Jump to content
Nikito82

Проблем с парктроник

Recommended Posts

Здравейте, имам проблем с партроника. Като вкл на задна и постоянно пищи. Установихме, че единия сензор не издава пукащ шум, т.е.не работи. Буксата не се защипваше, изкарах я, напръсках я с вд40 и я сложих, като я стегнах с миша опашка. Започна да пилка на интервали и след второто вкл на задна, пак започна да пищи постоянно. Явно не работи. Та, от къде да си закупя такъв сензор?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е парктроника? Ако е китайче, по магазините за автоаксесоари продават такива датчици, но аз бих те посъветвал да си вземеш цял парктроник, за да ти останат резервни датчици. Скоро може да се повреди някой от другите, или пък новия може да откаже. Китайска им работа...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този мисля си е оригинален с колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни една снимка на парктроника, колега и ще се разбере дали е или не е оргиналдъ. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кое по-точно? На сензорите на бронята ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето.

post-36679-0-00584500-1498584912_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези сензори изглеждат същите като на моята кола. При мен е слагано допълнително. Взех някакъв китайски модел, като компонентите изглеждат по този начин: https://rio.bg/Static/offerImages/448x253_2_1712d60f02b24a8c4b5e88fe47d457e88ee5.jpg. При мен екранът е сложен на огледалото отгоре.

До колкото знам, при този модел може да се изключва един от сензорите и останалите продължават да си работят. Един такъв сензор би трябвало да струва около 2-3 лв макс.

P.S. Когато си взех моята кола и аз имах зелена лепенка на триъгълното стъкло на задната лява врата. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам екран. Всички парктроници на Хонда Акорд се слагат допълнително след заплащане от доста солидна сума. Не се предлагат дори и в най-високото оборудване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При теб явно само сензорите изглеждат като моите, но изглежда, че цялата система е по-различна.

Ще следя темата, понеже ми е интересно да разбера как точно стоят нещата при твоя модел парктроник. Ако мога да помогна с нещо друго - само кажи. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се изключи от захранването повреденият сензор, пак ли ще пищи постоянно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това успях да снимам, какъв е и какво да търся?

post-36679-0-26095400-1499093229_thumb.jpg

Редактирано от Nikito82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Сега я изкарах и не знайно защо проработи, бахти филма.

Интересно, защо парктроника е на Опел?

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как защо? Защото е "оригинален" по твоите думи.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ето това е сензора, освен от алиекспрес, от другаде къде може да намеря?

post-36679-0-72850500-1499885924_thumb.jpg

Редактирано от Nikito82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://m.ebay.co.uk/itm/131949334926?_mwBanner=1

Да същият в

 

Тоза май прилича на твоя.

 

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Да същият е. Но май е на старо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как защо? Защото е "оригинален" по твоите думи.

Ми ти кво разбираш под оригинален. Ето оригинален бош си е!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой има ли идея къде се намира самата система за парктроника? Сложих нов датчик и пак един път работи, друг път не, та си мисля да не би да има хлабава връзка, нещо? Има ли шанс самия датчик ту да работи, ту не или развали ли се един път и няма тръгване? Намерих само зуумера къде е, но самата система не. Някаква кутийка ли трябва да е, какво е? 

 

Благодаря. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде се намира централата на твоя парктроник може да ти каже само човека, който е монтирал парктроника. Можеш да го немериш и сам като проследиш кабелите от датчиците или от зумера - и двете ще те заведат до централата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Проследих от зумера и влиза в снопа с кабели след задните тонколони. Въпроса е сега как работят те, може ли ту да работят,  ту не? Сега установих,  че като работи парктроника всички датчици цъкат. Когато не работи, нито един не цъка. Което ме навежда на мисълта, че е нещо в самата система. Предбия път каъо го установихме уж кой датчик не работи, не цъкаше само този, който смених. 

Редактирано от Nikito82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нещо пречи на един от всичките датчици, нито един няма да работи, ако е леко извън равнината, в която са всички датчици, ще изпищи за продължителни 1 път, след което само ще цъкат.

