Jump to content
nedyalkov

Неработещ оригинален парктроник Акорд 7

Recommended Posts

Здравейте,

Имам проблем с парктроника на Акорд 7 2.4 Type S, 2003 година. Днес както си работеше при включване на задна скорост изведнъж при последното даване на зад спря да отчита (да дава сигнал). Преди малко повече от 3 месеца пак имах такъв проблем, след ден се оправи. Ходих в един сервиз, тогава провериха датчици, казаха че всичко е изправно и е добре захванато по буксите. Не можаха да открият проблем и ми казаха ако се появи пак тогава да се види. Дайте някакви идеи, каква може да е причината, къде може да дават дефекти тези парктроници, все пак е оригинален парктроник, не е някакъв китаец слаган допълнително!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам 7ма генерация да има "орегинален" парктроник. Всички са слагани допълнително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси проблема в захранването на парктроника, респективно в бутона, който включва светлината за заден ход. Ако не ти свети тази светлина, няма да ти работи и парктроника. Ако имаш някакъв проблем с датчиците, парктроника ще ти изписука продължително, за да те предупреди да не разчиташ на него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам 7ма генерация да има "орегинален" парктроник. Всички са слагани допълнително!

Има. Това е екстра, ако не си платиш я няма..

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да споря, просто е факт. Дори е писано в първия пост, също е коментирано и в други теми.

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=93137&view=&hl=&fromsearch=1

 

Цета ми беше да насоча колегта и да се ориентира по-добре, че е слган допълнително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Това че не се слага стандартно дори при най-високото ниво на оборудване, не означава че не се предлага като опция/аксесоар след допълнително заплащане! Дори и да не е поръчан при покупката на автомобила, а сложен допълнително след време, не означава че не е оригинален! 

 

Оригинален парктроник има! Ето например тук

 

И за да не съм офф, обърни внимание на това което е казал колегата Tokio. Мой познат имаше подобен проблем преди (макар и на друга марка автомобил) и по спомени се оказа точно проблем с "подаването на захранване" при включване на задна.

Успех! 
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси проблема в захранването на парктроника, респективно в бутона, който включва светлината за заден ход. Ако не ти свети тази светлина, няма да ти работи и парктроника. Ако имаш някакъв проблем с датчиците, парктроника ще ти изписука продължително, за да те предупреди да не разчиташ на него.

Свети си светлината за заден ход а пък и днес пак проработи сутринта, което е добре де. Работи си съвсем нормално в момента ама така никога няма да могат да разберат и от сервиза, къде е проблема докато не откаже за постоянно парктроникът.

:dunno:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да споря, просто е факт. Дори е писано в първия пост, също е коментирано и в други теми.

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=93137&view=&hl=&fromsearch=1

 

Цета ми беше да насоча колегта и да се ориентира по-добре, че е слган допълнително.

 

Ами за да не съм празно и голословен ето:

08V67-SED-600L - ето това е моят парк троник, пък ти си мисли каквото искаш.

Който е писал поста нека да даде официална информация, аз черпя информация от Сервизния Каталог на Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Търси проблема в захранването на парктроника, респективно в бутона, който включва светлината за заден ход. Ако не ти свети тази светлина, няма да ти работи и парктроника. Ако имаш някакъв проблем с датчиците, парктроника ще ти изписука продължително, за да те предупреди да не разчиташ на него.

Свети си светлината за заден ход а пък и днес пак проработи сутринта, което е добре де. Работи си съвсем нормално в момента ама така никога няма да могат да разберат и от сервиза, къде е проблема докато не откаже за постоянно парктроникът.

:dunno:

 

 

Колега, ти лично разкачал ли си сензорите за да разбереш дали има прекъснат или оголен кабел? Зачистил ли си ги добре? Всички сензори ли са достатъчно издадени напред, един да е недостатъчно издаден или да е оголен, нито един от другите няма да работят. Сензорите работят заедно или нито един.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Търси проблема в захранването на парктроника, респективно в бутона, който включва светлината за заден ход. Ако не ти свети тази светлина, няма да ти работи и парктроника. Ако имаш някакъв проблем с датчиците, парктроника ще ти изписука продължително, за да те предупреди да не разчиташ на него.

Свети си светлината за заден ход а пък и днес пак проработи сутринта, което е добре де. Работи си съвсем нормално в момента ама така никога няма да могат да разберат и от сервиза, къде е проблема докато не откаже за постоянно парктроникът.

:dunno:

 

 

Колега, ти лично разкачал ли си сензорите за да разбереш дали има прекъснат или оголен кабел? Зачистил ли си ги добре? Всички сензори ли са достатъчно издадени напред, един да е недостатъчно издаден или да е оголен, нито един от другите няма да работят. Сензорите работят заедно или нито един.

 

Не, не съм разкачвал сензорите, нямам и престава дали мога да ги достигна без колата да е на подемник или канал, но ще се опитам по някакъв начин ако успея да ги достигна, да ги разкача, почистя и пак да ги включа обратно. Ще погледна и при светлината за заден ход дали всичко е наред, да не е клеясало нещо там с времето. Надявам се, проблема да изчезне след тези процедури, ако ли не пак ще пиша за съвет.

Редактирано от nedyalkov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да ги достигнеш, трудни са средните 2 сензора заради гредата, поне при мен е така. Те си имат легла и се завъртат за да си влязат и да не се подваждат, НО по автомивките обичат от 5см. да ти пускат яката струя и така ми счупиха част от щипките на 2 от кожусите, където влиза сензора и се завърта за да щракне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го карайте човека да си чупи ръцете без да има нужда. Ако някой от сензорите не е наред, парктроника ще сигнализира, а той въобще не работи, което за мен означава само едно - проблем със захранването му. Автора на темата да намери къде му е сложен парктроника и да тръгне по червения (захранващия) кабел и ще стигне до проблема. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензиновия Акорд го купих с парктроник, не знам дали дилърите са го сложили преди да се продаде първоначално, но по кабелите личи, че са слагани после, не е фабрична инсталация.. Не знам и защо сензорите не са симетрични (двата средни са по-близо един до друг), но си работи добре.

Недоумявам и защо тази проста/ евтина екстра струва 1700лв(от линка на колегата), вместо да е стандарт...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Недоумявам и защо тази проста/ евтина екстра струва 1700лв(от линка на колегата), вместо да е стандарт..."

 

Струвала е тогава в далечната 2003г.Сега мисля,че е стандарт в повечето съвременни автомобили,дори и в средния клас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, ето какво се случи. Преди седмица парктроника напълно спря за някоко дни след това след един дъжд се включи за половин ден и после пак спря. Вчера закарах колата в сервиза където ходя и се оказа, че зумера е заминал. Сложиха ми някакъв друг зумер ама все още не мога да свикна. Този новият звучи като умираща котка или като някоя китайска джаджа дето батериите и са на свършване, та сега ще видя дали не може да се настрои нещо или да се сложи някакъв друг зумер с по-отчетлив звук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...