Jump to content
bwhite

Проблем с алтернатор Хонда Акорд 7 2.2 дизел

Recommended Posts

Здравейте колеги.Някаде бях чел но не мога да намеря точна информация за ролката на алтернатора дали трябва да се върти само в едната посока.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Върти се само в едната посока. Тук е описано.

 

https://www.google.bg/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://forums.hondabg.com/index.php%3Fshowtopic%3D93143&ved=0ahUKEwj7x_nh0q7VAhXBxRQKHZVuBZEQFghUMA4&usg=AFQjCNGS8xrt6Kjxz_oGM1UmNxpo6ESSVQ

Редактирано от goga

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така пише по книгите, но някой знае ли каква е идеята да е така? Ремъкът се върти винаги в една посока...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално ролката има нещо като съединител, който я държи да не се върти и назад. Шуменето в ролката понякога е имено като блокира или се строши тази защита. Реално се хваща като се запалва колата. Тогава само със смяна на лагера няма да се мине. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така пише по книгите, но някой знае ли каква е идеята да е така? Ремъкът се върти винаги в една посока...

 

 

 

По този начин, в много голяма степен се обират вибрациите на ремъка .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Така пише по книгите, но някой знае ли каква е идеята да е така? Ремъкът се върти винаги в една посока...

 

 

 

По този начин, в много голяма степен се обират вибрациите на ремъка .

 

Вибрациите би трябвало да ги обира обтегача. Не мога да си го обясня физически...ремъка върти още няколко шайби, защо точно на генератора е забранено обратното въртене?

Не ми е важно да знам, само от любопитство, обичам да знам кое как работи...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих си проблема (който се оказа че не е проблем) .
1.Ролката наистина се върти само в едната посока и се заключва в другата.Ако не работи този механизъм има голямо натоварване на ремъка от инерцията на динамото (така ми обясниха).

2.Оказа се че изобщо нямам проблем с алтернатора след дълго ровене.Оказа се че генератора като няма консумация не зарежда.Когато пусна фаровете или нещо друго започва да зарежда и така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това зареждане има толкова писано по темите, че чак се чудя как има още хора дето не са прочели...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това зареждане има толкова писано по темите, че чак се чудя как има още хора дето не са прочели...

Аз това го разбрах още като купих първия Акорд защото имам волтметър включен в запалката и понякога показва 12.5V, по-често 14.2V. Тогава четох из форумите защо е така...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...