Jump to content
starred

Съвет за покупка на първата ми Хонда Сивик

Recommended Posts

Здравейте на всички фенове! От доста време планувам да си закупя Хонда Сивик . Въпросът е ,че искам да е пъргава и запазане . Бюджета е адски малък около 2000лв. Гледах,четох,мислих и съвсем се обърках . В началото се спрях на 1.5 VTEC-E 114hp  ,но читави има около 2500лв. Тези ,които са по 90hp  сякаш ще са ми бавни. За хечбек или купе нямам кой знае какви претенции . Фен съм на всички сивици въпреки ,че 5-та серия са ми по-красиви ,бих се радвал и на 6-та стига да е читава :)  Останах с впечатлението ,че 5-та серия са по-скъпи от -та (говоря за читави автомобили без ражди и т.н.) Приемам всякакви съвети а може и директни линкове към обяви.

 

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ВИЖДАМ ,ЧЕ ТУК СТЕ ЕДНО ГОЛЯМО СЕМЕЙСТВО!!!

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросната Д14-ка не е самолет, но определено не е бавна. Върви предоволно за конете си. 1.5 в-тек не е типичния Втек и там не можеш да очакваш т; нар Кик. Според мен ще върви наравно или съвсем малко повече от 90 коньовата. Бюджета ти не е голям, но ако нямаш много претенции ще намериш кола. С въпросния бюджет според мен изключи 1.5 като вариант. 5 генерация е хубава, но са по-скъпи защото се намират вече много рядко читави. Каквото и да вземеш определено няма да сбъркаш за 6 генерация мога да ти кажа, че е супер удобна и лесна за управление.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросната Д14-ка не е самолет, но определено не е бавна. Върви предоволно за конете си. 1.5 в-тек не е типичния Втек и там не можеш да очакваш т; нар Кик. Според мен ще върви наравно или съвсем малко повече от 90 коньовата. Бюджета ти не е голям, но ако нямаш много претенции ще намериш кола. С въпросния бюджет според мен изключи 1.5 като вариант. 5 генерация е хубава, но са по-скъпи защото се намират вече много рядко читави. Каквото и да вземеш определено няма да сбъркаш за 6 генерация мога да ти кажа, че е супер удобна и лесна за управление.

Благодаря за съветите ! В крайна сметка за тези пари да се насоча към 90коня или да търся още пари така ли? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събери още малко пари и си купи 6-та хеч 1.5 VTEC-E. От 8 месеца съм с такава. Супер количка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си хеч 1.5 или 1.6, независимо коя генерация, само да няма ръжда. Хечът е по-лек с около 50 кг от седана и купето. При малък двигател това има значение, една торба цимент по-малко. :)

Колега, не знам в US какви коли се предлагат, но на българския пазар е малко по-различно. С въпросния бюджет, момчето трябва да търси най-масовото и евтиното, не може да си позволи екзотики като 6 генерация хеч с 1.6 Vtec двигател, които са по 114 или 115 коня. Аз такава съм виждал 1-2 в обявите.Тука избора му се свежда до d14a3/a4 на 6 генерация или d15b2 на 5 генерация хеч. d15z6 не мисля, че ще се намери читав за тия пари.5 генерация ми е малко отживелица вече, а хубавите и запазени почват от 4000лв, просто защото не останаха.Да си търси 6 ген 1.4, поне е най-масовият вариант и пазара е залят с такива. А и после части ще намира лесно от моргите примерно.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже виждам ,че няма смисъл да затварям 2000лв. за нещо ,което няма да ми е при сърце ще намеря още 500лв. за нещо на което да се радвам истински . Бюджет 2500лв.давайте предложения :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Starred, я ни ги покажи тия читави в-теци около 2500лв.  Другият пък вече Мини-ми, ще прави . Мен лично ме съмнява дали ще останат пари за гуми, ама пък важното е да сме със сътезтелни амбиции.  :hmmm: 

Редактирано от miromoshev
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Starred, я ни ги покажи тия читави в-теци около 2500лв.  Другият пък вече Мини-ми, ще прави . Мен лично ме съмнява дали ще останат пари за гуми, ама пък важното е да сме със сътезтелни амбиции.  :hmmm: 

