Jump to content
Mr.OFF

http://www.autodoc.bg/

Recommended Posts

:bye:

От известно време попадам на въпросния сайт  http://www.autodoc.bg/, който е с регистрация в Германия.

Цените са доста добри , все едно ползваш 30-40% отстъпка от наш магазин.

Към момента имат дори и безплатна доставка.

Кофтито  е , че нямат наложен платеж , а требе да се киха през Paypal.

Което автоматично изключва възможноста да прегледам стоката преди да я платя ... 

 

Та някой ползвал ли е услугите на сайта , реални ли са ?!

Редактирано от ROCKONOFF

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих малко инфо от форума на Алфа , което не ми харесва особенно ... 

 

 

 

Пазарих и аз от autodoc и вчера частите ми пристигнаха. Взех си десен фар, че стария още като я купих беше пукнат, свещи, дебитомер и да докарам безплатна доставката си взех и чистачки. icon_biggrin.gif Маслото си взех това, което бях написал Total QUARTZ INEO MC3 5W-40. След подмяната му забелязах, че сякаш тракането при работа на двигателя понамаля с една идея, което радва. icon_biggrin.gif 
На autodoc-а не ми хареса това, че след като съм си поръчал едни части, те ми пращат на други фирми - това стана с дебитомера и свещите. Бях поръчал NGK, те ми пращат febi, а дебитомера на JOHNS, те ми пращат на няква фирма Stark Professional Line. Интересното е, че дебитомера на тая фирма е по-скъп с около 40 лв., но пък ми го продават на цената на по-евтиния...Много странна политика, освен ако всичко не е мейд ин Чайна и е с реална цена някакви стотинки. Това са ми засега притесненията. Вчера си го монтирах, обаче и колата е като нова, просто хвърчи. Пушаци отзад никакви, все едно е оригинал. crazy.gif Ще споделя във форума докога ще ме изкара тоя дебитомер и дали ще има някаква разлика в разхода на гориво. И при двата случая - и ако е читав и ако не е, ще е добра информация за хората. 

 

източник : http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1488206&postcount=5

Редактирано от ROCKONOFF

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В търсене на нови чистачки за Civic-а преди няколко седмици си поръчах и получих тези: https://www.avtochastionline24.bg/bosch/1193797

 

За доставка платих 20лв, същата отне грубо около две седмици. Пратката дойде с кашон, брандиран с autodoc.eu или autodoc.de (не си спомням точно). Гледайки сайта на autodoc.bg смятам, че зад двата .bg сайта стоят едни и същи хора.

 

Добрата новина е, че на по-ниска цена поне в онлайн магазините такива чистачки не открих. За момента съм доволен как "бършат", но предстои да видим как ще им се отрази лятото. ;)

Редактирано от Minev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ако търсиш точно определен компонент ти пращат каквото има на склад. Това не е много добре...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах си маслен филтър от тях .Имаха промоция -безплатна доставка.Освен ,че са малко  бавни с доставката,други забележки нямам!

 

 

Поздрави! :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой поръчвал ли е от тия https://ar-auto.net/ ? Цените ми се струват същите като на повечето места, имат безплатна доставка , обаче не съм ги чувал? Излезе ми някаква реклама във фейсбук, и реших първо да питам, да не се набутам нещо. Не, че ме бърка цената за доставка ама то май навсякъде частите са едни и същи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има 10-на онлайн магазина навързани като наденици.Продават едни и същи части на едни и същи цени и нищо нямат в наличност.Работят от офис и телефон и препродават.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

autodoc.bg поръчват частите от https://www.pkwteile.de/, но това което ми прави впечатление е, че на autodoc.bg има евтини неща които ги няма на немският сайт т.е. лошо качество или менте което не става за немският пазар. Освен това обещават минимални бонуси за следваща поръчка, които не ги дават т.е. ако за такива дребни неща се циганят кой знае какви цигании правят за авточастите. Затова поръчвам директно от майката на https://www.pkwteile.de/

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май и сайта майка си е менте.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бранко ви го каза по-нагоре. 

Сега като се замисля може някои от клонингите да са на affiliate принцип. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз честно казано ще съм по-скептичен към частите от кварталния магазин, още повече, че имам един двама познати собственици на такива и поне в миналото като знам откъде зареждаха, не бих си взел нещо различно от крушка, чистачка или течност за чистачки от тях.

