Jump to content
honda nl

Колебания за вид двигателно масло

Recommended Posts

здр.колеги,притежавам honda civic 1.8 ivtec 2007.Предстои ми смяна на масло,днес се свързах със дилърите на хонда в България,казаха ми че работят със Mobil 5w40.Някой има ли впечатления от това масло?Въпросът ми е дали да си поръчвам въпростното масло или ще ми предложите друга марка?Гледах че има и масло на хонда hfs 5w40.Благодаря ви предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добро отОригиналното масло няма .

Незнам с кви дилъри си се свързал ама е съмнително да ти предлагат Мобил от Офицялен сервиз

Публикувано изображение/>

Мотул е много хубаво

Маслото най-малко 5w40 , ако я караш по спортно даже 5w50

за марката избора е голям http://forums.hondab...showtopic=89090

Или пък Оригинално Хонда - но не е евтино. http://www.honda.bg/service.php

 

От тук можеш да видиш какво препоръчват за Мотул и колко литра http://www.motul.com.../recommendation .

Само не се връзвай по Енеос - "№1 в Япония" Публикувано изображение/>

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не пробваш с Yacco , аз лично изхвърлих моя прочут Мотул .

С Yacco започна да работи по добре , особено при студен старт.

Да не говорим че Мотул на 4-5 хиляди става с извинение на пикня.

Хвърли едно око в сайта им :)

http://www.yacco-bulgaria.com/

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mobil 5w40 Това е единственото масло което мойта д13-ка не яде след 6-8 хил. км вчера го смених на 15 064 км с едно доливане от около 100 ина грама и то наскоро което ме накара да проверя кога му е смяната.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм си карал хондите с IGOL B4 10w40 и никога не съм доливал.Френско е маслото и съм много доволен от него.Имат голям избор и на синтетични масла.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Хинев,би ли си обосновал мнението.Мотула изобщо не отстъпва на Якото,нито като параметри,нито като експл.срок.Някои от маслата на Мотул нямат алтернатива.Плюенето е национален спорт,ама,може пък някой от четящите да ти повярва ..де да знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Хинев,би ли си обосновал мнението.Мотула изобщо не отстъпва на Якото,нито като параметри,нито като експл.срок.Някои от маслата на Мотул нямат алтернатива.Плюенето е национален спорт,ама,може пък някой от четящите да ти повярва ..де да знам.

Колега Markony ,  казвам лично мое мнение , факт е при мен че колата ми работи по шумно с него и на студен старт.

Относно националния спорт , не мисля че като съм казал "прочут Мотул" и вече съм го наплюл.

По доволен съм от Yacco.В крайна сметка всеки сам си взима решенията с какво масло да кара :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колега hinev то като казваш че някое масло е кофти поне му дай пълните параметри които сравняваш - щото и Мотул и Якоо имат сигурно 20 вида масла .

А ако минем на темата за естерните - там няма как да има кофти масла ?

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или пък Оригинално Хонда - но не е евтино. http://www.honda.bg/service.php 

А би ли обяснил сега, Хонда от кога произвеждат масло ? .. :confused:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.jkchonda.com/service/componentsmm.html

От давна произвеждат. Не знам от кога !

 

По принцип до колкото знам поръчват на Тотал - но в кой завод не помня имах някъде техническа страница но не е във всеки завод !

и Тотал го  изработват по тяхна спецификация - но е факт че точно същото няма къде да купиш особенно за хидравлика, скоростна кутия-ръчна и автоматична и CVT. Или това за хибридните двигатели.

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да приема факта за по-шумна или тиха работа като критерий..Как се измерва това?Сравняваш с пикня...?технически термин.

Двигателя ти със сигурност ще утихне с М10Д,но това не го праща при лидерите....

 

За Мотул мога да напиша книга,Правени са тестове с бегачки безброй пъти,правени са тестове в лаборатория,включително и на оригинални Хонда масла за сравнение.

Ползвано на много автомобили,не само Хонда,включително тежки джипове за истински оффроуд...... над 10 години.Не казвам и една лоша дума Яко.

Ама безпочвени обвинения...сори!!

Хонда могат да си поръчат масло и от Приста Ойл.Достатъчно е да се изпълни спецификацията им...няма проблем.Едно масло е база и добавки.Това са грамове субстанции с определна цел на литър или тон базово масло.Няма значение кой го произвежда.Останалото е реклама и фантазия.

Моделът Льоман е шедьовър....за който може да го оцени....Останалата гама двойноестерни масла също са убиец.Не случайно са над всички известни стандарти..

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.jkchonda.com/service/componentsmm.html

От давна произвеждат. Не знам от кога !

