Jump to content
Deodriver

Кормилна рейка

Recommended Posts

Днес,докато умувахме под колата как да премахнем DPF най-интелигентно,видяхме с майстора,че рейката е протекла от към маншона на кормилния прът.Почти се оправих със софтуерно премахване на DFP-а,остана механичното и пак ново 20 с тази рейка.

По инфото,което намирам излиза,че не се рециклират тези рейки.Разтичала се още повече и проблема става голям.Искам да попитам някой имал ли е подобен проблем с рейката на CRV-то и как го е решил?

Мисля варианта със втора употреба рейка,но знае ли се човек на какво ще попадне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех аз да пусна темата но ти ме изпревари. Моята не тече но подчуква на по големите и резки неравности. В няколко сервиза я карах докато хванат от каде чука (интересно ми е как никой не е обърнал внимание на рейката). Това което на мен ми казаха е че не разбират от този тип рейки (електрически) но обещаха да ми потърсят решение макар и в друг сервиз. Аз звънях в един специализиран такъв и ми казаха че ги правят без никакъв проблем, новнимание са се специализирали във VAG групата и не смеят да пипат моята че нещо електрониката била в повече при този тип рейки и трябвало човек дето знае какво прави. Казаха ми също че знаят че има специализиран хондаджия в областа но още не съм го открил.

незнам твоята дали е същата но на мен ми казаха че ушким нямало как да протече защото нямало масло в нея. Била само на електромотор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшни специалисти ще са били тогава.Ако искаш да им направя снимка на рейката,да видят дали няма масло в нея :D .Казанче за хидравлика,ако имаш и ти си с хидравлична.Сигурно има и някоя друга електроника по нея,ама без масло не е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях,че при бензиновите црв-та рейката е различна.Наистина май твоята е електрическа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я двамата да се спирате с мислите,,,,

Дизела е с 20 годишна хидравлична рейка , а бензина е с електро-усилвател.И двете се ремонтират...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за мен много успокояващо, защото имаше различни мнения. Сега ми остава да намеря и къде да я направят като хората, без да се налага после да въртя наляво а колата да ходи на дясно или волана да ми стои на 90 градуса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може да споделиш къде мога да си я ремонтирам,че от Апостолов Бургас "са нямали такъв случай".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли няма идея къде може да ми оправят рейката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За твоятя трябва да има много опции ама за мен все още не намирам светлина в тунела

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам ли и аз дали има и кой точно.Накрая,като се разтече още ще си взема една втора употреба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсете втора употреба рейки отвън.Иначе ще дадете няколко стотака на някой специалист като нашия Ангел в Добрич и след 4 месеца пак същото .Аз съм поръчал на познати в чужбина да ми търсят читава рейка на по-тънка цена ако намерят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен. От 2 седмици съм собственик на црв дизел 2007. Като цяло съм доста доволен от автомобила. За съжаление в опитите си да отстраня на пръв поглед досаден и дребен проблем (проблемът ми е, че след десен завой колата си тегли на дясно и респективно след ляв завой - на ляво ) подменяйки почти всичко по ходовата част (разбира се си купих и нови гуми зимни) и след ходене по всякакви майстори и реглажи се оказва че вероятно и аз ще трябва да сменям рейка.....поне това е финалната диагноза след многото огледи от специалисти. Та по темата и мен ме посъветваха да търся рейка на старо, освен ако нямам проблем с това да си придържам волана както е необходимо , така че колата да се движи в права линия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...... подменяйки почти всичко по ходовата част (разбира се си купих и нови гуми зимни) и след ходене по всякакви майстори и реглажи .......

Сподели какво точно смени по ходовата част и къде си правил реглажа?

Кормилната рейка на дизелово СРВ е здрава и не съм чувал още някой да е сменявал такава и да пише за този проблем.

Естествено винаги има първи път, но ме съмнява да е от нея.

Сменявал ли си маслото на хидравликата и какво сложи? Също помпата гледахте ли я, има ли налягане ,  циркулира ли ти течността в казанчето, бистра ли е или става на пяна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Противоударни тампони, прашници, тампони на макферсони и лагери, амотрисьори, некви маншони и уплътнения. Реглаж в дружба до тържището.

