Jump to content
BHTeam

DIY: Смяна на интериорни крушки Accord 2004

Полезна ли ви беше темата?  

70 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Браво за доброто обяснение.Сега остава да кажеш и от къде си купил крушките?Иначе 12 лв. си е чисто дранее!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От eBay. Пишеш "Т3 Т4 Т5 bulb" и ще излязат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези крушки, ги има в почти всеки магазин за авто аксесоари и са на цена 50-60 стотинки.Естествено използваш твойта / старата / фасунга, вкарваш крушцицата в нея, издърпваш двете крачета / те са от тънка телчица / омотаваш ги на фасунгата /при сваляне на старата крушка ,ще видиш как е омотана/ и си ти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги а някой да знае дали може да се смени цвета на осветлението към червено?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За крушките които съм показал - да.1. слагаш червени крушкиили2. слагаш червени гумички отгоре на белите крушки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

http://www.youtube.c...h?v=rodcoUaIOpI

 

Тези 2 клипчета могат да помогнат до някаде. И аз искам да си ги сменя, но с диодни и никаде не мога да намеря да продават диодни  такива   Публикувано изображение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Късно пиша ....но по отношение на ролята на втората крушка в Сивика едната крушка служи за подсветка при включени фарове, за да се вижда бутона, а втората свети при натиснат бутон за индикация че бутонът е натиснат. Това се отнася 5 ген. Сивик би трябвало и в другите модели да е така...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много полезно упътване. Браво за поста.

Относно крушките: в Пловдив не можах да намеря такъв цокъл.

Във Викиват ми продадоха само крушки по 80ст за бр. Извадих изгорелите, прехвърлих цветната гумичка и ги сложих в цокълчето. Дори ми предлагаха различни цветове гумички по 30ст. бр. в случай, че ми се скъса оригиналната.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко обновление на темата:

Ето линк към крушките директно от фабриката в Китай! :D

LINK

1.99$ с безплатна доставка за 5 броя. По днешен курс - 3,84 лева, или 0,77 лева на бройка. 

 

Днес имах време да сменя и крушката на шибидаха.

Ето как се сваля:

 

1. Свалят се двете прозрачни пласмасови капачете под които са крушките. С тънка отверка се изкарват. Може да увиете отверката в плат, за да не надерете пластмасата.

2. Отвивате двата болта.
Публикувано изображение

 

3. После отваряте чекмеджето за очила и отвивате и тези два болта.

Публикувано изображение

 

4. Сега издърпвате целият панел надолу. Има 4 щипки, по две от всяка страна. Леко се натискат навътре и панела излиза.
Публикувано изображение

 

5. Ето как изглежда панела свален. Трябва да свалим зеленият кабел за да стигнем до крушката. На снимката е полу-свален. Ако на някой му прави впечатление, че на снимката в ляво има едно малко кабелче, а при вас го няма - споко. Това е Италианска поправка в Горубляне :)
Публикувано изображение

 

6. Ето я и крушката.

Публикувано изображение

 

7. Главните действащи лица отблизо!

Публикувано изображение

 

8. Сменяме крушката. Връщаме всичко по обратният ред и резултата трябва да е нещо като това отдолу.

Публикувано изображение

 

Благодаря на "K_Ski" за инфото по горе. Утре ще проверя дали свети нещо повече като е натиснато копчето на аварийките. 

Надявам се следващата седмица да ми остане време да пусна и тема "Как да си сложим MP3 преходник на коли с навигация".

 

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на автора на това полезно ръководство... :thumbs1: де да бяха всички такива...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От eBay. Пишеш "Т3 Т4 Т5 bulb" и ще излязат.

Нещо не излизат в eBay  с тези абревиатури... какви са мощностите за всяка и за къде?

Тези например са 3W

http://www.ebay.co.uk/itm/PACK-OF-10-504-CAPLESS-DASHBOARD-INSTRUMENT-PANEL-BULB-12V-3W-1-x-9-5D-10mm-/230983693148?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item35c7b3735c

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега евала за подробния 'гайд' :)

 

Аз обаче като сменях крушката на бутона за шибидаха и изглежда изгоря бушон, защото вече не светят лампата на задната седалка, бутоните около навигацията и малкия дисплей над навигацията въобще не включва. Даже и музика не мога да си пусна. Някой знае ли схемата за бушоните на Акорд 2003-2006 2.4 i-VTEC?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То си има схема на самото капаче от вътрешния край, където са бушоните ама кой да види :D

 

 

Да не отварям нова тема.. изгоряла ми е крушката на мигача на пасажерското огледало? Някой сменял ли е? Как се сваля огледалото и каква е крушката?