 

По принцип до колкото знам поръчват на Тотал -

Това с етикетите  е  ясно, то напоследък всяка марка автомобил си има такива тубички с етикети .. ;)

И как така, хем отдавна произвеждат, хем поръчват на Тотал, сега още повече се обърках .. :lol:

Последно имат ли рафинерия Хонда, или нямат, въпросът е принципен .. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и масло да сложиш като марка е без значение. Е, само не взимай от най-евтиното на пазара - то е ясно че в такова масло няма никакви смазващи свойства.

Общо взето въпросът с маслото си е хазартна работа, и никога не знаеш какво всъщност сипваш. Водени са много дискусии и то не само в нашия форум... и до верен отговор никой не е стигнал.

Трябва да съблюдаваш само вискозитетът (да е според предписанията на производителя) и климатичните условия на държавата в която се намираш.

 

'Марката' е само пазарен трик...нищо повече.

  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави сте.

Етикетите не са от скоро въобще.

 

В БГ не случайно няма лаболатория за тестване на масла.

 

Е как ще имат рафинерия за масло Хонда :yes:. Ако имат такава - маслото им сигурно ще струва 130 лева литъра , щото на колко коли, мотори и лодки ше го сложат това масло ?

 

Проблема в БГ е че е неясен произхода на течността втубата т.е. могат нещо не правилно да ти пакетират. И като сложим и фалшивите туби и продавачи става цветно.

За това някои си поръчват масла от чужбина - ама пък те от къде идват един господ знай само :yes: и  кой ги е пълнил.

 

Но също е факт ченикой  не си позволява да налее толкова кофти масло което да блокира двигателя.

 

Имам приятел който притежава голям автопарк и той поръчва само английско масло. И няма дертове.

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чети.....2 поста по-нагоре писах обратното.Как да няма лаборатория?Една от най-добрите в Европа има в Русе :).Това че имам мнение относно маслата се дължи на доста изследвания и проверки на определени култови масла.Това не ми пречи да карам с българско масло,отговарящо на стандарти ,дето ги няма в стандартите.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно - бях се нервирал ... :yes:

 

Маркони я кажи с какво масло караш ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Markony за сравнение ти давам  Yacco VX-500  и Motul Synergie 6100, никой не ти плюе богопомазания Мотул.

Аз бегачка не карам , а ежедневка държа да го вземеш под внимание.

Най ми допада това , че се хвърляш много на сериозно .

Факта си е факт при мен , но ти явно повече ги разбираш нещата :)

И термина "пикня" си е много правилен.

Ето малко храна за размисъл , очаквам книгата която ще напишеш :D

В крайна сметка темата беше една а се превърна пак в спам и спорене.

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Форума не е място за лични нападки,,няма да се вържа ,карай с каквото намериш за добреНямам нищо общо нито с Мотул ,нито с Яко.Серията 6 не ми е била интересна.Обективно обаче ламаринените опаковки ги знам на вкус :).

ИЗО карам с 15/50,ма това какво общо има...Спора се развихри заради лошата дума и сестрата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Форума не е място за лични нападки,,няма да се вържа ,карай с каквото намериш за добреНямам нищо общо нито с Мотул ,нито с Яко.Серията 6 не ми е била интересна.Обективно обаче ламаринените опаковки ги знам на вкус :).

ИЗО карам с 15/50,ма това какво общо има...Спора се развихри заради лошата дума и сестрата...

 

Колега не виждам някой да те напада че да сумтиш.Карай си с интересната серия и си свиркай .

Основното в темата пак ще се повторя беше да му дадем мнение , а не спорове .

Хайде спорен ден от мен ;)

Редактирано от hinev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здр.колеги,притежавам honda civic 1.8 ivtec 2007.Предстои ми смяна на масло,днес се свързах със дилърите на хонда в България,казаха ми че работят със Mobil 5w40.Някой има ли впечатления от това масло?Въпросът ми е дали да си поръчвам въпростното масло или ще ми предложите друга марка?Гледах че има и масло на хонда hfs 5w40.Благодаря ви предварително!

 

0W30 и нищо друго за нашия климат. Пише ти го и в книжката на колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е айде сега - то без спорове не може !

Плюс това във Всеки спор се ражда истината.

За нападки няма смисъл - но на всеки мнението е важно да се изкаже било то правилно или не. Смятам че форума е затова.

Все пак тук не е форум на производители, а на потребители !

 

Маркони марката дай че да я пробвам.

То 15w малко е извън напълно синтетичните масла.

Смятам че 5w50 е най-добрия избор за нашия климат и ако двигателя не го харчи разбира се.

