Jump to content
mаrto

8-ма генерация Сивик / Общи мнения

Recommended Posts

Колеги, от време на време си пишем и обсъждаме 8-ма генерция Сивик с някои колеги.Интерсно ми е колко сме във форума с 8-ма генерация , било Euro, USDM или JDM модела.Пишете тук да се преброим :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1=4 засега...FK3 / N22A2 :)

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи 6 активни :))Не е зле май ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така темата е отворена,дайте да споделим кой колко харчи,дали колата е задоволила очакванията ви и т.н.т.Моята например отначало гореше около 9,но сега падна на 8,има вече 10 000км.Мислите ли че ще падне още?Количката си е много добра,засега се дуржи добре,но чакам да да се разработи още малко за да видя дали ще подмине очакванията ми.Що се отнася до качество,както бях писал по други теми,очаквах повече.Изглежда че англичаните гледат да претупат „Петилетката за 3 години“, не са като японците.Абе като цяло съм доволен,не съжалявам ;)

Редактирано от georgivanov1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи 6 активни :huh:)Не е зле май ?

Мисля, че има и други, но не знам защо си мълчат... -_-

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+FK2 = 7Със стъклен таван и подгряване на седалките :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ги разбирам тея генерации ма може и аз да съм от тях :huh:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз. За 1 год.навъртях 12500км( основно градско-Варна), среден разход за тази година– 7.2л/100км . Зареждам Carrera 100 (дано не прозвучи като реклама), разход лято – 8.0 - 8.5л/100км. в града, извън града – 6.5л/100км. Зимата в града – 9.5-10л/100км. Зареждал съм от почти всички бензиностанции, но с Carrera 100 разхода е по-малък. Много съм доволен от колата като возия и управление, made in Japan е, така че качеството няма да го коментирам. :fun:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Марто !Поздрави ! и аз дъ съ включа тогъз... значи вече 20 к си карам колата , разхода от рекламата - даже не съм го и сънувал (4.5-5.0) до София ми е 5.7-6.0 , но до Варна е 9.0-9.5 . \\колата е добра в завои , но неравностите й разказват играта - нестабилна е . Друго - на лед е като к..ва , не съм шофирал по-нестабилен автомобил зиме...НО... всичко това изчезва като се кача на път без сняг и лед или в завои - дъвка .... и такова ускорение ..Единствено съпругата ми не я харесва - неудобна била , лошо й ставало , все сме бързали и пр. глупотевини..Страшно доволен съм от покупката , честно ! Единствено съжалявам , че нямах пари да си взема турера на акорд ...\качеството е безупречно поне до момента - имам я от ~ година - никви проблеми , единствено неудобство е , че разкарвам една гума под седалката отзад , понеже кучето ми разполага с багажника , никви проблеми освен шума в предна дясна част , ама ще търпи решение .. Който е решил да купува - да не се замисля . Карах много тестове преди да купя тази кола , няма такава за парите ...наистина е чудесен автомобил .

Редактирано от tuindl

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Марто !Поздрави ! и аз дъ съ включа тогъз... значи вече 20 к си карам колата , разхода от рекламата - даже не съм го и сънувал (4.5-5.0) до София ми е 5.7-6.0 , но до Варна е 9.0-9.5 . \\колата е добра в завои , но неравностите й разказват играта - нестабилна е . Друго - на лед е като к..ва , не съм шофирал по-нестабилен автомобил зиме...НО... всичко това изчезва като се кача на път без сняг и лед или в завои - дъвка .... и такова ускорение ..Единствено съпругата ми не я харесва - неудобна била , лошо й ставало , все сме бързали и пр. глупотевини..Страшно доволен съм от покупката , честно ! Единствено съжалявам , че нямах пари да си взема турера на акорд ...\качеството е безупречно поне до момента - имам я от ~ година - никви проблеми , единствено неудобство е , че разкарвам една гума под седалката отзад , понеже кучето ми разполага с багажника , никви проблеми освен шума в предна дясна част , ама ще търпи решение .. Който е решил да купува - да не се замисля . Карах много тестове преди да купя тази кола , няма такава за парите ...наистина е чудесен автомобил .

Дааа :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи вече сме 9има ли още?

10 Исках да кажа,малко се пообърках със смяатането :) Редактирано от georgivanov1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз отскора съм с US R18A1 седанче, на 83к км. с ръчни скорост 5 само ;-) Май свещите са за смяна, сега чакам новите. Иначе в града разхода е към 8,5 изванграда обаче беше кам 7 със 120км/ч , което ми се вижда доста. Надявам се разхода да падне със новите свещи. Не светят никакви сервизни лампи , ако някои знае дали може да се настроят някакви параметри софтуерно моля да сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз отскора съм с US R18A1 седанче, на 83к км. с ръчни скорост 5 само ;-) Май свещите са за смяна, сега чакам новите. Иначе в града разхода е към 8,5 изванграда обаче беше кам 7 със 120км/ч , което ми се вижда доста. Надявам се разхода да падне със новите свещи. Не светят никакви сервизни лампи , ако някои знае дали може да се настроят някакви параметри софтуерно моля да сподели.