Казаха ми, че този проблем може да е предизвикан от маслото на хидравликата, но вероятността да е това била около 1%. Разбира се и това ще проверя, респ. Сменя. А това за рейката ми го намекнаха и в хонда включително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е рейката те се рециклират из основи. Твоята е хидравлична и както писах и по горе има за нея майстори бол. Не съм чувал за подобни симптоми ама казва ли ти някой.... Всичко се случва.

 

Аз моля някой ако знае или е чул къде да рециклирам моята която е електрическа. Имам луфт от едната страна и подчуква. Не е болка за умиране но ме дрсзни на моменти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми има и кормилни накрайници, също шарнирните болтове гледахте ли ги - все неща от които може да ти е проблема.

А за този сервиз в Дружба - мога много да разказвам , ама ще замълча, но ще ти кажа да го забравиш.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От известно време се появи теч от дясната страна на рейката и при изминати около 5-600км доливам в казанчето на хидравликата около 50-60мл. Нямам чукане и шум в рейката, само теч. Ако някой е правил този ремонт в София, моля да сподели резултатите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗА НЯКОИ МОЖЕ ДА Е КЪСНО, НО ЗА ДРУГИ НАВРЕМЕ. 

1. От Бултрако за около 120 лв купих ремонтен комплект за хидравлична рейка ( всички семеринги) но не ги смених, защото се наложи да 

пътувам, а преди това бях купил добавка за хидравлика МАНОЛ, която сложих и вече 2000 км. нямам проблем. Ще изчакам и отново когато

се разтече ще сложа новите семеринги.

2.Тази добавка може да се намери от 8 до 12лв и във София я има във магазините на Аито оил. Аз я взех от техен склад в жк Люлин до 

БУЛВАРИЯ, 200м след тях в ляво, а срещу тях има магазин за акцесоари, където я продават на цена от 8лв. На бул. Сливница 173, преди 

моста на захарна фабрика я продават за 10лв. Тел на магазина: 0898 686 166, 0898 686 165, 02 929 46 11. 

3.Със оригиналното масло на хонда,след по дълъг маршрут  следствие на температурата маслото се разширяваше и минаваше със около 

6- 8 мм. над горната граница, а след източване на около 250мл. и слагане на добавката вече не мърда от резката на максимума,, което не 

знам дали е по добре. Предстои да го обсъдя със специалисти. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също мога да дам много добър отзив за тази добавка на Мотул. Имах теч от семеринга при кормилния прът. За 100-тина км. доливах по 30-40гр. След като я сипах, нивото не мръдна следващите 10 000км. След това смених колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам добавка,но е на WYNN's.Страх ме е да я сипя,за да не прецакам помпата и си доливам масло и това е.Накрая може и да я сложа и ако не стане ще рециклирам. Друг проблем е,че ми насича рейката,особено с 19-ките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След поставянето на добавката нямах никакви проблеми, напълно спря теча, но ме притесняваше това, че вискозитета на добавката е много различен от предписаният от производителя, което не е добре, изобщо не се променяше нивото, без значение колко е загрял двигателя и колко км съм изминал и за това сложих ремонтният комплект, който бях закупил предварително и вече 1500 км всичко е ОК!  Постави ми го Слави от овча купел. Много колеги го знаят , но за тези които сега разбират за него, ще кажа следното: НЯМА  в София друг като него. Не случайно е бил толкова много години в БУЛТРАКО.  При него ходя вече няколко пъти и винаги съм бил много доволен - изключителен специалист. НИКОГА и за нищо на света не бих отишъл другаде, без значение какъв е проблема и колко ще чакам, защото колегите го затрупват с работа. Тел. му е: 0899 744 385. Оценката ми за него е напълно реална, защото имам добра техническа култура по ДВГ , което съм завършил, както и работил много години.

 

Редактирано от Valdimor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснах нещо важно,а именно:

1.Ремонтният комплект от БУЛТРАКО струва  120 лв.

2.За работа -   250 лв.

3.Един л. масло-38 лв.

          ОБЩО-    408 лв.   