Аз от аутодок-а си поръчах съединител и дискове+накладки, вече 10 000км нямам никакви забележки, нито пък майсторите са споменали, че нещо им се е сторило съмнително при монтажа. 
Друг познат, който доскоро се занимаваше с продажба на коли най-редовно пазаруваше части от там, за да ремонтира колите, които е взел. Купувал е и калници, брони, фарове, та до части от сорта на радиатори, датчици, компресори и т.н. Проблеми с това да си взима бонусите не е имал, а и им беше навъртял сериозна сметка, защото някъде от 2017та започна да им ползва услугите.
Аз напролет мисля да си купя и спирачни апарати + задни дискове + накладки от тях и ще пиша дали съм имал проблем с вземането на бонуса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От  autodoc.bg и аз пазаря - филтри, тампони, накладки, дискове. До сега не съм имал проблеми. Бонусите ги ползвам, но има срок до който важат, като бонусите са парични и/или код за отстъпка. Според товарителниците, частите идват от Германия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@goga А идват ли поръчаните части с конкретните марки, или каквото пратят, това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В какъв смисъл с конкретните марки. Поръчвам АТЕ дискове и идват АТЕ дискове. Поръчвам АТЕ накладки и идват АТЕ накладки. Поръчвам Febi тамони и идват Febi тампони и т.н.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз поръчах от този сайт преди един месец предни амортисьори Ashika и въздушен филтър Jappanparts, а пристигнаха части с марка Stark.

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен дисковете се опитаха да ми ги подменят с други, макар и по-скъпи, но като видях им писах и си го коригираха. 

Това се случи почти веднага след завършването на поръчката, та съветвам да си погледнете в графата "поръчки" какво точно ще пристигне и ако има разминаване да им пишете. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати, на мен не ми се е случвало да ми подменят нещата. Ще внимавам за в бъдеще, в противен случай спирам да поръчвам от тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така сте почнали с тези,бихте ли казали нещо за цените на доставките им?

Нещо немога да разбера,как за дребна част обявяват доставка 20лв.:confused:?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доставката отне една седмица и се извършва от DHL/Speedy.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно идват със Спиди при мене. Доставката е 20,00лв., без значение дали вземаш една или няколко части, освен ако са едро габаритни. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А според вас колко може да се има доверие на вградената проверка по модел? Смятам да им хвърля над 1000 лева и си мисля какво правим ако купената част не пасва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По модел ми излизаха дискове и накладки два типа/вида и единия не пасва. Така, че не е 100% сигурно. Гледам, че вече има и ВИН на МПС, но аз не можах да го въведа. Най - добре им пиши. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично чета пълното описание на всяка част, която поръчвам, и сравнявам с описанието на оригиналната част (в темите на @Izanagi за общи поръчки на оригинални части има линк към сайт, в който може да се намери описание). Сравнявам размери, диаметри, брой шлици и т.н., но досега не съм попадал на част, която търсачката да ми предлага, а тази част да не е подходяща за колата.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 17.08.2020 г. at 17:47, peteriliev написа:

А според вас колко може да се има доверие на вградената проверка по модел? Смятам да им хвърля над 1000 лева и си мисля какво правим ако купената част не пасва.

 

Имат опция да си платиш няколко лева нещо като застраховка и връщането ти е безплатно. После ти връщат парите. Прочети общите условия.

Аз например си поръчвах кормилни накрайници от там, обаче ми беше дало няколко опции за бензиновия модел, които не пасват на дизела.

Доверих се сляпо и съм улучил точно грешните. Не си бях платил застраховката и платих 20 лева за връшане до Германия. След една две седмици ми върнаха парите.

Ако гледаш хубаво и сравняваш ОЕМ парт номера и  параметри на частта няма как да сбъркаш. В смисъл това, което пишем, това е. 

Рядко има случаи като моя, но има. За връщането не се притеснявай, харчи смело. Само ще загубиш време ако нещо е сбъркано.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията.

 

Как мога да сравня ОЕМ номера? От къде да взема номера на оригиналния, има ли ги някъде публично? Става дума за съединител и маховик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, какво ще поръчваш от там? Кажи тук за да може да ти помогнем. 

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, peteriliev написа:

Благодаря за информацията.

