Jump to content
Guest Orlin

Безплатна винетка за инвалидни автомобили

Recommended Posts

Guest Orlin

Привет. Хондата ми е на инвалид и като се ровех из нет-а да чета плюсове и минуси, видях, че коли до 1.8 двигател и 100к.с. регистрирани на инвалид имат право на безплатна годишна винетка. Въпросът ми е как да се сдобия с такава винетка (къде мога да си я потърся) и какви документи са необходими (надявам се не е нужно собственика да идва). Питам, понеже предишните собственици не са знаели за тази "далавера" и не са взимали винетки по този начин.Благодаря предварително :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest r2d2

Преди го имаше но сега не съм сигурен.Не помня къде точно се ходе6е(може би някой колега може да каже) но ти трябва решение на ТЕЛК, пресниман талон , също така той трябва да е там лично( аз точно заради това неможах да си взема).Дано някой ти обясни по-добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ian

Виж тук:Наредба за освобождаване на лица с трайни увреждания от винетни таксиОписано е подробно какъв е редът за получаване на винетка.Можеш да подадеш необходимите документи от името на собственика (човекът с трайно намалена работоспособност), но за тази цел ти трябва нотариално заверено пълномощно от него.Имай също предвид, че под "копие от експертно решение на ТЕЛК/НЕЛК или експертно решение на РЕЛКК/ЦЕЛКК" се разбира копие на Експертното решение, заверено с печат "вярно с оригинала" и подпис от регионалната картотека (РКМЕ - Регионална картотека по медицинската експертиза), която е звено към РЦЗ (Регионален център по здравеопазване) в съответния областен град. Тоест - трябва да се разходиш първо дотам, за да ти заверят копието... защото иначе "социалните" няма да ти го приемат и ще те върнат.HTH

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest marine

Мога да ти кажа за Варна как е,ама за София незнам.Подава се в града по местоживеене на инвалида.Искат КОПИЕ от телк решението-наи обикновено копие.Копие на големия и малкия талон.Молба се попълва.Собственика може и да не присъства ,но искат да носиш личната му карта(не копие)Но пак казвам това е в социалните във Варна.За различните градове е различно-много зависи от самите социални като хора (има доста нахакани)И чакаш после 2-3 седмици и пак с личната карта отиваш да го вземеш -искаха и копие от пълномощното.Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest M_I_T_A_K_A

Значи за Русе да кажа. Преди седмица си взех мойта. Трябва ти копие от ТЕЛК (за втори пат си вземам винетка така и не са ми искали да е заверено с печат "вярно с оригинала" но пак зависи от социалните в твоя град) копие от големия талон, копие от генерално пълномощно, заверено при нотариус, твоята и личната карта на инвалида. Той не е нужно да присъства, зашото с пълномошното ти си определен за водач на тази кола, а той си е собственик и молбата е от теб, а не от него. В Русе е така, незнам за другите градове дали има някаква разлика. Успех :angry:

Редактирано от M_I_T_A_K_A

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...