Jump to content
DOXATA

Размисли и страсти - vol.19825

Recommended Posts

Що ли ми се струва че правилата във форума са като законите в любимата ни държавица,важат според случая,човека и разни други (ЛИЧНИ В ПОВЕЧЕТО СЛУЧАЙ) критерий.

Извинявам се колега Tino,обаче били описал точно и ясно условията за пускане на БЕЗПЛАТНА ОБЯВА ???

За да не е скрито-покрито ще ти кажа защо питам ТОЧНО ТУК след като ми отговориш.

Надали някои го интересува,обаче аз съм изключително доволен и от двамата колеги и за мен НЕ е проблем да се взимат техните проценти.Все пак "сиренето е с пари".А и както се вижда конкуренцията е хубаво нещо,ако не е злонамерена разбира се.

 

П.П.   Знам че поста ми не е в правилният раздел и тема,но при зародилият се спор мисля че бихте могли да го преместите където ви е удобно,ако прецените може и да го заличите,но това ще говори само за вас скъпи управници!!!

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще отговоря така - безплатна тема в раздел общи поръчки не е имало. 

Или иначе за обяда си 100% прав :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж, Тино, нямам намерение да влизам в обяснителен режим, да приемем, че форума е демокрация и така сте решили демократично.

 

За мен е неразбираемо и абсурдно, да караш, потребителите, които са реално ценността на този форум, без които няма да има никакви приходи от каквото и да е било естество, да плащат за да се организират да правят нещо заедно в собствения си форум.

Не ми казвай, че е на Омбре ... защото не знам си какво, това просто е несъстоятелно, форума това са потребителите.

 

Щом потребителите сами са решили да се таксуват, аз нямам какво да добавя. 

 

П.П. Понеже явно водиш счетоводството, можеш сам да изчислиш и да споделиш, "каква крупна сума" съм заработил, дори и при хипотезата за 10% отстъпка.

Редактирано от Чавдар K

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът ми е продиктуван от :

"правилата във форума са като законите в любимата ни държавица,важат според случая,човека и разни други (ЛИЧНИ В ПОВЕЧЕТО СЛУЧАЙ) критерий."

и не визирам:

"безплатна тема в раздел общи поръчки не е имало"

Дали не ме разбра правилно или ....?

 

П.П.  Аз преотстъпвам въпросните 3- 4% на колегата,който и да е той,занимаващ се с общи поръчки.Доволен съм от цените,комуникацията,времето за доставка,начина на получаване,отношението и т.н. и на двамата колеги,за това не мисля че трябва да се издребнява толкова.

За правилата съм 100% убеден че НЕ се прилагат обективно.

Ако има недоволни,винаги има избор:

Бултрако

Юби Ко

Тех Ко

и др.

Редактирано от DOXATA
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз те разбрах още в самото начало, но ти явно не ме разбра - щом до сега не е имало безплатна обява в общи заявки, значи всички са били платени и не, не се прилага двоен стандарт. 
Аз нямам против някой да печели каквито и да е суми с общи заявки, но като е пуснал такава обява във Форума е добре да изрази благодарността си. Не смятам, че някоя верига магазини ще разреши на продавач на мартеници ( примерно ) да стои в неговото помещение или територия и да ги продава без да има предварителна договорка или платен наем за заеманата площ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там е работата че нищо не си разбрал.

Никъде не съм писал за безплатна обява в общите поръчки.

За тези правила питах:

"

Продава части / аксесоари

Всяка тема без : Име , Местонахождение , Телефон за контакт , Снимки и Цени - ще бъде изтрита !!!
Желателно е да оставите и алтернативна връзка с вас - skype , icq , e-mail , msn или други !
Ако темата ви е имала нужната информация и пак е изтрита - моля обърнете се към човек от Модераторския екип
Всеки потребител има право САМО НА ТРИ ТЕМИ ЗА ВСИЧКИ РАЗДЕЛИ ПРОДАВА !!! Всяка най-стара тема в повече ще бъде ИЗТРИВАНА !!!
Всеки потребител ( с изключение тези с платени теми ) имат право да подновяват информацията в темите си 7 дена след последното такова !!!

"

Та сега на въпроса:

Тези правила спазват ли се и имали допълнителни изисквания за пускане на БЕЗПЛАТНА ОБЯВА,които за написани някъде.

