Jump to content
rim

Зимни гуми

Recommended Posts

Здравеите!Моля за малко помощ при покупката на зимни гуми за Хонда Джаз 2004г..Интересува ми дали е удачен вариант да взема по - тесни и по - високи зимни гуми за Джазката.Колата е с летни гуми с размер 185/55/15 , ако взема зимни гуми с размер 175/60/15 дали ще е проблем за автомобила?Благодаря за вниманието!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата ще ти е по висока с 0.65см мисля че няма да е проблем да сложиш и 185/60/15 но тук вече може би няма да има място за железни вериги иначе размера който си избрал е напълно съвместим разликата е само че ще са по тесни.

 

Sent from my A700 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата се кара само градско и вериги не ползвам .Идеята ми е да сложа по - тесни и по - високи гуми за през зимата по лесно да се кара в сняг ако има .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези които си избрал не са по високи(6.5мм са пренебрежимо малко) по големия диаметър на гумата дава предимство зимата но може да усетиш че върви малко по зле. Дано някой с джас да се включи. Аз съм с сивик и минах от 195/60/15 на 195/65/15 и съм доволен но в книшката си пише че няма съвместими вериги за този размер.

Според мен най добре ще е да си намериш други джанти железни и да си вземеш 175/70/14 но почакай някой с джаз да се включи.

 

Sent from my A700 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с гуми 185/60/14 марка VREDESTEIN вече трета зима и съм супер доволен от гумите и поведението на автомобила.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

175/65 R14 стандартните по книжка. Никакви грижи. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека иска по високи гуми а тези който предлагате са с стандартен диаметър нямали някой да е пробвал с един размер по високи гуми по принцип почти всяка кола може с един размер да се вдигне. Само ширината да се увеличи и диаметъра вече е с един размер нагоре.

 

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...