 

 

 

 

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваля ли рейката или не ? Колко време отнема ремонта? Питам защото моята издава леко свирене при завиване на ляво. Дизел 2011г. е колата. Идея си нямам от какво може да е, а в Бургас не знам къде да я закарам , че всички са пишман майстори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, mafyata написа:

Сваля ли рейката или не ? Колко време отнема ремонта? Питам защото моята издава леко свирене при завиване на ляво. Дизел 2011г. е колата. Идея си нямам от какво може да е, а в Бургас не знам къде да я закарам , че всички са пишман майстори.

То в Бургас не знам дали ще намериш кой да ти е свали.Иначе за ремонт в Сливен а вече имат и клон в Бургас.Проблема е че там не свалят рейката.Трябва да намериш къде да ти е свалят. Ако си забелязал в Бургас като видят по нова Хонда и те отпращат.

Ето адресите:

Сливен, ул. Индустриална № 33

 

Магазин: 
тел.: 044623086
факс: 044625403
тел.: 0887787496
тел.: 0885469525

 

Сервиз:
тел.: 0889626471
тел.: 0885110148
тел.: 0886060998

 

Бургас, ул. Янко Комитов № 35

 

Магазин: тел. 0896609992

Сервиз: тел. 0887096949

 

e-mail: georgiev_bordo@yahoo.com

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А , не ме отпращат ама не знаят какво и как да го направят. Със сивика 8ма серия брах ядове 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
2 hours ago, mafyata said:

Сваля ли рейката или не ? Колко време отнема ремонта? Питам защото моята издава леко свирене при завиване на ляво. Дизел 2011г. е колата. Идея си нямам от какво може да е, а в Бургас не знам къде да я закарам , че всички са пишман майстори.

Ако е с хидравлична  рейка Дизел 2011г. както си писал защо не пробваш с опресняване на маслото на хидравликата или подмяната му, това е по безболезнено преди да почнеш да оправяш нещо.По сервизнио ръководство го дават на всеки 30 000 до 40 000 да се прави опресняване на хидрравличното масло- което значи сваляш казанчето изсипваш старото масло  измиваш го с обезмаслител изчакваш да изсъхне хубаво слагаш го намястото му и насипваш ново масло

Това е маслото и тази рзфасовка трябва да ти стигне-

https://www.ato24.de/en/honda-psf-0-354-l.html

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да дизел с хидравлична рейка съм. Поръчах днес 1л от хонда да ми пратят. Утре ще е при мен. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата е дизел и е 2011г. (така пишеш поне), тогава си фейса и с 2,2 I-DTEC двигателя и помпата на хидравликата е друга (не същата като на 2,2 i-ctdi).

Освен че е друга,  също дава и по-голям дебит, един вид по-силна струя и като я сменявате,  при въртене на волана надясно и наляво за да обезвъздушите , много внимавайте и действайте бързо.

 

п.п. Никъде не пише, включително и в сервизното ръководство, че хидравличното масло, трябва да се сменява на 30/40 хиляди. Даже ако ги питаш в Хонда , ще ти кажат че въобще не се сменява.

Естествено 40лв. за литър и смяна на 50/60 хиляди , няма да бутнат никой, така че е хубаво да се сменява.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
2 hours ago, Emicha said:

Ако колата е дизел и е 2011г. (така пишеш поне), тогава си фейса и с 2,2 I-DTEC двигателя и помпата на хидравликата е друга (не същата като на 2,2 i-ctdi).

Освен че е друга,  също дава и по-голям дебит, един вид по-силна струя и като я сменявате,  при въртене на волана надясно и наляво за да обезвъздушите , много внимавайте и действайте бързо.

 

п.п. Никъде не пише, включително и в сервизното ръководство, че хидравличното масло, трябва да се сменява на 30/40 хиляди. Даже ако ги питаш в Хонда , ще ти кажат че въобще не се сменява.

Естествено 40лв. за литър и смяна на 50/60 хиляди , няма да бутнат никой, така че е хубаво да се сменява.