Редактирано от DOXATA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което ме питаш няма май много общо с темата. 
Ще отговоря така, колегите и аз в това число, се опитваме да прилагаме правилата написани от теб за всички, но сме хора и може някой да е пропуснат или не видян на време. 

След като прочетеш мнението ми ще скрия твоите и моите отговарящи на въпросите ти, или ако искаш да ги преместя в друга тема ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Премести ги ако ти е възможно,за да можем да я продължим по-късно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък искам да си плащам! И съм наясно, че има разходи по обработката на поръчката. Също съм на ясно и с разходите по подръжката на един сайт. В интерес на всички е да продължим с поръчките, щото са си чиста далавера! Освен да си ги делим тия 30лв. между хората който поръчваме.

 

Боли ме кой колко печели, след като съм доволен от крайния резултат...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм ок 30-те лева да си ги разделяме между хората, които поръчваме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, Изанаги си плаща за всяка една от неговите теми и такива ще са правилата за всеки един !!! 

Всичко останало са една камара глупости, които ми се искаше да избегна влизайки публично в разправии. Може би трябваше още в началото да забърша и да не се стига до подобни изцепки. Все тая, винаги ще има съмнения, винаги ще има търсене под вола теле - живеем в България, това ни е народопсихологията и няма как да избягаме от нея. 

 

П.П. Странно но никой не мрънка за старите теми на Чавдар и сега когато Изанаги излезна със същата тема давайки по-голяма отстъпка нещата се разирисаха....Тогава защо не го порязахме Чавдар ?! Някой ще ми отговори ли....

Цялостното ми мнение е, че Форума не трябва да има изобщо комерсиален раздел защото винаги е имало проблеми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мен това е пълна шуробаджанащина - онова, което наричаме "българщина" и "цигания"

Това исках да кажа и аз-мери се с различен аршин.Само че стигнах преди време и по друг повод до това мнение.Сега само ми се затвърждава. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде дайте доказателства за твърденията си, моля ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи някой прави нещо дето е удобно и лесно за всички. Носи тубички в багажника, носи до адрес, занимава се с куриери, поръчки...! Дали е Чавдар, дали друг-няма ядове. Ок-правила на форум. Аз друго да питам-на какво основание са определени тия 30 лв?! Ей така, 30 лв...

И да-правилата на този форум не са за всички-личен опит! Ма се тая де, верно циганите са прави дето казват-българска ви работа...

п.п. Понеже искате доказателства. Едно момченце, обслужващо форума ми шибва наказание, че съм написал в тема на колега от продава молба да сложи цена...! Забранено било. Ок, не съм видял, новобранец! Пращам му 8 теми в които има коментари, но няма наказания. Отговора му беше-не ме кефиш, лична преценка...

Редактирано от mirott
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Тогава защо не го порязахме Чавдар ?! Някой ще ми отговори ли....

 

Твърдението ти е смехотворно, само това мога да отговоря.

Можеше да не ми триеш мнението в другата тема, където обяснявам, че ще ти доказвам колко % отстъпка ползвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чавдар си е в правото да пише какъвто процент отстъпка желае в тия теми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чавдар си е в правото да пише какъвто процент отстъпка желае в тия теми

Абсолютно! Ако дава 50% пак ли ще му искате 30 лв на тема?!

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде дайте доказателства за твърденията си, моля ?!

 

Да сме в съдилище да искаме доказателства. Мисля, че е видно, че се прави сечено на човек, който не е търговец, за инициатива, от която няма да забогатее, ако ще по 2000 евро на месец масла да взимаме. Евалата за това, че реакцията му беше да даде цялата 10% отстъпка на форума и цялото време и занимавки да си е за негова сметка. Чудя се колко от останалите хора организиращи общи поръчки ги правят ако не е за джоба им.

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DOXATA

Потребител

  • Кара:CR-V 99г. 147к.с. Civic 97г. 90к.с
  • Място:София

Изпратено 21 април 2016 - 04:44

Здравей,не мога да пусна обява в раздел "продава".Каква е причината ?!
 
 
 
 
Tino

хондахолик

  • photo-thumb-115.jpg?_r=1434962130
  • Данъчна Служба
  • bullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.png
  • 3416 Мнения:
  • Кара:Accord Tourer 2.2 Sport;Jazz mini-Tourer 1.2
  • Място:Пловдив - София

Изпратено 21 април 2016 - 06:07

Здравей, нямаш достатъчно мнения - 50.

