Jump to content
Sivakov

H1 крушки

Recommended Posts

Здравейте.

Днес се занимавах със крушките на колата,сменях габарити и халогени. Искам да сменя и дългите. Едната която извадих, не се вижда много добре но е Н1 можеби. Сега гледам Н1 крушки в нета но са с едно цяло краче а тази която извадих е с 2. Някой знае ли каква трябва да е крушката? Мерси предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да е с 2 крачета, с едно е. Ти си гледал фасунгата, която е с 2 крачета. Крушката е H1.

Фасунга:

http://thumbs.ebaystatic.com/images/g/sWgAAOSwbYZXYm4N/s-l225.jpg

 

Крушка:

http://www.ijdmtoy.com/images/web_site/bulb-size/h1-bulb.jpg

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С двете крачета да не би да е цикъла, в който влиза крушката номер 6 на схемата http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=3222,3223&nplgrp=3&cmodnamepc=ACCORD&xcardr=4&dmodyr=2005&carea=KE&ctrsmtyp=5MT&xgrade=2.2%20EXECUTIVE&nplblk=B__0800

 

П.с. колегата ме е изпреварил докато се наканя да публикувам.

Редактирано от kotarankat

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси. Ще се научим къде как да гледаме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой има ли идея, защо H1 на 7-ма генерация фейслифт горят често. За една година съм сменил поне 7-8 крушки, като съм пробвал и евтини и скъпи. На фасунгата на единият фар буквално и се отчупиха ушите при демонтаж за поредната смяна на крушка. Взех оборотна от една морга, но днес, при поредната смяна на крушка(изкара две седмици) забелязах, че около едното метално краче на фасунгата е почерняло, като прегоряло.

Започвам да се съмнявам, че фасунгата се нагрява много и прегаря, заради лош контакт с буксата, която в дупчиците си има като засъхнала кафява смазка. Замислих се да я напръскам с контактен спрей, но се отказах опасявайки се, че ефекта ще е съмнителен.

Купих си нова оригинална фасунга, но не бих я сложил преди да се уверя, че проблема с проводимостта и прегряването е решен.

Има ли някой занимавал се с подобен проблем, и как го е решил?

 

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да уточня, че става въпрос за 7-ма генерация Сивик - фейслифт.

 

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Н1 са най-смотаните крушки и горят най-много. Малък балон, много топлина, нагряване на кабелни обувки,фасунги и така нататък. Все фактори, които допринасят за бързото прегаряне на жичката, която става много крехка и при първата малко по-голяма дупка,се прекъсва. Получаването на хлабави връзки от силното греене,също спомага за бързото им горене като цяло.

Съвет:

Първо си стегни кабелните обувки, след което заложи на марката HELLA и ще изкарваш по година, година и половина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен от спортното окачване много ми горяха крушките. Колега пробвай с longlife крушки и избягвай +80%, +100% и т.н. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
При мен от спортното окачване много ми горяха крушките. Колега пробвай с longlife крушки и избягвай +80%, +100% и т.н. 
Да препоръчате конкретни марки/модели. Вземал съм всякакви, от 3 до 17 лв-горят всички. Най-много изкараха евтините.

 

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Написал съм ти , ама ти пак си питай!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Написал съм ти , ама ти пак си питай!
Питах за други марки. Всеки колега, който ползва други марки освен упоменатата от теб може да изрази мнение.

 

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Valeo за 2 лева от кварталното. За смяната през няколко месеца си заслужават парите. :D

И Бош съм слагал, и те си горят, ама са скъпи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей така сменях 8 пъти за една година на 7цата.. Бях полудял. И сложих един DRL на 30% на дългите.. С това се приключи. 2 години до продажбата крушка не смених.. Просто това каране на къси през деня много ги мори..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

При мен от спортното окачване много ми горяха крушките. Колега пробвай с longlife крушки и избягвай +80%, +100% и т.н. 

Да препоръчате конкретни марки/модели. Вземал съм всякакви, от 3 до 17 лв-горят всички. Най-много изкараха евтините.

 

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

 

Longlife крушка на някоя марка пробвал ли си? Примерно https://www.emag.bg/halogenna-krushka-za-far-osram-h1-ultra-life-4-years-warranty-12v-55w-2-broja-64150ult-hcb/pd/DB59L7BBM/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да уточня, че става въпрос за 7-ма генерация Сивик - фейслифт. Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

Колега, аз съм със същата кола и не съм забелязал да ми горят толкова често крушките на късите. Обикновените на Philips горят за 4-5 месеца. Лятото карам с Osram Silverstar 2.0( второ лято изкараха комплекта). Зимата с Philips xtreme+130%( изкарват точно зимата периода средата на октомври - средата , края на март). 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...