0w30 за коли на по 150 -200......... к км ми се вижда непоходящо. Ако е до 100 000 км може.

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...правени са тестове в лаборатория,включително и на оригинални Хонда масла за сравнение.

 

В БГ не случайно няма лаболатория за тестване на масла.

 

 

Чети.....2 поста по-нагоре писах обратното.Как да няма лаборатория?Една от най-добрите в Европа има в Русе :).

 

 

Верно - бях се нервирал ... :yes:

 

... понеже, "колегата" iso_eu пак се е изказал по една от многото теми, по които е много компетентен - Възхитен съм и искам само да те поздравя за знанията, а и да ти благодаря, че ни просвещаваш! :)

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да оставим цифричките да говорят за чорбата:

 

 

Марка/модел   Motul 6100 Yacco VX500

Вискозитет при

40 градуса 102,5 96,8

  100 градуса 15,0   14,8

 

Хинев,коментар????  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е кво да ти коментира Хинев,  ти сам си го написал, при 100 градуса мажат еднакво, при 40 градуса Якото маже по добре  .. :D

Интересно каква ще е разликата при -20 градуса,  направо ме заинтригува с тази информация за вискозитета, ще взема и аз да си шибна Яко .. :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маркони , некоя блага дума за моя любим Магнатек ще кажеш ли или да се отричам от него :) . Щом имаш толкова наблюдения над толкова масла не може и него като доста масово да не сте го тествали ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баххх, вие да го бяхте правили това масло, нямаше така да се дракате... :starwars:  Всеки си има глава, да си слага к'вото си реши - колата си е негова.

п.п. Много глупости, много нещо, ... ама поне те карат да се усмихваш. :punk:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз карам с Ravenol VSI 5W40,синтетика .

 

    Dic hte bei 20°C                      kg/m³                                 846                                    EN  ISO  12 185 
 
   V iskosität bei 40°C                  mm²/s                                 80,6                                   DIN 5 1 562 
 
   V iskosität bei  100°C               mm²/s                                 13,8                                  DIN 5 1 562 
 
   V iskositätsindex V I                                                             177                                   DIN  ISO 2909 
 
   Flammpunkt (COC)                      °C                                    240                                    DIN  ISO 2592 
 
   Pourpoint                                      °C                                    -45                                    DIN  ISO 30 16 
 
   T BN                                        mg  KOH/g                              10                                    DIN  ISO 377 1 
 
   Sulfatasc he                                 %                                      1,18                                  DIN 5 1 575 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Motul 8100 X-clean 5W-40

Viscosity at 40°C (104°F) ASTM  D445 84.7 mm²/s

Viscosity at 100°C (212°F) ASTM  D445 14.1 mm²/s

Viscosity HTHS at 150°C (302°F) ASTM D4741  3.6 mPa.s

Pour point    ASTM D97   -39°C / -38.2°F

Flash point ASTM D92   234°C / 453.2°F

 

8100 X-lite 0W-30

 

Viscosity at 40°C (104°F)   ASTM D445  68.7 mm²/s

Viscosity at 100°C (212°F)   ASTM D445 11.9 mm²/s

Pour point   ASTM D97  -54°C / -65.2°F

Flash point ASTM D92 232°C / 450°F

 

8100 Eco-lite0W-20

100% Synthetic – Ester Based

Viscosity at 40°C (104°F)     ASTM D445 48.6 mm²/s

Viscosity at 100°C (212°F)   ASTM D445   8.8 mm²/s

Pour point     ASTM D97     < -50°C / < -58°F

Flash point         ASTM D92   238°C / 460.4°F

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RAVENOL Super Synthetic SSO 0W-  30

 
    Dic hte bei  15°C                       kg/m³                                   855                                     EN  ISO  12 185 
   V iskosität bei –35°C                    mPa .s                             <6200                                   DIN 5 1 377 
   V iskosität bei 40°C                     mm²/s                                   66                                      DIN 5 1 562 
   V iskosität bei  100°C                   mm²/s                                11,8                                    DIN 5 1 562 
   V I                                                                                          175                                     DIN  ISO 2909 
    Flammpunkt (COC)                        °C                                   215                                    DIN  ISO 2592 
    Pourpoint                                       °C                                   <-50                                    DIN  ISO 30 16 
   T BN                                     mg  KOH/g                                   9                                       DIN  ISO 377 1 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E и какво посказват тия етикетни данни - НИЩО.  Номера е да се види по време на експлоатация в хиляди км  как се променят качествата на маслата, защото сигурно и м10д има подобен вискозитет първоначално но при 1000км става на боза докато друго ще изкара 5хил. км и така нататък. За мен това е важно колко хиляди километра двигателя ще бъде смазаван добре и навреме а не марката или нек'ви цифри там по етикета или докарани от лабораторни изследвания.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си колега - и мен ме интересува какъв тип е лабораторията - химическа или за износо-устойчивост ?