=11Kaчи някоя снимка да го видим този US R18A1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а бе да питам поскърцва ли ви таблото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а бе да питам поскърцва ли ви таблото

Това вече го писахме из една тема.Поскърцва да , особенно като е по студено.Ама няма как нещо дето е събрано от ЕМ-найсе стотин части повечето пластмаса , да не е така :) И аз като тебе първата година му се заслушвах , ама сега свекнах и това е :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а бе да питам поскърцва ли ви таблото

Това вече го писахме из една тема.Поскърцва да , особенно като е по студено.Ама няма как нещо дето е събрано от ЕМ-найсе стотин части повечето пластмаса , да не е така :) И аз като тебе първата година му се заслушвах , ама сега свекнах и това е :)
И аз се опитвам да посвикна ама още ми е трудно, знам ли според мен не е нормално нова кола е все пак

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето табло е тихо засега, но дребните неща, сложени в тайни места се чуват, като мина през неравност (стъргалката за лед, очила примерно).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

музиката треа да бичи на макс та да не чувам нищо, тогава съм спокоен...но ако продължавам така главата ще ми гръмне някой ден, за това почнах да се притеснявам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

музиката треа да бичи на макс та да не чувам нищо, тогава съм спокоен...но ако продължавам така главата ще ми гръмне някой ден, за това почнах да се притеснявам :)

Мисля, че си перфекционист...или просто обичаш да "усещаш" музиката. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а бе да питам поскърцва ли ви таблото

И мен ме дразни доста,но не е само таблото.Имах Сивик 7ма ген. японски и ги нямаше тези проблеми.Тоя новия е английска сглобка и според мен е от това проблема.Ама нема кво да се прави,ще търпим :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интериора за мен въбще не е проблем , кучето го направи на г...още на втората седмица , вече ме е срам на автомивките , но най-важното е да върви и то бързо... аз достигнах до 202 със зимните гуми - няма вибрации , нищо , ама повече не може май , кажете вие ! :P

Редактирано от tuindl

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интериора за мен въбще не е проблем , кучето го направи на г...още на втората седмица , вече ме е срам на автомивките , но най-важното е да върви и то бързо... аз достигнах до 202 със зимните гуми - няма вибрации , нищо , ама повече не може май , кажете вие ! :P

При мен на 206 спира и повече не иска ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само веднъж съм я пробвал на макс и то по лек насрещен наклон - 193. Иначе за колата - навъртях 30 к, дет са вика - нема такъв автомобил. Друса си, това е така, но не съм и очаквал друго. Друга забележка е, че се много меки ламарините, като пластмасови са. И повече забележки нямам. Разходът - 6-6,5 извънградско. При 100% градско - 9-9,5 (в 5-милионен град). Управлението си е просто песен - волан, педали, с перце да ги галиш. (Преди това имах Голф :P ) А за автоматика нямам думи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а бе да питам поскърцва ли ви таблото

И мен ме дразни доста,но не е само таблото.Имах Сивик 7ма ген. японски и ги нямаше тези проблеми.Тоя новия е английска сглобка и според мен е от това проблема.Ама нема кво да се прави,ще търпим :plane:
не мисля че е там проблема, моя е седан произведен в джапан :angry: тези дни съм се разбрал да ида до сервиза да погледнат дали могат да го позатегнат малко :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, твърдата возия беше наистина неприятна изненада за мен.Преди около година, преди да дойде маздата (3), четох, че тя возела твърдо. Е няма нищо общо със сивика. Маздата е като лодка, в сравнение с него. Другата голяма глупост при този модел е липсата на задна чистачка. Били проектирали завихрянето на въздуха така, че да не се цапа задното стъкло. Ми много хубаво, но задното стъкло трябва най-вече при паркиране в градски условия, когато дистанцията от автомобила или каквото има зад колата, е малка. И точно тогава цялото стъкло е във вода, ако вали дъжд...Има и доста други неща, които бих променил по тази кола, ако зависеше от мен. Ама нали е Хонда, прощавам й.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...най-важното е да върви и то бързо... аз достигнах до 202 ... :plane:

Повече не даде,но тогава беше на около 6500км

Публикувано изображение

сега е на около 11000км,а и не съм я натискал повече

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с вас :) Да си призная.....мааааалко съм разочарована от возията :) Казваха ми преди да я купя,че няма нищо общо с японските автомобили, НО ако сега пак трябва да избирам - пак бих я купила - ТОЧНО ТАЗИ :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой засичал ли е показанието на спидомера - скоростта с тази на независима GPS навигация?При мен има разлика от 5 км/ч - отчета на борд-компютъра е по-голям от този на нави-то.На кое да се доверя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой засичал ли е показанието на спидомера - скоростта с тази на независима GPS навигация?При мен има разлика от 5 км/ч - отчета на борд-компютъра е по-голям от този на нави-то.На кое да се доверя?

На ГПС-то !!!А пък грешката е различна , при 200 е повечко( на моята около 7 км/ч)Значи кво стана 12 май а ? ;):) Редактирано от marto_1.8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между GPS технология и автомобилна навигация има много варианти.7 в + или - ?Ако съм с професионален GPS - не се съмнявам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между GPS технология и автомобилна навигация има много варианти.7 в + или - ?Ако съм с професионален GPS - не се съмнявам.

естествено показанията на километража са в +.Това мисля е политика на всички автопроизводители.Километражите са оптимисти :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за фабричния ...като ми споменаха за цената - леко ми прилоша , в последствие като разгледах какво се продава дори и в Технополис ....направо е възмутителна цена от 4-5 к за вградена система ! Не знам какви са й предимствата , може би има някой с опита , който да каже , но недоумавям , дали навсякъде е така , имам предвид и в другите страни ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за фабричния ...като ми споменаха за цената - леко ми прилоша , в последствие като разгледах какво се продава дори и в Технополис ....направо е възмутителна цена от 4-5 к за вградена система ! Не знам какви са й предимствата , може би има някой с опита , който да каже , но недоумавям , дали навсякъде е така , имам предвид и в другите страни ?

Тук при мен, в Португалия вградения е 2862 евро, а портативния е 715,84 евро с ДДС 20% и монтаж. Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...