Jump to content
ogo

Ключ за Акорд 7 2.4 2004год

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Колата ми (Акорд 2.4 2004год) дойде само с един ключ и искам да си направя резервен. Цената за такъв ключ в Бултрако е направо скандална. Можете ли да ми препоръчате място където ще ми направят такъв ключ на разумна цена?

Също вариант е да поръчам бланка и да го програмираме тук. Някой дали е поръчвал от aliexpress или ebay и точно от кой търговец?

 

Поздрави,

Оги

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчваш този ключ , след което лесно обучаваш централното заключване и ти остава да намериш някой, който да ти копира чипа за запалването от оригиналния ключ. 

Редактирано от ВесКо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази цена за ключ с дистанционно е безсрамно ниска... Преди време за нарязване, заготовка, капсула и обучаване на ключа ми взеха 150лв, като дистанционното си беше от мен..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех от ибей оригинален ключ от друга кола, смених му металната част и за 30лв ми го препрограмираха в бултрако. Общо към 100лв ми излезе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ключът,препоръчан ми от Веско беше поръчан и вече лети от Сингапур.

 

За програмирането в Бултрако ми искат 60лв, а широко хваления във ВАГ форумите Maximum Key Service - 100лв (с нарязването)... Можете ли да ми препоръчате място, където да го програмират за някаква разумна цена?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ми програмираха ключа за 60 лв. в едно ключарско ателие на Гео Миле No 47A. Така, че цената на Бултрако е същата. Разликата е, че при ключаря всичко става за броени минути без записване на час и подобни усложнения. Самата заготовка плюс труда по нарязването ми струваше 30 лв. Аз имах бутонната част от друг(втора употреба) ключ. По-евтино от това не можах да намеря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам ключ за програмиране на чипа. 60 лв не са много за програмирането, но в Ямбол няма кой да ми го направи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ключът препоръчан ми от Веско беше поръчан и вече лети от Сингапур.

 

За програмирането в Бултрако ми искат 60лв, а широко хваления във ВАГ форумите Maximum Key Service 100лв (с нарязването)... Можете ли да ми препоръчате място, където да го програмират за някаква разумна цена?

Мисля си, че в Бултрако няма да могат да ти обучат сингапурският ключ, понеже е с празен чип, който имобилайзера няма да приеме.

Тези ключове са предвидени да копират друг, работещ чип, а това се прави на такива место като при ключаря, който беше споменат по-горе

Редактирано от ВесКо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато питах този от Максимум дали се копира стария ключ, той ми отговори,че не се копирал стария, а колата трябвало да се обучи за новия ключ.

Иначе при него такъв ключ беше 250лв с всичко - само не разбрах за Хонда ли си говорим или за Бентли...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ключовете за Accord комплектовани с чип ID48 от годината за която колегата говори (2004-та) не се копират и няма как да се направи ключ без колата да е при ключаря. От друга страна дистанционните функции на този ключ специално (защото го има и във вариант с чип ID46 и там нещата са различни), нямат нищо общо с функцията по запалването (комуникацията чип - имобилайзер), така че не обърквайте човека - ако ключът, който си е поръчал действително става за нещо (пълно е с ментета, които не работят), няма проблем да му го обучат в Бултрако или където той си реши, както за палене, така и за отключване/заключване! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за след фейслифта как се обучава ключа, за да пали колата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако питаш за твоя автомобил нещата не са еднозначни, тъй като годината 2008-ма е гранична за модела. Възможно е да си с ключ, който е оборудван с транспондер 8E, но може и ключът да е с транспондер ID46. Сигурно е едно - този ключ се обучава само на автомобила (не се копира) и то с използване на специализиран програматор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ключовете за Accord комплектовани с чип ID48 от годината за която колегата говори (2004-та) не се копират и няма как да се направи ключ без колата да е при ключаря. От друга страна дистанционните функции на този ключ специално (защото го има и във вариант с чип ID46 и там нещата са различни), нямат нищо общо с функцията по запалването (комуникацията чип - имобилайзер), така че не обърквайте човека - ако ключът, който си е поръчал действително става за нещо (пълно е с ментета, които не работят), няма проблем да му го обучат в Бултрако или където той си реши, както за палене, така и за отключване/заключване!

Как да разберем дали е ID46 или ID48,къде да гледам?Моя е с отделено място за чипа, а той е цилиндрична капсула, като може лесно да се вади.