 

Ето Мд10

 

 

http://www.zen-bg.com/catalogue/6/15/M%252010%2520D

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

То 15w малко е извън напълно синтетичните масла.

 

 

Интересното е, че не само ти не знаеш, че има пълна синтетика на 15W50!

В доста магазини агресивно и присмехулно ми твърдят че 15W e минерално или полусинтетично!

Обичам опулени спецове и магазинери като им извадя от багажника Yacco, Motul или Bardahl! 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15В50 е едно от най-трудните масла за правене.Не е синтетика-двойно естерно е...демек 2 нива над синтетиката.

Вискозитета му е 128/18,но не мога да докарам добавките на Мотул,че много скъпи,а се купуват на 100кг.

Изо на страницата на ПО можеш да си зададеш въпроса,......аз не знам ,не съм чувал,не бях аз.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа - ако четем както не сме дописали точно, всеки може да е прав !

15w има както двойно естерно така и полусинтетично така и минерално и синтетично се оказа  :yes:  - важното е да се спомене точното название и марка и тип за  да е ясно за какво иде реч

 

На този сайт има доста масла за инфо

http://www.motorni-masla.net/index.php?main_page=custom_advanced_search_result&zenid=7fc8cf731200a8a818a94431f6dae930&manufacturers_id=&oil_type_id=&oil_viscosity_id=17&oil_size_id=&x=38&y=0

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може да ползвам темата и да променя малко насоката на разговора :)

Какво ще кажете за total quartz 9000, за Civic 6та, японка, 1.5?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или пък Оригинално Хонда - но не е евтино. http://www.honda.bg/service.php

 

Това ми се стори интересно и го пробвах. Ще дам малко информация, ако някой друг реши да се възползва. По телефона ми казаха, че за моята кола и масло 10W40 икономичният пакет ще е 79лв, но се оказа 100лв :D Отделно ми се наложи да си купя 1 литър туба да има да си доливам, като цената ѝ е 34лв. Прегледа беше доста подробен, направиха реглаж на фаровете и автомивката беше безплатна.

Иначе ей това е маслото:

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 За толкова пари може да вземеш Redline или Amsoil,които са висша технология.Има значение дали колата е с газ или не,това определя добавките на маслата.Базата на маслата може да е Хидрокрег или Синтетична .В зависимост от процента синтетична база се определя и маслото далие полу синтетика или пълна синтетика,като процента варира в много големи граници 25-75%.Останалото е минерална база 2или3 .За количеството на синтетична база потребителя може да се ориентира по данните които публикуват производителите,точно тези таблици по- горе.С повишаване на  процента на на синтетичната база се повишава температурата на кипене и намалява темп. на смръзване ,следят се и други индекси TBN,HTHS...и т.н.

  Равенола го споменах защото за цената си е много добро,базирано е на полиалфаолеини (синтетична база) и е 17лв/л,ако се цели висш пилотаж както споменах това са Red Line и Amsoil гаранция че не стават на "пикня" и след 15 000 км .

 Пак да спонена че изборът на масло зависи и от газифицирането на колата,с газ се избира масло с mid-saps добавки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХА,колегата Миташки доста е чел...похвално.Има една особенност,че смолите някой път са препоръчителни,особенно за горива като наще,с високо съдържания на сяра и нейните съединения.Иначе найстина ниско смолните масла имат...лонг лайф,но ако производителя на двигателя позволява ползването на такива бази.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може да ползвам темата и да променя малко насоката на разговора :)

Какво ще кажете за total quartz 9000, за Civic 6та, японка, 1.5?

Ще ти кажа, да палиш Сивика с 1.5 мотора и да бягаш с 200 км/ч. от това масло . :D

Най ментираното масло в БГ, с 12345 официални вносители ..

Виж му само цените по сайтовете как са свалени с 100% и ще ти стане ясно, що за  масло е ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ще ти кажа, да палиш Сивика с 1.5 мотора и да бягаш с 200 км/ч. от това масло . :D

Най ментираното масло в БГ, с 12345 официални вносители ..

Виж му само цените по сайтовете как са свалени с 100% и ще ти стане ясно, що за  масло е ..

 

мерси, потвърди и моите опасения, че уж ми го предлагаха като добро, ама няма да се занимавам с глупости

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...