Jump to content
batenase

Въпрос относно смяна на големите тампони на заден носач

Recommended Posts

Здравейте съфорумци,

Моля някой да сподели как или къде в Пловдив да я закарам да ги сменя гореспоменатите тампони.. Гледам , че има едни скоби , но в България май никой ги няма. Освен тези скоби, ако има лесен начин сам да ги сменя или вече да я закарам на майстор. Ако някой е сменял при майстор , нека сподели и г/д колко парички излиза това удоволствие.

 

Благодаря предварително.

 

 

С уважение: А. Иванов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, здравей.

Преди месец смених тези двата тампона плюс всички други тампони в задната част. Лично аз не съм ги сменял, но присъствах на самата смяна и от това, което видях не изглежда сложно, но трябва да имаш подходящ инструмент. Развиват се болтовете на тампона и се навежда носача на место, без да се сваля нацяло, т.е. нищо друго не се разкачва. И с една преса избиха стария и сложиха новия тампон. Съветвам те, ако нямаш подходящи условия и инструмен по-добре на сервиз... Аз дадох 350лв за всички тампони плюс смяната им. Тези големите бяха някакви италиански, по 52лв бройката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бах тез италиански, за 52 лв бройката. Оригинални от Хонда са на по-добра цена. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами толкоз пишеше на касовия бон. Не съм ги проверявал в нета, аз останах доволен след смяната, защото вече не се чуваше никакво потропване отзад и прежалих тези пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То проблема е , че в Пловдив нз къде има такава преса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Не е нужно да се разкачва всичко, на канал можеш да ги смениш с минимално разглобяване. На клипа е показано избиването, не ти трябва никаква преса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, вчера ходих да си прегледам ходовата част и се оказа , че и задните тампони са заминали - 54лв двата комплект и 120лв за работа.ииначе ремонта, като цяло беше следния : задна лява биалетка - 26лв тапони заден мост - 2х27=54лв

долен ляв шарнир - 38лв

ляв кормилен накрайник, вътрешен - 39лв

тампон на преден носач заден - 26 лв

Общо 183лв за части, като тук влиза и спирана течност, щото я сменихме с нова и за работа 250лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...