Jump to content
DMZ

Отново въпрос за покупка на ЦРВ, но този път III

Recommended Posts

Здравейте, колеги,Въпреки, че си бях обещал да не си купувам кола от България, следя сутрин и вечер всички големи сайтове за продажба на коли и тази вечер попаднах на обява, за която ми се струва, че е прекалено хубаво за да е истина. Ето я и нея http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21432743147426331&slink=9pw4rdКак ви се струва? Преди малко разговарях с човека, който ми каза, че колата е закупена от Хонда България и е на 120 000км регистрирана на фирма /6+1/ като няма забележки по двигател и ходова част. Възможно ли и бензиново ЦРВ III на 120 000 км на такава цена?! Колата като е регистрирана 6+1 може ли след това при прехвърлянето да се регистрира като 5+1? Бихте ли ми препоръчали място за оглед във Варна на автомобила евентуално да отида в петък или събота. Иска ми си ако се окаже, че всичко е нарен да я взема веднага тъй като едва ли скоро, ще има такава оферта /малко нереална за мен/. Имах планове по време на отпуската през юли да ходя да си търся Хонда в Германия, но ако итук изпадне оферта няма да се бавя. Иначе бях навит да огледам тази http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21432021676086160&slink=9pwaed , но цената ми е висока с оглед на това, че ще се и газифицира в последствие, а човека каза, че цената е окончателна. Благодарря ви предварително и се надявам най-после да се похваля с покупка на ЦР-В III :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Снимките са малко, по тях нищо не може да се каже, на думи на продавач не вярвам дори да е брат ми, сигурен съм че на място ще разбереш защо е такава цената. За Варна търси колегата Миямото, не знам Варненския представител на Хонда колко може да ти е полезен. Прекалено добра оферта за такава кола с 2 чифта гуми каско  и прочие. А километрите би трябвало да могат да се докажат още повече щом е купена нова от тук.

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Варна има два сервиза на Хонда.Единият е на Бултрако а другия на Карад.Може да видиш реалните километри по VIN но само ако собственика е там със теб и е съгласен.Другия вариант е както е казал Слави CR-V да се свържеш със MIYAMOTO  тук във клуба може да немериш телефона му.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колегата MIYAMOTO писах във форума още снощи тъй като от много време следя форума и знам, че с това се занимава, но незнаех дали е така и в момента.За сега нямам отговор от него. Ако е свободен още утре бих тръгнал за Варна. За Бултрако човека ми каза, че я обслужва там и за това ми се искаше да я погледне и някой друг, защото наистина е необходим сериозен оглед. ко някой има телефона на колегата бих се радвал да ми го даде, че съм на работа и не мога да се ровя по-сериозно във форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен Миамото, аз ти препоръчвам за оглед и Дидо, който има гараж в Цветния квартал и се занимава само с хонди. Ще огледа колата до най-малката подробност и ще определи действителното и състояние 1:1 .  От снимките не може да се каже нищо, а цената със сигурност е съмнителна!  Казваш, че колата е регистрирана на фирма, въпроса е дали е ползвана от фирма за служебна кола или само е регистрирана, като такава за да се ползва ДДС-то!?  Ако е карана като служебна- бягай далеч от нея! На работата ми имаме служебни коли, които са купувани чисто нови и трябва да ти кажа, че ако една кола се кара от различни хора, както дойде и както им падне то за 120 к. км. същата стават само за скрап! Общо взето при нас след 150000 колите се продават и се купуват нови. Това, което искам да кажа е, че тези километри може и да са реални, но състоянието и да е плачевно! Въпреки това си заслужава да се види, може просто човека да е на зор...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря много на отзовалите се!

Колега може ли някакъв телефон на човека, че съм на 500км от Варна и трябва да направя предварителна уговорка за да не ми е напразно пътуването :) Иначе до колкото разбрах снощи по телефона колата май е била служебна, което и мен доста ме притесни и за това ми се иска да се види под лупа :) А за втората обява имате ли някакво мнение :)

Редактирано от DMZ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... От снимките не може да се каже нищо, а цената със сигурност е съмнителна! .....

Е на нас няма угодия, ако е ниска цената - значи е съмнителна и търсим под вола теле, но ако е висока - тея са луди и да си я карат. :)

Относно цената, освен състоянието на дадения екземпляр е важно:

- предлагането в момента /количеството на обявите/ на дадения модел МПС -  Европа си сменява по-старите коли , тук започва да се пълни с такива и съответно цените започват да падат.

- колко бързо иска да я продаде собственика - защото ако и обяви цена като на другите обяви, примерно  18500 и не я продаде една година, след това ще е принуден да я даде доста по-евтино и може да е на по-голяма загуба.