Случвало ми се е това, при мн студени време, прави конденз от ауспусите на някой датчик, и не работи, но като го избърша и заработва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да намерите централата и да се провери за студени спойки, или за прекъсване на захранването. Провери си профилактично всички предпазители, ако има такива, на които ампеража не е написан с бяла боя - добре е да се сменят с оригинални. Евтните китайски предпазители са с по-тънки крачета и е възможно да не контактуват на моменти. Имал съм случай с колата на приятел, която палеше когато си иска, дори веднъж го докараха с пътна помощ от Бургас, впоследствие се оказа, че проблема е от един неоригинален предпазител. Сменихме го и човека се роди. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, но ако е предпазител да речем, няма ли да спре нацяло. Като казвам , че не работи имам в предвид, че парктроника не отчута, но се чува постоянно пищене, може би да не се разчита на него. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 16 часа, Tokio написа:

Къде се намира централата на твоя парктроник може да ти каже само човека, който е монтирал парктроника.

Това не може да бъде вярно.Не може всеки монтажник в завода на хода,да си монтира елементите,където си пожелае.

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата има предвид, че на 7ма генерация автомобила не излиза от завода с парктроник. Слага се допълнително от дилъра или който където свари.

За да се убедиш, потърси парктроник в http://japancars.ru

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, h5rov написа:

Колегата има предвид, че на 7ма генерация автомобила не излиза от завода с парктроник. Слага се допълнително от дилъра или който където свари.

За да се убедиш, потърси парктроник в http://japancars.ru

 

+1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Nikito82 написа:

Добре, но ако е предпазител да речем, няма ли да спре нацяло. Като казвам , че не работи имам в предвид, че парктроника не отчута, но се чува постоянно пищене, може би да не се разчита на него. 

Щом пищи непрекъснато, значи модула е захранен, но има някакъв проблем, за отстраняването на който те съветвам да потърсиш сервиз. Както написа колегата h5rov, седмото поколение на Акорд не излизат от завода с парктроник и по тази причина едва ли някой от нас е имал същия проблем и то със същия модел парктроник, за да ти даде точен съвет какво да направиш, за да решиш проблема. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давал съм парт номер някъде тук (във форума), за този прословут парктроник.

Има оригинален такъв, който се предлага в допълнителните аксесоари, т.е. има го в каталога им, така както и блутуут, ветробрани, липове за тайп-с, хладилна чанта и т.н.

Ако някой си го е поръчал така Акорда, така е щял да си го получи.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен, но се слагат допълнително. В тези аксесоари има и портативна навигация, мултимеди на тавана, калобрани и тн...

http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=3477&nplgrp=8&cmodnamepc=ACCORD&xcardr=4&dmodyr=2007&carea=KG&ctrsmtyp=5AT&xgrade=2.4 EXECUTIVE-E&nplblk=08V6706

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 2 часа, h5rov написа:

Съгласен, но се слагат допълнително. В тези аксесоари има и портативна навигация, мултимеди на тавана, калобрани и тн...

http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=3477&nplgrp=8&cmodnamepc=ACCORD&xcardr=4&dmodyr=2007&carea=KG&ctrsmtyp=5AT&xgrade=2.4 EXECUTIVE-E&nplblk=08V6706

Подкрепям! На оригиналните датчици на парктроника на Хонда си пише Honda. Всичко друго е аксесоар, предвиден за вграждане в нашите коли, но не оригинален. За мен оригинално е нещо, с което колата излиза от завода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и оригинални аксесоари, на които също пише Хонда, а и парт номерата трябва да са на Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите са бош. Сега новия е от и бей, измислен някакъв. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 18 минути, Nikito82 написа:

Моите са бош. Сега новия е от и бей, измислен някакъв. 

Моите също са Бош. Едни големи грозни. Преди време колега ги беше снимал същите.

 

п.с Много съм зле.. същите са като твоите Nikito82, погледнах снимките по-горе :)

Също слагани може би в Швейцария и без дисплей само със звук.

Редактирано от h5rov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...