 

Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

Да не отварям нова тема.. изгоряла ми е крушката на мигача на пасажерското огледало?

Не са ли светодиоди там?

Така и никой не отговори на поста ми 12, какви са крушките Т3,4,5...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т5 е цокъла на крушката на пепелника, другите не знам за къде са, не съм разглабял до там...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т5 е цокъла на крушката на пепелника, другите не знам за къде са, не съм разглабял до там...

Олеле..., излиза, че са 3 вида цокли ли по таблото?

Как да разбера за къде какъв цокъл и каква мощност преди да разглобявам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, предполагам от някоя морга, ако тук някой не знае случайно. Но мисля че т4 и т3 са за таблото, може би макс 2вата, така си мисля, поне ако са диодни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами, предполагам от някоя морга, ако тук някой не знае случайно. Но мисля че т4 и т3 са за таблото, може би макс 2вата, така си мисля, поне ако са диодни.

Тук по близките морги още ги няма (твърде нов е модела), та не става...Някъде из страната има по моргите с повреден двг (естествено верига :) , но са негодници- пример: за кората под двг искат £50)

А ватовете трябва да са точни, иначе светят различно с другите и е грозно.

Редактирано от JapCar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В англия (нарочно с малка) всичко е много скъпо, обирджии, негодници са...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

 

Да не отварям нова тема.. изгоряла ми е крушката на мигача на пасажерското огледало?

Не са ли светодиоди там?

Така и никой не отговори на поста ми 12, какви са крушките Т3,4,5...

 

 

Не знам какви са. Ако някой знае моля да каже :)

 

Иначе някой разглобявал ли е огледало или поне виждал ли е как се прави в интернет?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да смениш крушка/и на странично огледало, разглабяш цялата кора. Но нямам идея след трова, как се разглабя обаче самото огледало за да стигнеш до крушките ми е не понятно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кората се сваля ако иска да разкачи буксата и да го свали на цяло. Не смятам, че трябва да се демонтира цялото за сменя на крушката за мигача.

По-скоро се маха цялата пластмаса на огледалото. Както се вижда на тази снимка. http://i.ytimg.com/vi/rXBOxqcZTeM/maxresdefault.jpg

Тук е разбито на части, но не знам каква е последователността на демонтаж. http://japancars.ru/image/cache/epc_honda/0401a17945c69c2e658a36abe0e6da28-1056x527.gif

Може би се започва от стъклото на огледалото, но при мен ме достраша да го дръпна за да не го счупя.

 

П.С. Въпреки всички преди няколко седмици ми го обърнаха на паркинг и ми счупиха пребирането. Идната седмица ще минава сервиз по каско и ако ми дадат старото огледало ще пиша за демонтажа ако някой не е отговорил до тогава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак мисля, че са св. диоди. Разглобяване не съм правил, но би трябвало да е като на Авенсиса ми. Не се маха стъклото, маха се черупката отзад, която е на щипки, но трябва да се види къде са те. Светодиодния блок е под тази черупка, с 2 винта...

Цената на оригиналния блок е твърде дебелашка, като се има предвид  1£=2.80лв :)

http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-HONDA-ACCORD-03-07-CIVIC-04-05-O-S-MIRROR-INDICATOR-UNIT-/201139603934?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2ed4dac9de

Идея за разглобяване, на който му се търси:

https://www.youtube.com/results?search_query=honda+accord+mirror+replacement+

За разглобяване на разни панели, кори по вратите, конзоли, аз съм си купил евтин комплект: (да се похваля  :) , но съм сигурен, че и други ще се запалят/оценят)

http://www.ebay.co.uk/itm/301412047878?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Понеделник бях при ЮбиКо за обучаване на 2-та ми ключа (единия го блокираше имобилайзера, така беше откакто я бях купил). Оправиха ги.