-може да са тръгнали да се скапват /евентуално очаквани проблеми/  разни неща и човека да е преценил ,че е по-добре да я даде по-евтино, без да ги прави, отколкото да я оправи и след това да не може да си избие вложените пари за ремонтите.

Ние може да си пишем още много страници, но истината се разбира после.

 

п.п. Прав си за снимките и аз постоянно това казвам - по снимки не може да се прецени състоянието на колата, само на място става работата.

 

.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз имам въпрос: кое му е малкото на 120к на кола 2007-2008 за при положение, че моята 2 генерация беше на 110к реални като я купих, а масово бяха около и над 200к?

В този ред на мисли както каза Емича Европа си сменя колите - нали може някоя немска лелка да я е карала от тях до супермаркета веднъж месечно :-)

А защо втората да е много по-скъпа от първата при положение че е пакет Luxury (ПП: ако е на 177км значи не му е "паснала" и затова я продава? ) :D

 

Ако нямаш бърза работа - дерзай, събирай информация, тествай и ще попаднеш на "оптималния" вариант. Задължително караш всяка една заплюта на майстора ти да ти каже дертовете и още колко ще се изръсиш при евентуална покупка.

Кола не се взима веднага.

 

ПП. И на мен ми се струваха адски надути тея цени, затова направих компромис с добре поддържана кола за малко по-висока сума от масовката :)

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, аз търкалям ъочно такова cr-v, но от 2008, което няма такова голямо значение. Пробега ми е 125к и той е горе долу същия. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО при евентуална продажба искай да ти даде смешните допълнителни седалки за багажника, без които няма да можеш да я пререгистрираш. Варианта за смяна на талона и минаване към 4+1 става само след протокол от Dekra София и 400 лв,няма друг начин. Има как да се провери о дали тези седалки са оригиналните, но ако се стигне дотам свиркай. Задължително прегледай климатроника, защото им е слабо място и евентуален ремонт е 250 - 700 лв ориентировъчно, става въпрос за съединител в компресора. Ако стигнеш до Бултрако или Карада, провери за записи за смяна на маслото в дифа и скоростната кутия. Ако имаш други питанки, свиркай. А, относно Дидо от Цветния, това е варианта за съвестен и подробен оглед. Моите хонда са поддържани само там.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не спамя, само да оитам колегата, : след като говори с човека и е регистрирана 6+1 дали няма да изкочи едно ДДС за плащане и тогава цената се качва и и и ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за това пуснах темата тук, защото не съм запознат с тези ДДС-та как стой въпроа точно. Относно сервиза, може ли да ми дадете някакъв телефон за да мога да се свържа с тях и да се уговорим за оглед. За мен е без значение кой точно от посочените от вас майстори тъй като знам, че няма да ме подведете :) Чел съм добри отзиви в форума и за Миамото и за Дидо тъй, че им имам доверие, но ми трябва телефон за връзка с тях за да можем да свършим работа. В събота работят ли или само през седмицата. Ако не ми хареса тази във Варна е възможно да дръпна още някой лев от банката и да огледам и тази в Стара Загора. Много време се застоях без моя кола и е време да взимам нещо. Надявам се да направя правилния избор :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДДС то няма нищо общо с теб. Ти плащаш цената на която се разберете, а продавача ще си върне каквото трябва на държавата. За теб е важно да се разберете за застрахователната оценка и тя трябва са е минимална, защото на нейна база ще се определели цената на прехвърлянето. Това е при положение, че няма да я купуваш на фирма отново. При мен ситуацията беше същата. Пак напомням за седалките, че без тях могат да те спрат от движение, заради несъответствие между информацията в талона и реалното състояние на колата.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав е колегата, без седалките няма да минеш в КАТ!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тази ситуация я отиграх преди 2 седмици.

1. Харесваш колата

2. Намираш приятел с фирма, на която собственника издава фактура.

3. Плащаш 17000 лв

4. Вадисш застрахователна оценка за 10лв. на някаква малка стойност,по която се определят държавните такси при прехвърляне, плюс нотариална такса

При мен общо излезе 400лв.

5.Взимаш колата и в Кат. Без смяна на номера, само собственост 13 лв.и без колата.Аз седалките ги нямам. Човека не ги пазеше.

Ако сменяш номера, колата и както ти писа колегата и седалките и .

6.Анекс на гражданската и каското.

7. Приятеля ти, ти враъща ддс-то и колата ти става 14 200.

8. След няколко години я купуваш от фирмата за 2000лв примерно и това е.

 

Побързай, в сервизната книжка трябва всичко да е отразено, ако не можеш да я провериш в Хонда.