Ако прочетеш горе съм написал опресняване и се взима малката розфасовка ,при тази процедура няма начин да влезе въздух и да се прецака помпата,докато при смяна но цялото има голяма вероятност да го направиш.Според теб това масло там е вечно така ли и не се бута, да на това могат да се радват само майсторите че идват при тях реки за оправяне.От Хонда отдавна ги от писах там просто нищо не знаят. Маслото се опреснява като се заменя нова в казанчето което се измива много добре защото има цедка която е задръстени вътре с мизерия от старото масло. Ако не бързаше колегата ще да ме кажа и от къде да вземе маслото  13лв струва.

,

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, CARPERA написа:

.....Според теб това масло там е вечно така ли и не се бута,....

Ако четеш и вникваш повече в това което съм написал, вместо да бързаш да пишеш, ще разбереш кое смятам за правилно.

 

А относно опресняването - дай да видим къде дават да се прави през 30/40 хиляди - нали така твърдиш.

А иначе, щом те влече, няма лошо и да си го опресняваш с всяка смяна на двигателното масло. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не се карайте. 

Да колата ми е dtec мотора. Благодаря за отговорите. Ще пробвам със сваляне на казанчето метода , че в Бургас само пишман майстори и ще ми прецакат помпата.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 1 час, mafyata написа:

Колеги не се карайте. 

Да колата ми е dtec мотора. Благодаря за отговорите. Ще пробвам със сваляне на казанчето метода , че в Бургас само пишман майстори и ще ми прецакат помпата.

https://www.autodoc.bg/info/hidravlichna-technost-kak-da-ja-izberete-i-smenite  :thumbs1:

http://www.dunevmotorsport-r21.com/smyana-na-hidravlichna-technost-s-mashina/

Редактирано от Митко Йотов
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:), а....ама никой с никой не се кара.

Просто на последък, обикновено някой като иска да каже нещо и то е неточно, ми прави впечатление и затова се опитвам да го изясним. 

А някой ако приема писането ми за караница и заяждане, си е негов проблем.

 

Иначе според мен, не прави половинчати неща, а си смени цялото масло.

Нито знаеш преди теб дали е сменявано въобще,нито какво е сипвано ако е сменявано, или ако е доливано, пак с какво.

Естествено при смяната, пак е хубаво да свалиш и почистиш казанчето и мрежата/филтъра му.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, Emicha написа:

:), а....ама никой с никой не се кара.

Просто на последък, обикновено някой като иска да каже нещо и то е неточно, ми прави впечатление и затова се опитвам да го изясним. 

А някой ако приема писането ми за караница и заяждане, си е негов проблем.

 

Иначе според мен, не прави половинчати неща, а си смени цялото масло.

Нито знаеш преди теб дали е сменявано въобще,нито какво е сипвано ако е сменявано, или ако е доливано, пак с какво.

Естествено при смяната, пак е хубаво да свалиш и почистиш казанчето и мрежата/филтъра му.

 

На пълно съм съгласен,и така трябва да бъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , по-добре е цялостно , но в Бургас нямам доверие на никого , а сега нямам време да ходя до варна,пловдив,софия....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
11 hours ago, mafyata said:

Да , по-добре е цялостно , но в Бургас нямам доверие на никого , а сега нямам време да ходя до варна,пловдив,софия....

Щом си купил 1л направи процедурата с сваляне на казанчето би трябвало за 3 пъти да стигне сам ще прецениш по това колко събере първия път,през 1000км я повтаряш. Нямам нищо сложно в това да си го смениш и цялото иска се време и помощ от приятел да следи казанчето да не остане празно и да влезе в системата въздух.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако в системата влезе въздух, тя се обезвъздушава сама.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

 

 

Ето тук е показано как се сменя с малката разфасовка  хид .течност като аз не слагам този маркуч  на неговото място отрязана бутилка и  маркуча тече в нея.Казанчето се сваля и се мие задължително има доста мизерия в него и се слага нопълно сухо моето го изсуших с сешоар.

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно сменям десен шарнири, и гледам че маншона на рейката е омаслен не много, да търся в някоя морга, да ремонтирам или да карам така до като се разтече повече, мнения

20180811_112505.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Караи до де се разтече, щото тва може да са много много км. А ако са по малко  такъв ти бил късмета, но за в момента не пипаи, по лошо ще направиш по хубаво не ;)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...