Jump to content
Duch

Олекотяване на маховик - Пловдивско

Recommended Posts

Привет колеги.

Преди седмица когато сменях маслото забелязах че има доста голям теч на масло откъм скоростната кутия. Маслото по голяма вероятност идва от семеринга на коляновия вал откъм маховика. Личи си дори как се завихряло при движение и има дори и под шасито.

Та ще се наложи да свалям скоростната кутия и да го оправя преди да започне да ми хлепа съединителчето.

Колата е Акорд 6, F18B2 без никакви модове.

И оттук дойде идеята - така и така ще се сваля маховик - защо да не сложа олекотен такъв,

От предишната ми кола която ударих имам такъв и мисля да го дам за олекотяване и баланс някаде в околията - Пловдивско.

Доста четох из форумите и наши и чужди и като цяло точно на тази кола ефект не очаквам огромен, но определено положителен. Всеки който го е направил е доволен от резултата, а другите които само са чели казват че можело да гасне, да не може да кчва тротоари и наклони и т.н.

Още не съм го теглил, но мисля че е около 10кг. Ако е възможно бих слезнал не по малко от 6.

Ако може да споделите информация, дали знаете къде в Пловдив и наоколо мога да го дам или да препоръчате добър стругар, след което заминава в Първомай за баланс.

Говорих днес с "касапина" от Еф Ти моторспорт, но на него нещо не ми се занимава. 

Всяка информация би била от полза.

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих дупчил и стъргал нещо бързо въртящо се което се намира точно срещу мен, но.... Всеки си има идеи :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи го претегли първо и тогава мисли варианти, че тея 10 кила ми се струват много дори и за стоков.... на Х23 е към 8.800кг

 

Иначе за дупчене въобще не знам дали е възможно. По принцип само се намаля от където може на струг, че иначе и баланса няма да успее да ти го изправи.
Щом имаш познати тука в града дето ще ти го балансират, вземи ги питай и да го олекотят до колкото е възможно, ама не очаквай чудеса, я свалиш половин кило я не...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес като говорих с по-известният като "касапина" в Пловдив каза че може да си се смъкне около 2-3 кг спокойно. От вътрешния край си има доста материал каде може да изчезне. Дупчене ще се избегне, просто защото намаля структурата, докато стругуването е по-предпочитания вариант. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  не се занимавай с касапа-не напразно е тоя прякор...

на пещерско в сервиз Мепекс ще ти направят всичко\ стъргане и баланс и т.н.

 

https://www.facebook.com/Mepex?pnref=lhc

 

http://www.mepex-serviz.com/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това говорех...тоя извади късмет, че изфръкна напред, а не назад, че тогава щеше да е грозно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на "Колега"-та :). Още утре ще отида да видя какво ще кажат.

А иначе има няколко истории за прекомерно и неправилно изпълнение на процедурата, но това са вече крайни ексцесии под 2кг даже. Има история как на някоя Лада го били направили 1.5кг и той е извърчал, но това са съвсем други истории. Всички знаем колко тежи 1.5л. вода...

Иначе из чуждите форуми, при понижаване с 20-30% съобщават за забележими занижен разход в градски условия, подобрен респонс и динамика. Но това са само мнения...

Дано скоро споделя и от личен опит.

Като цяло най-добър (евтин) вариант би бил да сложа от друга хонда, който е по-лек заводски, но не знам кои пасват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% ще ти свършат работа

Във форума има много коментари за леки маховици (от хора който са правили\карали с такива, не от хора който само "гадаят")потърси ги..    писано е за плюсове и минуси ! 

 

 

п.п. аз съм чул за единствен случай на хонда да фръкне маховик(даже в форума е писано за въпросния ..) за Бг говоря!

Редактирано от Колега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маховик се разхвърча на Васко Куков, беше до колкото знам ОЕМ маховик олекотяван и тука при нас в града балансиран, ама колко е бил олекотен не знам.
Най добрия вариант е друг ОЕМ по лек.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес го оставих на типчетата от Мепекс. Утре вероятно ще е готов и ще го взема да видим какво се е получило. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес го оставих на типчетата от Мепекс. Утре вероятно ще е готов и ще го взема да видим какво се е получило. 

ако можиш направи  снимка -преди\след

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както обещах да обновя темата - днес взех маховика ето какво е станало:

 

от това:

 

8434704E.jpg

8434706X.jpg

8434708y.jpg

 

Стана това:

 

8434714x.jpg

8434715g.jpg

8434717d.jpg

8434719M.jpg

8434720m.jpg

8434721R.jpg

 

Резултата се вижда...

Лошото е че не знам с точност колко е оригиналният. 

Като правя ремонта ще ги претегля двата на едно и сещо място с един и същ кантар за да се знае с максимална точност.

Подозирам че олекотяването е с около 2 кг.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...