Редактирано от misho crv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да уточня, защото и аз бях същия - очаквах, че в сервизната книжка е отразено всичко, което е преживяла колата. Това при положение, че е обслужвана само във фирмения сервиз на марката. ДА, ама НЕ. Ситуяцията беше такава докато не дойде време за смяна на маслото в дифа и скоростната кутия и нямаше инфо в сервизната книжка за предната смяна. Помолих да ми разпечатат сервизната история и тогава стана ясно какво е "преживяло" возилото. Бяха отразени всички операции, дори и смяната на крушки по фарове и мигачи. Така, че само на сервизна книжка не вярвай, ами по скоро ако проверявате километри, помоли за такава разпечатка. Ако продавача е съвестен и не се опитва да скрие нещо, не би трябвало да има проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера намерих хора на мой познати, които провериха колата в сервиз. Каза ли им, че с изключение на външни забележки по боята друго всичко е ок. Нощта тръгнах за Варна и по обяд я прегледа човека препоръчан ми тук във Форума.Мисля, че се казваше Дидо, който каза, че тампоните били сменени скоро. Трябвало да се сменят предните прахоловители и задните пружини, които били леко умекнали, но не трябвало да се сменят още. Други забележки неоткри. Боята има в 2-3 малки петна, леко ожулване отзад и следи от камъчета по предния капак, което мен не ме притеснява, ако всичко останало е наред. Стъклата на фаровете са позахабени, но ми казаха, че се оправя лесно. Несъм ходил до Хонда да ми вадят сервизна история тъй като човека ми се видя свестен. Все пак 2 дена ходи по сервизи и ми каза, че не е проблем да идем където поискам. Гумите са 4 летни Нокиан 18ки на 2 години като ми дава и 4 зимни, които несъм гледал, но ми каза, че не са кой знае какво. В купето също имаше драскотини, но такива имаше на всички Хонди, които съм гледал. Като цяло колата ми се стори добра и с оглед на това,че спазарихме добра цена (според мен) в понеделник мисля да я оправям документално. Така като го гледам продавача има 2 чисто нови коли и парите, за които продава Хондата като, че ли въовъобще не го бъркат, докато за мен са си много, но мисля, че за този модел цената е повече от добра :) Извинявам се ако имам правописни грешки, но пътувам и не ми е удобно да пиша. Надявам се да съм направил правилния избор и благодаря на всички колдги, които ми помогнаха. В понеделник живот и здраве, ще кача снимки :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, направил си правилния избор! Явно в твоя случай, човека просто е искал да я махне от главата си и затова цената и е била по-ниска, а не че и е имало нещо. Дай боже всекиму такъв късмет! Чакаме да се похвалиш със снимки :honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

миналия понеделник купих  ЦР-В-то от Варна, но до този момент не успях да намеря време да пиша. Да чукна на дърво до момента всичко е ок. Върви прилично за бензинов двигател, малко е муден, но ако си играеш повече със скоростите става :) Определено вече съм на мнение, че за такъв вид автомобил скоростите трябва да са автоматични /преди бях върл противник на автоматика/. Возията е точно такава каквато исках - леко твърдичка и стегната. Управлява се с лекота и без почти никакъв крен в завоите. Средния разход е много по- добър от колкото очаквах Берковица - София /градско/ - Пловдив/градско/- София /градско/- Берковица с включен климатроник и автопилот по магистралата - общо изминати 500 км ми даде по борд 8.1л, а когато се прибирах от Варна за 450км с включен климатик и малко автопилот ми даде разход 7.6 със скорост м/у 100-140км. Представям си дизела колко, ще харчи :) Вече се чудя има ли смисъл да слагам газ, тъй като минавам по 10-15 000км годишно, но май ще сложа. Бихте ли препоръчали някой добър газаджия. Летните гуми, който са с колата са много добри, но зимните са от 2007г. и мисля да ги сменя въпреки, че са с много добър грайфер. За сега съм много доволен от колата и въобще не съжалявам, че я купих. Дано и за в бъдеще мнението ми да остане такова. Опитах да намеря как се качват  снимки, но не успях. Ако някой ми каже как става, ще кача да се похваля въпреки, че колата има забележчици :) Поздрави :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, много безаварийни километри и приятни емоции.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че всичко е минало нормално и дано си попаднал начитава колица. Оттук нататък само консуматив и много километри.....

 

 

ПП. Имаш лично съобщение...

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега,

все още не съм навъртял много километри, но за сега само хубави впечатления от колата. Повечето неща, които предварително бях прочел за модела са точно така, дори средния разход е по - нисък от колкото очаквах :) Просто ХОНДА..... :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...