Jump to content
SandokanD14

Ветробрани

Recommended Posts

Гледам доста колеги са наслагали ветробрани, пък сивика по принцип си е доста шумен откъм вратичките, та има ли някакво подобрение след като се монтират, обезшумява ли се колата... или има друга причина да се слагат ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато караш вятъра не блъска в колана и в рамото ти ,и шумът от вятъра при отворени прозорци значително намалява.Другото което на мен лично много ми харесва е когато вали може да си караш със леко свалени прозорци.А и да не забравяме естетичния ефект върху колата.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

освен предимствата колата е по красива колега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено шумът намалява , може да караш с леко отворен прозорец когато вали , изглежда по добре с две думи си заслужава

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шума не намалява а се увеличава, фучат та се не траят, кофти се монтират особено тея дето се пъхат под оплътнението на вратата, така задържат прозореца и като речеш да го спуснеш така дръпва на долу че всеки момент си мислех че ще се откачи, значително намаляват видимостта при ляв завои, не виждаш пешеходците!!!!още кви кусури имаха не помня, но ги изтраях точно месец. За протокола, не бяха некви китаиски ментета, а от чешките, или полски маи, Heko или Neko вече не помня, но втори път не съм и и помислял да слагам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видимостта при ляв завой наистина е намалена. Но при избор на добра марка шума намалява, закрепването е добро и вършат добра работа. Такива са на пример Climair при цена около 200лв++, предни и задни...Но от Heko специално доста хора по чуждите форуми се оплакват, точно от свистящ звук и лошо закрепване. Ама за тази цена толкова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Climair при цена около 200лв++, предни и задни...

Мисля че тук ги има Климеър-а на цена 78лв.предни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност си прав. Не очаквах тук да са по-евтини от ибей.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest

Дали има или няма полза зависи много от автомобила. Една служебна Ланчия Делта дойде с такива от Италия и лятото е наистина много приятно да се кара на отворен прозорец с тях. Не влиза дъжд, не шуми кой знае колко и не пречат на видимостта, защото са прозрачни. Една друга служебна (Рено Еспейс) пък въобще няма нужда от такива ветробрани. Въздушният поток явно е изчислен и дори при отворен прозорец няма проблеми. В моят Civic (7-ма генерация седан) пък с отворен прозорец е ужас и се замислих за едни такива "шукарийки". Вчера писах на Кало Комерс и днес ми отговориха, че цените са 78.60 лв. за предните и 59.40 лв. за задните. Ако се вземат комплект - 129.60 лв., но за моята нямат налични и могат да ми ги доставят чак края на юли. И сега имам два варианта: или чакам два месеца за по-ниска цена, или поръчвам от производителя на цена 190 лв. и още 20 лв. доставка до UK (защото директно до България е 80 лева!), а после от там да пътуват с Gabco или някой подобен посредник до нас. И двата варианта са на път тотално да ме откажат, въпреки че даже имат прозрачни и леко опушени (сиви), които не биха пречили на видимостта в завой и (преполагам) биха скривали слънцето, като ми спестяват необходимостта са си разкачам сенника и да го въртя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От коментарите, при някои колеги шума намалява, придруги се увелишава (май зависи на къв модел са сложени, поне от потписите тва разбрах). Ако може, колегите да пишат марка ветробрани и на какъв модел са монтирани, какви са предимствата и недостатъците при тях. Мен ме интересува на 6та японка :P, кво е положението. Само ако ще е за красота, мерси и така ми харесва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разлика в шума няма, но моите си ги поръчах оригинални, спечелих ги на търг в ибей.Най-полезни са за пушачи по време на дъжд :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се ли мъчат машинките на ел. стъклата при затваряне в горно положение, където са пъхнати ветробраните?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мъчат се, макар че не толкова, по гаднато е като тръгнеш да сваляш стъклото, тогава седи като затиснато и машинката като го напътне на долу и от веднъж прас... гадна работа. Поне тея с монтажа в уплътнението на Неко бяха така.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме интересува ветробраните спират ли вятъра към пътниците на задната седалка когато си сваля прозореца докато карам ,да не им продухва главите течението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да, спира..не им издухва прическите, е ако го свалиш до долу няма ги опазиш :-D

Редактирано от Faithless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За англичанка къде мога да намеря ветробрани ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме интересува същото, за англичанка от къде могат да се намерят ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойте пък си ги донесох от Америка, от как съм ги залепил отвън на вратата, щото така се закрепят, мина цяла година и не са мръднали, изглеждат сякаш са вечни.

Разлика в шума няма как да знам дали има, генерацията обезшумява всичко останало :D :D

Дали духа отзад, да духа.

Главно съм ги сложил за визия и най-големия + е, че няма значение какво е времето джамовете винаги са леко спуснати и купето се проветрява.

От БГ така и не успях да си намеря, или пък бяха от тези, които слизат до долния край на огледалото :)

Айде колегите с англичанки да кажат от къде са ги намерили :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От магазина за авточасти,52лв.са предните и от общата поръчка,май 42лв.идваха.

Редактирано от kvd74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...