Поздрави

 

 

DOXATA

Потребител

  • Кара:CR-V 99г. 147к.с. Civic 97г. 90к.с
  • Място:София

Изпратено 18 октомври 2016 - 04:36

Здравей колега,условието да имаш 50 мнения за да пуснеш обява валидно ли е все още,или се отнасяше само за мен?

Питам защото има сума обяви на потребители само с ЕДНО мнение и ми е малко странно.

 

 

 

Tino

хондахолик

  • photo-thumb-115.jpg?_r=1434962130
  • Данъчна Служба
  • bullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.png
  • 3416 Мнения:
  • Кара:Accord Tourer 2.2 Sport;Jazz mini-Tourer 1.2
  • Място:Пловдив - София

Изпратено 18 октомври 2016 - 07:36

Здравей, не знам в кой момент си бил ограничен, но вече не  е валидно ;)

 

 

 

 

Днес няколко пъти попитах за условията и отговор не получих.Както и никъде не видях да пише за тези прословути 50 мнения.Айде сега прегледай колко налични обяви има от потребители с доста по-малко от 50,че даже и с 1 мнение.Колко пълно и изрядно са написани обявите няма да коментирам.

Редактирано от DOXATA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сечено не се прави на никого, прилагат се правилата за всички еднакво, Може би в случая другите колеги, които са спазвали правилата трябва да се чувстват ощетени, че за едни се е прилагало, а за други не!

 

Тази година, вече не знам в кой момент се прие от модераторския екип и администратори това ограничение да отпадне, по спомен май-юни. Мога да се разтърся и да го намеря като решение. Твоят въпрос е преди тази дата, когато е имало такова ограничение. 

Системата тогава няма как да разреши на новорегистрирани потребители да пускат мнения ако нямат 50такива, но има изключение за потребители регистрирани преди въвеждане на това отпаднало правило, по спомен такива регистрирани преди 2002ра или 2004та година. Ако е имало теми на потребители, които не са имали 50мнения, то това са били такива потребители и не е мерено с двоен аршин!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=101259

Това правило отпадна, колега.

Имам спомени, че бях направил темата "важна", но сега не я виждам като такава.

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Тино, мислех да не пиша, та да ви гледам само как се излагате, ама то вашето край няма. Дай да си го кажем – като видя че му намаляха поръчките за маслата – Изанаги „ревна” и всички вие там „модератори” под строй – айде ся да видим да въвеждаме ред. Е па хората нека сами да си решават от къде и какво. И в крайна сметка пак повтярям – всичко това е защото Изанаги почувства че „изпуска”. Проста истина, а пък вие какво ще говорите и в какви правила ще убеждавате хората друг въпрос. ЦЕЛАТА явно е да се откаже Чавдар или някой друг в бъдеще да се занимава. Жалко за хората, жалко за марката, жалко за идеята

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина - жалко. Сестра имам, но брат не, но ходи го докажи. И в крайна сметка кой спечели от цялата работа - потребителите, но не заради нашите действия, а заради великодушието на Чавдар, ние само се опитвахме нещата да са по правилата. 
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чии правила?! Не ми отговорихте на въпроса-защо точно 30 лв?! Защото са такива "правилата" ли?!

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решението да се таксуват теми в раздел Общи поръчки са от над 4-5години. Всички пуснали тема са уведомявани своевременно, ако темата за групова поръчка е предизвикала подозрения, че е с търговска цел. Да обяснявам ли защо сметнах ( в случая аз следя за тези неща ) ? А сумата е определена в границата на формалното, въпреки, че имаше предложения тя да се обвърже с процент от цялата поръчка и т.н.
Или иначе ценоразпис за платени теми има в същия раздел, в който е и тази тема.
Ако ти колега си конкретно афектиран, за решение на модератор - изкажи си драмата в друга тема. Не съм те санкционирал аз и не знам подробности

Редактирано от Tino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, Тино...нищо лично човек! Не ме разбирай погрешно. Минало-заминало. Все ми е тая. Нали искаше примери...! Но не е правилно за едни сватба за други брадва...!

Според теб е комерсиална целта на Чавдар, така ли? И аз смятам както и други колеги, че някой ви е "ревнал" и за това сте се заинтересували. Все тая. Българска работа!!!

На Чавдар му имаме телефона...

Може и на лични да си поръчваме или и там ще има проблем?!

С отстъпка ли са "комерсиалните" лични или не се следят?! Да внася всеки по 3 стотинки на съобщение?!

