. Загора. Ходовата част е добре и на компютъра не даде никакви грешки. В другите 2 сервиза също не и намериха проблеми. Тука във форума четох, че на 200к се налагало смяна на съединител + маховик и верига. Съединителя вече е сменян. Веригата гледам струва 1000лв... Трябва ли да я сменям сега на 200к км.? Също имам въпрос за турбото. След 200к има ли вероятност и то да трябва да се сменя?

 

Второ за вървенето...

Изчетох доста работи и съм леко объркан. Значи, или хората по форумите се изхвърлят или мойта кола е нещо запушена/спъната. Гледам хора пишат, че вдигала 250км/ч... Моята повече от 200км/ч не може да вдигне. Като цяло старта и е бавен, в ниските обороти е тромава и бавно набира. На 2500 вече отлепя и си набира мъжката... 3та-120км/ч, 4та-160км/ч... Тва нормално ли е или и има нещо? И ако да, какво може да е? Вашите Акорди как се държат?

 

Трето, разход...

Чета по форумите, горяла 5/100 извънградско! Това кога? Като караш с 80 ли? Скоро пътувах от Варна до Русе, заредих от ОМВ нормален дизел, половината път е магистрала и по нея карах на автопилот 130км/ч, през останалото време 100-120км/ч, с включен климатроник през целия път, горе-долу го засякъх към 7/100... Общо взето, нищо общо с 5/100! Проблема в моята кола ли е? И ако да, какъв може да е той?

 

Моля хората с такима Хонди да помагат. Искам съвети за това как да я поддържам и карам. Всичко важно, което трябва да знам. Пак казвам, това ми е първа Хонда и въобще първи дизел...

 

Също така, аз съм от Варна, ще се радвам да се вапозная с някой "разбирач" от Варна, дето има опит с тия Хонди, да му дам да я покара малко. Аз за жалост нямам база за сравнение... До сега съм карал бензини 1.4/1.6. Или поне да ми кажете сервиз във Варна, където момчетата разбират от Хонди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита ти Хонда, 

честита ти първа кола :)

 

Приятелски съвет: Ако ще сменяш маслото на 20.000км, то го прави с наистина хубаво масло. Но въпреки маслото, аз например го сменям на 10.000км, а ти излежда караш тази печка, като бензинова кола, което налага по-ранната смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита Хонда! Моите съвети са:

 - Сменяй на 10 000км маслото. Така пазиш веригата и турбото. А колата ти е вече на километри. Слагай само оригинално 0W30 масло за модерни дизели (покриващо стандарт ACEA C3 или по-нов).

 - Ако съединителя е сменян и не приплъзва, нямаш грижи с него и с маховика.

 - Веригата започва да издава типично тракане, обикновено на около 200 000км. Може лесно да се диагностицира на ухо в специализиран сервиз. Но зависи как е каран автомобила. Точно заради рядката смяна на масло (на запад го сменят на 20 и повече хиляди), типично започва да се разбива на около 200 000км. Ако трака, смени я - има случаи на скъсана верига и основният ремонт е в пъти цената на веригата.

 - Разход от 5/100 се прави при изключен климатроник със спокойно каране с 90-100. С описаното от теб каране, вероятно 7 е нормален разход. Ето тук си пазя статистиките за 5 години и над 100 000км каране на автомобила, не веднъж съм падал на около 5/100, но се смятам за доста спокоен шофьор:

http://www.carspending.com/bg/vehicles/1-honda-accord-i-ctdi-executive

 

 

Физически не е възможно 140кс двигател да преодолее въздушното съпротивление за 250км/ч на равно. Може би с 250-300кс и кола с подобен профил имаш реален шанс. Хонда дават 210км/ч като максимална скорост, аз съм вдигал 230км/ч по километраж (който показва отгоре спрямо реалната скорост и вероятно е била наистина около 210км/ч).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...