 

Та за светодиода на огледалото ми казаха 130лв + 30лв труд. Сменяла се пластмасовата сивата част, където е светодиодът. Абе почти цялото огледало. Той светодиода наистина си изгледжа направо залепен за тая пластмаса и за това се сменя цялата предполагам. Някой случайно да знае някой по-тънък вариант за тази част къде може да се намери (нова или 2-ра употреба)? Отделно ще пусна тема в 'Купува Части/Аксесоари'

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

............... Той светодиода наистина си изгледжа направо залепен за тая пластмаса и за това се сменя цялата предполагам. Някой случайно да знае някой по-тънък вариант за тази част къде може да се намери (нова или 2-ра употреба)? ..............

 

Колегата "sMARTBomber" е сменял диодната секция. Ето линк към мнението му: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=57108&page=57&do=findComment&comment=1057421370

По въпроса откъде да я намериш по-евтино, най-добре се свържи с него за повече инфо. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа, втора ръка трудно ще намериш. Тези с втора ръка части, не биха се навили да ти дадат само тази част, няма на кой да продадт после тялото, следователно ще се пазарят за цена за цялото огледало. Ако се навие, ще рискува да счупи черупката...все едно да ти продаде от халоген само осветителното тяло, пластмасовия детайл нямат на кой да го продадат. Тази цена, която са ти обявили, ако е за чисто нов, автентичен, е много добра цена. Не се учудвайте, че са толкова скъпи, правени са в Япония...търсил съм части за този автомобил в Англия, специално за ЛХД, за повечето части се чака около месец, за редките части се чака около 6 месеца, защото се пуска поръчка към представителството на Хонда в Япония, питал съм ги, освен ако не ме лъжат. Ще разпитам все пак и ще пиша по-късно, ако са съвместими частите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Едно добро ръководство описващо начина за демонтаж и подмяна на диодната секция на страничните огледала. http://www.tsxclub.com/forums/1st-gen-electronics/48177-diy-how-replace-light-side-mirrors.html

 

П.С. За справка диодните секции в САЩ  са с номера съответно: 34350-SEA-013 - шофьорска и 34300-SEA-013 - пасажерска с цена от 53 $ - броя. http://www.hondapartsnow.com/genuine/honda~light~assy~34350-SEA-013.html В Англия излиза £47.6 http://www.coxmotorparts.co.uk/genuine-honda-accord-passenger-side-mirror-indicator-unit20032008-p-1307.html

Редактирано от Olmy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никъде втора ръка не намерих само мигача, продават цялото огледало, имам 2 места откъдето си търся втора ръка, ако се наложи и само огледалото. Както казах 130лв. за оригинал са добра цена. Единствено по-евтино ще ти излезе от САЩ някой да си го ръгне в ръчния багаж, а от Англия 47.61 Паунда без доставка, с доставка отиваш на приблизително 65 Паунда, което са над 180лв., дори и някой да ти го донесе от там, пак са повече от 130лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Olmy

Благодаря за линка. Свързах се с колегата sMARTBomber. На почивка е. В края на месеца каза, че може да ми прати схема как се разглобява и сменя. Той го е вземал с каско през Бултрако и не знае цена.

 

Да те питам само, гледам че линка със стъпките е на някъв който сменя на Acura TSX. Сигурен ли си, че няма разлика в огледалата?

 

@crown_bg

Благодаря за инфото. Наистина се замислям дали си заслужава да търся алтернатива на оригинала при положение, че трудно ще намеря само диодната част и разликата в цената най-вероятно няма да е голяма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В предния си пост казах, че не съм разглобявал на Акорда, но на Авенсиса съм и не ми се вярва да се разглобява цялото огледало. Най-вероятно само черупката се сваля и диодния блок е на винтове, в никакъв случай не залепен за другите части.

На самия диоден блок е залепена прозрачната част за основата(на Авенсиса). Беше ми пукнато и влизаше вода, та го отлепих с ножче, залепих пукнатините и го залепих обратно за основата.