Нали знаеш ,че искам съвет ,защото не разбирам ! Ами тези изглеждат в добро състояние... http://www.carmarket.bg/honda-civic-1.5vtec-1192404?rn=307&brand_id=39&model_id=515&price_from=1000&price_to=3000&sort=3

http://www.carmarket.bg/honda-civic-1.5-i-vtec-1032141?rn=353&brand_id=39&model_id=515&price_from=1000&price_to=3000&sort=3

Има и още няколко модела ,но сега не ми се рови. Може ид а бъркам и ако знаеш нещо ще се радвам да го споделиш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се спреш на читава 5-та (без ръжди и горене на масло) за тия пари D15b2 и ще се возиш с обикновено АГУ.Другия вариант по-запазена и новичка 6-та 1.4,но при нея инжекцион.И двата варианта са добри и с малко пипане тръгват доволно да вървят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пост №2 = съвет

 

пост №6 = съвет

Младежо, ти не искаш съвет! Ти си наумил нещо и сега търсиш удобрение из форума. На кое викаш добро състояние? След, като си "гол и бос", как разбра, че Д14-та ще ти е бавна? Прочете разни неща из интернет и реши, че такъв умрял кон не приляга на състезтел, като тебе? 

Ще ме извиняваш за тона, ама ми е писнало от голобради тинейджари, които си търсят белята по улиците.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, Айде стига вече с тия глупости. Кола, която да не харчи масло и да няма и точка ръжда- няма. Въпроса е колко й е ръждата  и колко масло харчи. Всичко си има норми. Към автора- 90кс. си е добра моторетка. Не си изтребител, но 10сек до 100км са си нормално за кола. А и като видиш на колонката, че ти дава 7.5/100 бензин ще си доволен, че не прави 100 за 5сек и да харчи 20, нали ? Отделно ниските цени на консумативите при всички хонди, и малкия данък на двигателите под 100кс. Бележка за катализатор не е нужно да обяснявам как се вади, нали ? И така- имаш 2500лв за кола. Обаче това са ти парите докато почнеш да се возиш или ? Имаш 200лв за масла, ремъци, ролки, филтри и лев някой грамотен да ти ги смени. Ако е нов внос още 300кинта еко такса и от 20 до 70лв в КАТ. Това без изненадите, които са неизбежни дори и при нова кола, камо ли при такава на 20г. Газ ако искаш и там един Фобос ти е 700лв.... Иначе има варинти, обърни на първата и втората внимание. Даже са и с климатик, умишлено. 21ви век сме все пак. http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11428322548605581&slink=9px1jshttp://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11432101050330801&slink=9px1jsЗа тази е желателно да се обадиш и да поразпиташ каква е газовата. Има и гуми към нея, а и е регистрирана и също е попадение. http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11424964577981496&slink=9px1jsПоздрави и питай смело, в т.ч. и на лично каквото те интересува по цени на части и чупливост. Само на едната ми хонда имам близо 200хил в бг, другата съм и навъртял и на нея към 80, та не е като да не съм сменил някой и друг консуматив  :punk:

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скромен съвет към търсещия младеШ. 

Набележи си по един екземпляр от 4,5 и 6 генераций. 

Отиди и ги покарай поне няколко км. и сам ше усетиш кой е твоя таралясник

Всичко друго е бла-бла ... празни приказки под хондовия храст !  

 

Към "японската треска" ... ако бях все още Мод , да си отнесъл поне една седмица отпуск за "лайняницата" ! 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Starred, я ни ги покажи тия читави в-теци около 2500лв.  Другият пък вече Мини-ми, ще прави . Мен лично ме съмнява дали ще останат пари за гуми, ама пък важното е да сме със сътезтелни амбиции.  :hmmm: 

Нали знаеш ,че искам съвет ,защото не разбирам ! Ами тези изглеждат в добро състояние... http://www.carmarket.bg/honda-civic-1.5vtec-1192404?rn=307&brand_id=39&model_id=515&price_from=1000&price_to=3000&sort=3

http://www.carmarket.bg/honda-civic-1.5-i-vtec-1032141?rn=353&brand_id=39&model_id=515&price_from=1000&price_to=3000&sort=3

Има и още няколко модела ,но сега не ми се рови. Може ид а бъркам и ако знаеш нещо ще се радвам да го споделиш!