Благодаря.

Редактирано от mirott
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднъж дава 3%, после скачат на 7% и в крайна сметка се стигнаха до 10%.... сигурно защото е направил много заявки към сайта и те са му увеличили процента :) Сори, но доматите не ги ям с колците, имам си някаква представа за цени и отстъпки. Само да не се окаже, че процента му е 15 или 20, в крайна сметка, така като е тръгнало. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека да си пуска темите, с колкото процента прецени минус 30 лева, щото сиренето нали. Отделно кой е ревнал и кой прави бизнес покрай нас и форума, си е в компетенцията на икономическа полиция...аз поне така ги виждам нещата като прост юзър.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо постоянно се коментира % отстъпка на Чавдар. Кажете колко отсъпка е ползвал Izanagi, за другите общи поръчки, или щом си плаща 30,00лв. няма значение. Аз лично не съм очаквал и не съм се заблуждавал, че някой просто ей така за спорта се хваща с общи поръчки-ако ме устройва цената поръчвам и нека да печели и този който се занимава с тези поръчки, без значение кой е. Дано само целта не е само един да организира и печели от общите поръчки, щото тогава ще се намери и друг начин да се организираме и поръчваме.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tino, би ли ни казал в другите форуми плащат ли по 30 лева при обявите за общи поръчки ?

Щом "началниците"сте взели вече такова решение, помислете и го отменете.

И не е проблем поръчващите да покрият тази сума, въпрос на принцип е!

И заради принципа, според мен, Чавдар не трябва да ги плаща, а ние имаме възможност да се свържем с него.

И не се интересувайте кой колко % взема, ама нали българинът все в чуждата паница гледа.

Редактирано от pendoc
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че с Чавдар вече сме се разбрали и той дава цялата отстъпка, която получава, за да не плаща 30лв на завършена тема, нужно ли е да продължавам да се обяснявам? Ако искайте му пращайте 10% повече пари. В този Форум нещата стоят така, не съм наясно как е в другите, но все пак обърнете внимание как изглеждат и другите форуми. И този ли трябва да ви излизат рекламни банери, съобщения и какво ли още не ? Никой не оценя това, но и не очаквам, "шефовете" винаги са били кривите, дали във Форума, дали във фирмата ви или държавата....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внушавам ли си или всички писали по въпроса са на едно мнение?

Най-лесно и прозрачно би станало с анкета!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внушавам ли си или всички писали по въпроса са на едно мнение?

Най-лесно и прозрачно би станало с анкета!

 

+1 за анкетата, но тя ще бъде с пожелателен характер. Съмнявам се да се съобразят с нея, те вече са решили, а началникът не променя мнението си! :tooth:

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че с Чавдар вече сме се разбрали и той дава цялата отстъпка, която получава, за да не плаща 30лв на завършена тема, нужно ли е да продължавам да се обяснявам? Ако искайте му пращайте 10% повече пари. В този Форум нещата стоят така, не съм наясно как е в другите, но все пак обърнете внимание как изглеждат и другите форуми. И този ли трябва да ви излизат рекламни банери, съобщения и какво ли още не ? Никой не оценя това, но и не очаквам, "шефовете" винаги са били кривите, дали във Форума, дали във фирмата ви или държавата....

Ми то това е идеалното решение бе хора! Край на темата и всички са диволни. Е знам кво повече има да се каже. Освен това държавата и политиката няма общо. Не поставяйте под общ знаменател!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бихме спечелили ако отстъпката винаги е 10%.

А сега типично по нашенски. Еднократна с 10%, след това на Чавдар няма да му се занимава за слава и кервана си върви....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

гледам хубаво сте ме оплюли.

 

Когато условията за всички са еднакви, в раздела се виждат само мои теми. Защо ли? Защото винаги съм се старал да Ви предложа най-добрите условия и никой не е предложил по-добри.

Има за форума, има за мен, което никога не съм го отричал, но в края на краищата Вие получавате части и масла на цени, които никой друг не Ви предлага.

 

Относно поръчките на масла от Германия. Поръчах за един приятел със сервиз Amsoil от там, защото моите хора в UK вече не предлагат Amsoil и веднага ми дадоха 10% отстъпка.

Пуснах ви предложение за 5% защото аз смятам да поръчвам за около 500евро с хората извън форума, така ще има за форума, за мен и малко по-добри условия за Вас.

