Jump to content
pendoc

Какви двигателни масла препоръчва Honda по години и модели

Recommended Posts

Темата по преценка на модераторите може да се направи "Важна" и да се престане с въпросите във форума от сорта  "............какво масло да сложа на моята........"

 

 

Honda Castrol Lubricant GuideChart.pdf

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще настане една.... сблъсък на марки, вискозитети, ужасии... Не забравяйте, че маслата имат и доста други важни показатели освен споменатите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв по-добър сертификат от това, че Хонда е участвала в разработката на тези двигателни масла според спецификата на собствените си двигатели? Другите масла са си други. Всеки сам избира и никой не налага крайно решение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не подлагам на съмнение написаното. Кастрол е хубава марка, въпреки, че в БГ е пълно с фалшификати. Аз например съм с Mobil 1 ESP, 5w-30, fully synthetic който по принцип се препоръчва на дизелови двигатели, но колата явно го харесва, защото макар моят да е бензинов е страшно тиха с него и една година не е мръднало. Казвам, че при изобилието от продукти, вискозитети и опции човек се обърква в един момент какво да слага - класове масло, параметри, характеристики, важни абревиатури като API, SAE, които за много хора не говорят нищо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В една друга тема "Съмнения за маслото" съм дал в pdf формат спецификациите на тези масла на Кастрол от съвместната разработка с Хонда. Нека всеки си гледа, сравнява и избира! 

 

PS. Никой на никого не налага нищо! Дава се само информация и всеки си взема сам решението! Аз също на бензиново Митсубиши Каризма 1.8 GDI слагам вече 10 години масло 5W30 C2 и никога не съм доливал за 10 000 км!

Редактирано от pendoc
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Cyreon колегата не ти пише с какво масло да караш, пуснал е какви масла препоръчват Хонда и сипват в оторизираните сервизи. Ти с какво не-отговарящо на препоръките масло караш (дори да е по-добро от препоръчаното) не е за тая тема :) Ако я обслужваш в официален сервиз с масло "Хонда", то е именно оригинален Кастрол, освен ако и оторизирания ти сервиз не долива варела с Приста. Maкар че аз бях много доволен от маслото дето сипват Юби (което взимат от Бултрако), жалко че беше 34лв/литър.

 

Моят съвет би бил да гледате вискозитета + ACEA стандарта. Например за 2.2 дизел дават C2 0W-30 и е добре да се сипва точно такова, на качествена марка. Аз също нямам доверие на "българския" Castrol, но за вискозитетите и стандартите никой друг освен Хонда не слушам - бая хора са доказали, че от експерименти им се отварят разходи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имам един въпрос относно масло. Само да отбележа, карам си с на Хонда оригинално 5х40 HFS, нямам проблем.

От любопитсво, тези масла на Бардал, стават ли за моят модел под снимката ми?

Масло 1: Bardahl - XTC C60 5W40

Масло 2: Bardahl - XTC C60 0W30

Въобще има ли масло на Бардал, което да е подходящо за моделът който карам?

Питам, понеже при покупката й от предишният й собственик, маслото според книжката и лепенката на вратата е било Бардал, но понеже съм зле и не необърнах внимание на модела и съответно вискозитета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както писах, освен вискозитета, трябва да видиш и какви стандарти покрива маслото. Вискозитета сам по себе си не казва достатъчно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами уж ги водят висок клас, 4 група, пълна синтетика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че маслото е висок клас няма нищо общо с това какви стандарти покрива. Различните марки и модели изискват различни спецификации. Два модела 0W30 на една марка съответно за бензинови и дизелови двигатели могат да са еднакво скъпи, издръжливи и да покриват различни стандарти, заради различно ниво на сулфур и хиляди други съставки. Ако за дизеловия двигател някои съставки не са проблем, то за бензиновия могат да бъдат, и обратното.

 

При теб, с твоят бензинов двигател е по-скоро все тая и всяко хубаво масло, сменяно на 8000-10000км ще върши добра работа. При дизели, особено тези с филтър за твърди частици, далеч не е все тая.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...