 

Зелената я отпиши, продадена е или поне така предполагам, защото я засичам доста пъти на паркинг пред един блок във Варна. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите ! Ще преслушам няколко човека и др седмица ще оглеждам . Ще пиша за набелязани и з авъпроси относно тях . ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да станеш мъжкар,момче!Време ти е вече!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Japanes, на колата на последният голобрадко, който отсече уличен стълб и уби двама пешеходци, Трабант ли пишеше отзад или GTI? И да, страх ме! То не му е важно, за скромния бюджет, който има да си вземе възможно най-запазената кола, ами на първо место поставя скорстта. А, и с тоя последния пост, какво искаш да кажеш? Видя ли каква е цената?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то е ясно какво иска да каже момчето ,просто докато си играе с чурката ,пише с гъза си !Japanese ,май наистина почна да намирисва,така че продължавай да пишеш както пожела.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееейй, не се спрехте да $€р€те на хората по темите ... то па една тема :D

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вървене та вървене :hmmm:.  Аз казах, каквото исках да кажа. Повече в темата няма да се меся.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, то щото в Щатите всичко ток и жица, хората танцуват по улиците и всичко по мед и масло ...

Всеки гледа да те прекара, недай си боже да решиш да си взимаш кола на старо, а камо ли да идеш на майстор :D

Има прилики :)

 

barsi и rockonoff мисля, че казаха неща точно на място.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, развивате темата, ама трудно се избира кола, газейки до коленете в л@йна. Особено, ако си начинаещ бойрейсър. BTW, защо го набедихте човека за бойрейсър?! Той само каза, че D14-ката ще е бавна, а не, че търси спортни изяви. В този ред на мисли, съпругата ми е далеч от рейсърските мераци, ама и на нея й се видя нЕмощна L13-ката (98 коня) и скочи в R18-ka (142 коня) :cool:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Borko, тва е бая дълга тема и винаги ще има n на брой мнения :) Казвал само от личен опит, че няма кой да ти даде нищо наготово, хеле пък да те глези :)

И с коли втора ръка съм имал взимане даване, както и с "майстори". Съвсем различен свят е, но някои неща важат навсякъде 

Айде поздрави от мене и лека, че вече е ПЕТЪК опааа :)

 

ПП. Момче, зимай 90 коня, карай, троши, земи си друга по-нататъка :)

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Пичове на 28 години съм и от 20 годишен карам кола почти всеки делничен ден.  Лада , Канго ,Нисан тирано 2 , Дачия Логан и Докер  от няколко години  ... хммм знам ,че след това ще има мн. коментари и и прочие... в България сме си :) Та мисълта ми е следната... искам CIVIC  и винаги това ми е било мечта. Приятелите ми ме базикат и ми вика т Хондда Цвък . Без коментар ... Просто нямам голям бюджет , със заем винаги може да се вдигне бюджета,но не искам да плащам безумни лихви. В момента разполагам с този бюджет и ако няма свястна оферта няма да взема каквото ми дойде .Ако исках мощна кола има Тойоти Селики , Голфове GTI , Астри GSI  и доста др алтернативи за тези пари с доста коне и по-достъпни цени, та  ако не става ще събирам още! Един ден ще си взем и не искам да се доказвам нито като шофьор нито като какъвто и да било  а искам като седна да знам ,че съм постигнал една от мечтите си макр и малка и можеби жалка за някои :) (не ми пука) . За 10 години имам 3 фиша и нито една отнета точка ( 1 неправилно паркиране пред вкъщи  и 2 говорене по телефона) така ,че не съм от рисковите шофьори! Благодаря ,че ми помагате и ,че споделяте ,но няма смисъл да се карате . В крайна сметка всички тук ни обединява една и съща страст и би трябвало да сме като семсйство а не да се делим на богати ,бедни ,малки ,големи  и т.н. Ако ще продължаваме така  по-добре да трием темата и да си чета по чуждите форуми . Не искам да звуча неблагодарно ,но ми е гузно ! Сякаш ме убедихте  ,да се ориентирам към 6-та генерация 90 коня 1.4 и остава да спазаря нещо. Ако някой е видял добри предложения да поства! Лека вечер !