Но не, Чавдар се заяде, което оставало за него го  "устройвало", щял да се конкурира. 

Стига глупости, ако толкова искаше да го прави за Вас щеше да каже "ОК, щом можеш да им предложиш по-добри условия и ти се занимава, пускай ги ти".

След 2 дни вече Ви дава 7%.

На каква мисъл ме навежда това, че през цялото време е имал 10%.

 

Помислете си.

Живи, здрави и много безаварийни през новата година.

 

 

Бихме спечелили ако отстъпката винаги е 10%.
А сега типично по нашенски. Еднократна с 10%, след това на Чавдар няма да му се занимава за слава и кервана си върви....

Ще Ви поръчвам с 5%, което пак е по-добро от това, което Ви даваше той преди аз да се намеся ;)

Редактирано от Izanagi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е фактурата от последната поръчка. 

Всъщност за много неща си прав, заядох се, защото не бях разбрал, че имаш 10% от които даваш 5%. Мислих, че имаш 5 и ще даваш 3, което изглеждаше много странно, да се опитваш да ме избуташ, заради нищожните пари, които се правят от поръчките. После пък си даде всичките 5, само и само да си ти, което пак е странно. Не беше ли казал, в моята тема, че и ти имаш 5% отстъпка?

Не зная, защо толкова лесно са ти дали 10%, при положение, че на мен ми отказаха да ми увеличат отстъпката, като изтъкнаха, че голяма отстъпка дават под формата на безплатна доставка.

 

Дори стана проблем с кодовете за отстъпка от маслото Ravenol, които важат само за Германия, а колегата се беше регистрирал уж в Германия, а кодът беше ползван за отстъпка и безплатна доставка до България.

 

 

9013000K.jpg

9012995L.jpg

Редактирано от Чавдар K

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На каква мисъл ме навежда това, че през цялото време е имал 10%.

 

Помислете си.

 

Ще Ви поръчвам с 5%, което пак е по-добро от това, което Ви даваше той преди аз да се намеся ;)

 

И 20% процента да е имал , участието е по желание !!

Мислим ... Твойте проценти някой знае ли ги ?! Хората поръчват ли ти, чакат ли по половин година и нагоре масла , ветробрани и прочее ?! Доволни ли са ?! Явно ДА !! :)

Ами равнозначно и от Чавдар , а преди него и от Недко колегите бяха доволни от бързата доставка и добрите цени.

На всички е ясно ,че има няква далавера и е нормално да има , даже всеки оставя некой лев горница.

Обаче типично по Български , чуждата паница винаги е примамлива и трябва да я прилапаме !! 

И на тфа му викате конкуренция ... никва конкуренция не е .. а чисто прецакване с "помощни средства" !! 

 

Преди да се намесиш , поръчките си вървяха нормално и хората бяха доволни от възможноста два пъти месечно да си купят читави масла на добри цени !! ;)

Дано тенденцията продължи ! Лично мен ме бОли шлифера .. поръчвал съм , но мога да си купя масла и от магазина.

 

Като гледам темата , която си пуснал за Ато няма една заявка , що така ?!  Замисли се и Ти ! :)

 

На края да кажа .. нищо лично към никой , просто "размисли и страсти"

Ей тъй рекъф да драсна и аз за протокола на Тино Бамбино !

Всъщност въпросите ми са чисто риторични и нямам нужда от отговори ! 

 

Наздраве и без лоши чувства , налЕ !! 

Редактирано от ROCKONOFF

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По твоята логика, има ли значение колко процента имам аз при положение, че никой не Ви е дал по-добри цени ?

В конкретния случай е същото, видях възможност да Ви дам по-добри цени и дори да има за форума нещо.

Хората мен ли чакат или се чакат да се съберат достатъчно за поръчка ? За да дам тези цени англичаните дадоха тези условия, мога да поръчвам и 2 пъти месечно то там, но не на тези цени.

Защо в моята поръчка няма никой ли, защото Чавдар даде за една поръчка целите 10%, а и някои хора вече са свиканли да поръчват от него, в което няма нищо лошо.

 

След моята намеса поръчките ще продължат, дали ще са с 5 или 10 процента, дали ще ги прави Чавдар или Аз, Вие само и единствено печелите от цялата работа, а и ще имате форум, не всеки месец да спира, защото от някъде трябва да се плати хостинг и т.н.

 

Айде и без лоши чувства ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...