Иначе е вярно, че моргаджиите няма да се навият да продадат само д. блок.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТСХ и Акорд Еуро Г7 са идентични откъм части с изключение на: централната конзола (включваща навигацията) и махагона който е по таблото, може би и други дребни галещи окото екстри (заради американците са разликите). Има една съществена разлика при АТ, и тя е в това че на ТСХ още от 2004 слагат скоростна кутия МСТА (при Акорда е МГТА до фейслифта, от там до края на Г7 слагат МСТА). Страничното огледало с мигача е 1:1 съвместимо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТСХ и Акорд Еуро Г7 са идентични откъм части с изключение на: централната конзола (включваща навигацията) и махагона който е по таблото, може би и други дребни галещи окото екстри (заради американците са разликите). Има една съществена разлика при АТ, и тя е в това че на ТСХ още от 2004 слагат скоростна кутия МСТА (при Акорда е МГТА до фейслифта, от там до края на Г7 слагат МСТА). Страничното огледало с мигача е 1:1 съвместимо.

 

Супер. Благодаря :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Ето линк към eBay.co.uk. Цената е 0,89375 стотинки за бройка. Можете да си ги доставите до БГ с Габко за 2,2 лева на кило. Така че цената ще стане 1,11375 на бройка. 

LINK
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги,

 

Ето линк към eBay.co.uk. Цената е 0,89375 стотинки за бройка. Можете да си ги доставите до БГ с Габко за 2,2 лева на кило. Така че цената ще стане 1,11375 на бройка. 

LINK

 

Сметката ти е вярна(числата), но не стотинки, а лева..., но това няма значение.

Повече ме притеснява, че много универсално го дават, става за навсякъде, за всяка кола, без да споменават мощността на крушката, което е основен параметър на всяко осветително тяло (хайде, напрежението се подразбира...)

Освен това пишат, че са LED, а на картинката не са...т.е. нито са LED, нито жълти.

T4 и Т5 вероятно са по-големи, но дали само цоклите? Сигурно ли е, че Т3 са за нашите Акорди?

Ако Т е само цокъла, то в eBay има безкорпусни с ясни параметри и може да се сложат на всеки корпус (ако си достатъчно сръчен)

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw=t3%2C+t4%2C+t5+light+bulbs&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xt3%2C+t4%2C+t5+dashboard+light+bulbs.TRS0&_nkw=t3%2C+t4%2C+t5+dashboard+light+bulbs&_sacat=0

Редактирано от JapCar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам питанка за крушите на централния поафон.

Имам някакви дразнения с левия. Направени са при отварян не вратите да светват.

Като отключа колата само десния светва слабо, като отворя врата отново десния светва ярко, левия въобще не светва.

Крушката на левия не е изгоряла, като го натисна с ръка за ръчно пускане светва ярко, значи работи, но защо не светва при отключване и отваряне?

Самоте крушки има ли нещо по-особено при тях?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам питанка за крушите на централния поафон.

Имам някакви дразнения с левия. Направени са при отварян не вратите да светват.

Като отключа колата само десния светва слабо, като отворя врата отново десния светва ярко, левия въобще не светва.

Крушката на левия не е изгоряла, като го натисна с ръка за ръчно пускане светва ярко, значи работи, но защо не светва при отключване и отваряне?

Самоте крушки има ли нещо по-особено при тях?

Колега, това, което описваш е нормално, нямаш проблем, просто така са го направили японците. Ако не се лъжа, така е само на колите с люк. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно при фейса е друго, при мен не е така, светят си и при отключване и при отваряне еднакво. Просто преди да изгаснат се димират леко, и чак тогава гаснат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това, което казва колегата Tokio е точно така.  А това, че при отключване светва до едно положение, а след отварянето на вратата се засилва светлината е, защото при първото крушката получава един минус, а при отварянето на вратата вече й идва още един минус, който помага за по-силното й светене. При моята кола обаче разликата е едвам уловима с човешко око.

 

Ако ти се занимава, можеш да си преправиш плафона и при отключване, както и при отворена врата да светят двете крушки.

Редактирано от ВесКо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом така са го направили няма да пипам нищо. Иначе за димването, аз дори не го бях забелязал, но отделих малко време за да обясня по-подробно и тогава го видях понеже стоях в колата. Нормално заключваме като сме от вън и няма как да го забележем. Поздрави и спорна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...