Jump to content
smbonev

Няколко въпроса за Civic VIII

Recommended Posts

Здравейте,

 

От няколко дни се присъединих официално към феновете на марката с Civic VIII 2.2. Имам няколко въпроса, на които не мога да открия отговора:

1. Педала на съединителя скърца при всяко натискане и много ме дразни. Пръсках отдолу пружината с WD-40, но ефект няма. Сменя ли се, в комплект с нещо друго ли е? Как ще ме посъветвате да процедирам?

2. Много е странно за мен, че колата има двузонов климатроник, панорамен таван и оригинален ксенон, а не виждам копче за регулиране на фаровете. Ровейки из Гугъл останах с впечатление, че явно фаровете се регулират ръчно. Така ли е?

3. Заставайки срещу колата с отворен капак, в дъното на коша вдясно, има 2 резервоара за някаква течност DOT 3. И на двете капачки пише "brake fluid". Предполагам едното е за хидравлика, а другото за спирачките (по-малкото)?

4. Не съм сигурен, че в колата има антифриз, а не вода, затова мисля скоро да я закарам някъде да се промие и да се смени с нова охладителна течност.. От опита ми с предния личен автомобил, осъзнах колко е важно да се сложи правилния антифриз (а не червен вместо син). За този автомобил какъв е най-добре да се вземе?

5. Имам няколко козметични забележки по интериора - доста от пластмасовите детайли са надрани - корите, където са коланите, жабката и вляво от нея, към краката на пътника. За да не се облепя всичко с някакво фолио, има ли някаква паста, която да ползвам да махна тези драскотини? 

6. Колата е без навигация. Може ли обаче там, където се изписват песните, часа и т.н. да се смени дисплея с друг, с цел да сложа камера отзад и да се свърже с този дисплей? Естествено, пак да може да се вижда някак час, песни, радиостанции и т.н. Целта е да не слагам допълнителни дисплеи по таблото и да циганизирам космическия кораб.

7. Счупена е част от надписа "Civic" на багажника и сега стои като Livic. Как и откъде да се сдобия с нова и лесна ли е смяната й?

8. CD-то поради някаква причина не работи, но е пуснат кабел с USB в жабката. Някой може ли да ме насочи къде във Варна могат да накарат да тръгнат и дисковете?

 

Благодаря на всички отзовали се :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега ,

по 3ти : големия резервоар е за спирачките , малкия за съединителя , 

а по 1ви : седма има същия проблем , пръска се под едно гумено маншонче (ако сте двама , едния да натиска съединителя ,докато другия пръска е по-лесно , но и сам може )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...