 

Как мога да сравня ОЕМ номера? От къде да взема номера на оригиналния, има ли ги някъде публично? Става дума за съединител и маховик.

 

Със съединителя трудно може да стане грешка, ако избораш по модела на колата, те са еднакви на всички модели с този двигател.

Ако правилно съм улучил модела, ето тук може да се видят парт номерата:

 

https://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=17457&nplgrp=1&cmodnamepc=CIVIC&xcardr=5&dmodyr=2007&carea=KE&ctrsmtyp=6MT&xgrade=2.2 EX DPF&nplblk=E__4800

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз поръчах съединител комплект от autodoc и НЕ СЪМ ДОВОЛЕН!
Поръчах съединител EXEDY, но ми пратиха STARK.
изобщо цялата ми поръчка беше от 5 позиции и на 3 от тях получих части марка STARK, без да съм поръчвал нищо от нея защото ми е напълно непозната!
Въпросната марка се продава по скъпо от тези които бях поръчал, но това изобщо не значи че е по качествена, въпреки че фирмата е немска със седалище в Берлин никой не е чувал за техни заводи. (А това винаги значи едно. Китай!)
Изключително съм разочарован от това своеволие. Никога повече няма да поръчвам нищо от тях!
Ако става въпрос за филтри, стопове или накладки не съм претенциозен от марката която ще получа, но когато става въпрос за съединител, сегменти, биелни лагери, водна помпа ремъци и ролки държа аз да избирам марката за която си давам парите!
От тия помияри, повече не бих си взел нищо повече от филтри или маншон за полуоска.
Не препоръчвам на никого!

Редактирано от ValMihov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз съм имал няколко поръчки от там-все пак са ми наблизо! Никога не са ми променяли поръчаните неща с други...!!! 😱😱😱😱😱

Явно, Гоньо пак иска да,, прее...е" системата и омаскари хубавата концепция... 😵😫🤔🙄

Последният път ми бяха пратили и грешни дискове за Фабията( техният регистър Data Bank не е точен) и непасващи накладки-рекламирах, и им ги изпратих обратно за тяхна сметка- върнаха ми парите бързо... Без забележки! 

Редактирано от mitaka0007

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах от тях воден радиатор Нисенс. След като го сложих забедязах, че сълзи антифриз. Процедурата по връщане по гаранция беше много сложна и практически нямаше как да се получи. Най-малкото трябаше да им върна частта (и да съм без радиатор) докато преценят дали ще ми уважат претенцията защото вече е била монтирана, а нямам касова бележка от сервиз за монтажа и демонтажа (сам го монтирах).

 

Обслужването още при поръчката беше под всякаква критика. Говорих с една доста непрофесионална и на моменти груба жена. Иначе винаги трябва да се свързвате с тях при поръчка да потвърдят съвместимостта на частите защото сайтът не е никак сигурен – техни думи.

 

В крайна сметка проблемът с радиатора излезе лоша отливка на издадената част, излизаща от гърлото под капачката (там където влиза маркучето към разширителния съд). Имаше ръбче от долната страна и маркучът не уплътняваше плътно. Изпилих го с шкурка и стегнах маркуча с метална скобка.

 

Не мисля, че бих заложил за скъпи неща на тях. Най-малкото много лоша е комбинацията на изцяло онлайн пазаруване с лошото им обслужване и непрозрачните им политики за връщане и гаранционно обслужване (с които очевидно се съгласяваш при поръчка въпреки че аз не видях такива).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от доволните клиенти.

Не съм от най-активните им клиенти. Поръчвал съм биалетки, спирачни дискове, накладки, ремонтен комплект за компресора на климатика, дехидрататор, грубо съм им навъртял оборот около 6-700 лева.