Редактирано от starred
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@starred, по-горе хората с опит с въпросната D14-ka ти казаха, какво да очакваш от колата - добра е, но не очаквай чудеса от нея. И все пак, както е казал Мечо Пух - "Колкото повече, толкова повече!". Аз го подкрепям след моя опит с нЕмощни каляски. Напъни се малко и си вземи нещо, на което няма да се налага да изключваш една камара неща, за да изкачиш баира, или да изпревариш един камион.Успех!п.п. И все пак, по-убаво нещо от тортите на сладкарница Н€д€Lя нема! Всъщност има ... шкембе чорба за закуска :cool:

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Krasi-mir, теб май те знам от друг форум и с цялото ми уважение, но какво ще е това нещо, което няма да му се налага да изключва неща и да изпреварва с лекота, като се има в предвид посочения бюджет, та дори и за 3000 да е. Момчето си е харесал Сивик-а и го разбирам напълно. За тия пари не виждам по-добра алтернатива. Най-много да вземе някой GTI или 320-ка дето може да е малко по-жива, само че ще му създава куп други главоболия.Пак казвам този мотор в купето на 6 ген хеч е повече от перфектен, за нормално шофиране, пък дори и за драгаджийски изпълнения, само дето трябва до го изцеждаш до 6 хил оборота. Караш ли в обороти колата е много приятна и реагира бързо. Това са ми личните наблюдения за 1 месец каране на въпросния автомобил.Тази черната от Разград я обсъдихме с него и му казах, че с тия доработки ще върви повече от стокова. Вече за състоянието на конкретния екземпляр не мога да коментирам, трябва да се види.Видях примера за сивика 98 коня и съм готов да се обзаложа, че 6 генерация 1.4 върви много повече от въпросната 9 генерация с 1.4 мотор.Искам като заключение да се повторя и потретя - d14-ката е перфектна за купето на сивика, който иска рейсърски изпълнения да се ориентира към b16.П.С Ето една интересна обява, само че не е снимана предницата та възможно е да има нещо. http://www.cars.bg/c1131560Имаш едни 50лв за номера и 100 за нотариус + пътни. Има шибедах, но пък е без климатик.

Редактирано от PetioHonda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Съжалявам, не съм се изразил правилно, и аз имах предвид това:

... като се има в предвид посочения бюджет, ...

Да се поправя - @stared, "като се има предвид посочения бюджет", за тия пари толкова, AKO ИСКАШ нещо повече ... Под "нещо" разбирам друга Хонда.п.п. Между другото, тя и L13-ката си вървеше прилично, е ... не колкото D14 ;) Всъщност, и D15-kaта, в първия Сивик 5-ица на съпругата ми вървеше повече от L13, и от предишната й D16-ka, Y3 автоматик ... по нейни думи :D Въпроса е, че при едни и същи условия, разбирай един и същ участък от пътя и еднакъв товар в колата, L13 вървеше на 4-та, а R18 върви на 6-а ... със включен климатик :PТаа, тетака със Сивиците, конете, климатиците, баирите, напъването ... Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

borko 30 и Japanese Fever излезнаха в заслужена почивка :tooth: 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs1:

 

Ама що не махна и моите L@йна, 29 и 31 например :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Krasi-mir, теб май те знам от друг форум и с цялото ми уважение, но какво ще е това нещо, което няма да му се налага да изключва неща и да изпреварва с лекота, като се има в предвид посочения бюджет, та дори и за 3000 да е. Момчето си е харесал Сивик-а и го разбирам напълно. За тия пари не виждам по-добра алтернатива. Най-много да вземе някой GTI или 320-ка дето може да е малко по-жива, само че ще му създава куп други главоболия.Пак казвам този мотор в купето на 6 ген хеч е повече от перфектен, за нормално шофиране, пък дори и за драгаджийски изпълнения, само дето трябва до го изцеждаш до 6 хил оборота. Караш ли в обороти колата е много приятна и реагира бързо. Това са ми личните наблюдения за 1 месец каране на въпросния автомобил.Тази черната от Разград я обсъдихме с него и му казах, че с тия доработки ще върви повече от стокова. Вече за състоянието на конкретния екземпляр не мога да коментирам, трябва да се види.Видях примера за сивика 98 коня и съм готов да се обзаложа, че 6 генерация 1.4 върви много повече от въпросната 9 генерация с 1.4 мотор.Искам като заключение да се повторя и потретя - d14-ката е перфектна за купето на сивика, който иска рейсърски изпълнения да се ориентира към b16.П.С Ето една интересна обява, само че не е снимана предницата та възможно е да има нещо. http://www.cars.bg/c1131560Имаш едни 50лв за номера и 100 за нотариус + пътни. Има шибедах, но пък е без климатик.

Ооо да тази ми харесва и ако се запази до понеделник може да я огледам от близо. Благодаря Пешо отлично попадени. Фаворит цветове са ми черна и червена :) Вмъква се идеално в бюджета и на снимките изглежда добре!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...