Винаги когато съм поръчвал съм търсел по серийни номера, които преди това съм проверил/потвърдил през 2-3 други сайта. Никога не съм ползвал тяхната търсачка по марка/модел/кубатура и никога не съм разговарял с техен представител преди поръчка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съединителя, който взех от тях към момента е на около 40 000км и си е супер, дисковете кривнаха наскоро. Предвид колко пари спестих купивайки ги от там съм повече от доволен, но забележките ми са:
1. Наистина подменят части и трябва сам да си провериш поръчката преди потвърждаване и ако нещо са сменили да им пишеш, че искаш конкретно еди кое си. Да, винаги заменят с по-скъпа алтернатива без да ти начисляват пари отгоре, но не е готино да проучваш отзиви за дадена марка част и да ти пратят нещо съвсем друго.
2. UPS не слагат явно телефонните номера върху пратката и в един момент тя се озовава предимно в спиди, които обаче не знаят как да се свържат с теб. При първата ми пратка от там без малко да я върнат към Германия, защото си стоеше в спидито до нас една седмица и съвсем случайно реших да ги потормозя по телефона от UPS, от там разбрах, че пратката ми поета от Спиди и от там вече си я открих на 50м от нас..
3. Процеса по връщане съм чувал наистина, че е доста трагичен и бавен. Може би е добра идея да се плаща с PayPal където имаш право до 3 месеца след плащането да повдигнеш диспут и така малко да ги натиснеш, ако не искат да връщат пари за дефектна част. Аз все с карта съм плащал, но и проблеми не съм имал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, не слагат тел. в UPS. Два пъти им писах и двата пъти ми отговарят, че е заради личните данни. Инъче съм доволен и не са ми подменяли частите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм от доволните. Грешки не е имало, защото и аз като xaxo проверявам частта, която съм избрал по няколко пъти на няколко различни места докато се убедя, че става за мен. Цените им в дните с големи намаления са поне с 10% по-ниски от най-ниските в България за краен клиент като мен. Съжалявам малко, че парите ми изтичат в чужбина, но затова са виновни само търговците тук. До момента съм поръчвал винаги с безплатна доставка над 370лв и всичко е пращано с DPD и тук съответно си го поема Speedy. Не знам на хората по-горе защо е пращано с UPS - вероятно да е теглото и обема на пратките, понеже винаги пратката ми е била 10на кг и в голям кашон. Дори днес получих един кашон с част от последната си пратка, която беше с 3 комплекта дискове и накладки и други дреболии - другите кашони ги чакам утре. A относно марката Stark с последната поръчка реших да пробвам какво ще ми дойде като спирачен диск - комплекта два предни диска за Prelude  с цена 14лв - изключително подозрително ниска цена, но утре ще е ясно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,ако ти трябва нещо дребно,защо доставката е постоянно фиксирана на 20лв.? Нормалните сайтове за авточасти,ще ти я пратят на четворно по ниска цена или безплатно ,над 100лв.?Това е отблъскващото,а същия сайт на острова праща FREE:confused:!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така..,айде и аз с пресни отзиви.Престраших се и поръчах,предни дискове онлайн в сайта им.

Пристигнаха по тракинг, някъде от германско,полско...🙂,за 7 дни!

Имах един купон за лоялен клиент,та доставката излезе 0 лв.

Цена за двата да вратата ми 172лв.

4321.thumb.jpg.6051f59da988445891574e81f154f82a.jpg4314.thumb.jpg.b9d68da88efdc609ae97133998d62d51.jpg20210621_142623.thumb.jpg.627f15df1b62b602bf2e029d43339511.jpg20210621_143336.thumb.jpg.add55ecb0c99817de7bada202fb83fb3.jpg

И кода за проверка на автентичност показа,това което исках🙂

20210621_183306.thumb.jpg.10feb62210638a41280c9ebac3e0e9b3.jpgScreenshot_20210621-165412_Chrome.thumb.jpg.a87bf10b1fa7c57437ba996f58c739c5.jpg

Монтаж,след около 2-3к.км на сегашните оригинални,та да закръглят 75к.км пробег и дебелина в момента на 23мм.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се излъгах да направя поръчка при тях. Лентов кабел - пристигна за 6-7 дни от Полша. Доставката струваше 20 лева. Оказа се, че не става! Сега трябва да върна за моя сметка! Смятам, че не е коректно, защото това е по-тяхна вина. Предлагат части, които не са съвместими, а са описани като такива. Определено не съм доволен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърди ли съвместимостта със съпорта им преди да поръчаш? Иначе да, коментирано е, че някои части ги пишат съвместими, но не са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел поръча на мой адрес комплект съединител и комплект помпи за съединител за едно Рено.

Всичкото LuK. 

 

Доставка чрез Спиди/ДПД от Полша ако не се бъркам, сравнително бърза, ама то поръчка за около 600 лева. 

Всичко е ок уж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...