post-32686-0-81114000-1483205999_thumb.jpg

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ключът ти е със слот за транспондера (чипа) т. е. той е отделен, а това означава, че или си с ID48 (по-масовият случай) или с 8Е. И двата чипа представляват стъклена ампула и лесно могат да бъдат извадени от мястото, където по принцип се разполагат в кутийката на ключа. Чиповете ID46 (специално за ключовете на Honda) са всъщност интегрални схеми за SMD-монтаж, които са интегрирани върху платката за дистанционното т. е. такъв ключ няма в кутийката си гнездо за чипа, както е при теб, защото такова просто не е необходимо. При теб чипът "отговаря" само и единствено за запалването, а електронната платка управлява дистанционните функции, докато ID46 чипът съвместява в себе си всичко обяснено най-елементарно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е. Тези без ампулата съм забелязал че са за Американския Акорд от тези години. Масовите за нашите са ID48.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не е точно така - чиповете, които се ползват в ключовете и за американските и за европейските модели са едни и същи, разликата е в честотата, на която работят дистанционните функции!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През последната година, търсейки да си сменя обвивката на ключа, попадах на американски за моят Акорд 2003. Нямаше един, който да беше с легло за ампула, само за платка имаше. Дори търсейки оригинален ключ за Акорд 2003 Американски (от любопитство), всички предлагани бяха без ампула.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно е възможно да е така, както казваш колега, но факт е, че моделът Accord в периода 2003-2007 година използва чипове ID48 и ID46, както в моделите за американския, така и в тези за европейския пазар. Може да има известен приоритет на ID46 за американския пазар и сигурно е така, щом си забелязал някаква закономерност, но на мен идеята ми беше да не се подведе някой и да смята, че това е чип само и единствено за "американките", защото просто не е така. В края на периода (от 2006 до 2007) вече има и Accord-и с 8Е чипове, така че разнообразие не липсва :)!

P. S. Ако все още не си намерил кутийка за твоя ключ, пиши едно лично, мисля че мога да помогна!

Редактирано от xm_net

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм, аз вече бях посочил точният ключ за нашите коли, при това на доста ниска цена. С  ID48 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а кой оспорва ключът, който си посочил - аз не виждам такъв :)!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес смених батерията на моя и видях, че от зад на дистанционното си пише MHz, на които работи.

Най-вероятно ще си купя и аз едно такова китайско ключе и ще станат три за късмет :).

post-32686-0-74401800-1483363130_thumb.jpg

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получих ключа препоръчан ми от Веско. Тези дни отида до някои ключари - евентуално тези от Гео Милев.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, ключа, който си получил има ли логото на хонда отзад? И може ли една снимка при разглобено положение на ключа, ако не те затруднява разбира се?

Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип това е лепенка и повечето продавачи не го показват на картинка по разбираеми причини, но ако ги попиташ ще ти кажат, че има и наистина има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има лого, като на този специално не е лепенка, а си е отливка. Като цяло е малко по-дървена изработката, но стига да го подкараме, това изобщо не ми е проблем.

 

Ще пусна снимки, като тръгне, да не е напразна работата :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На оригиналнят ключ е лепенка; не съм виждал с отливка до сега, честно казано. Ако можеш, качи снимка да го видим. Лепенката не е просто някава лепенка, а си е с дълбочина и изглежда сякаш е метална и солидна отливка, така е и на резервния.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има лого, като на този специално не е лепенка, а си е отливка. Като цяло е малко по-дървена изработката, но стига да го подкараме, това изобщо не ми е проблем.

 

Ще пусна снимки, като тръгне, да не е напразна работата :).

Дистнционното лесно се програмира, а паленето аз лично го направих в Хонда. Мисля, че го таксуват като 30мин работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата беше обучена и ключът нарязан за 50лв и 15мин в ателието на Сточна гара/бул Сливница 291 - http://www.autokey-bg.com/

 

Цените, които проверих по телефон на други места са следните:

 

Бултрако ( обучение ) - 60лв

Юби Ко ( обучение ) - 70лв

Слави-Овча купел ( обучение ) - 30лв

 

бул. Хр.Ботев 101 - http://kluchar.com/index.html (обучение и нарязване) - 130-140лв :punk:

Maximum Key Service (обучение и нарязване) - 100лв, а заедно с ключа 250лв.

 

Искам да изкажа огромни благодарности на колегата Веско за съвета за избор на ключ! Мисля да се поръчам още една бланка за $14, която да си имам за всеки случай.

 

Имам и един оригинален ключ за Акорд след 2008, който бях поръчал погрешка, за който ще пусна в обява тези дни.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ого, моля почисти си инбокса, не можеш да получаваш съобщения :).

Заготовката с ID48 ли се оказа? Може ли без колата да се направи дубликата (само с оригиналния ключ)?

Самото обучаване за централното става без намесата на допълнителни у-ва?

 

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ключарите могат ли да направят ключа да пали колата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колегите с фейслифтови акорди, преди да поръчват китайски ключове,да проверят при автоключар модела на чипа. Моя се оказа ID-8E и единствено това,че канселирах ордера, заради холидея през китайската им нова година, ме спаси от това, да поръчам с ID-48 чип.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този модел чип (8E) се ползва при Accord в периода 2006-2008 година. Това, че си поръчал ключ с чип ID48 не е било особен проблем, защото и двата типа чипове са отделни, т. е. нямат общо с електрониката за дистанционното - щяло е да ти се върже с едни 10 лв. в повече, колкото да купиш ампулка 48-ца и да я сложиш на мястото на 8Е-то. Ако пък попаднеш на разбран ключар, може просто да му дадеш 8Е чипа, в замяна на ID48 и пак се връзват нещата.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, ако е споменато някъде, но прочетох внимателно темата и изобщо не ми стана ясно как да различавам кое е 8E и кое е ID48. Проверих в Google, видях само 1 клипче, на което имаше сравнение между бая различни модификации, като ID48 и 8E бяха сред тях и приличат и двете на малки ампулки, но не особено лесно различими. Отворих моя ключ и наснимах абсолютно всичко в него в разглобен вид, и пак не можах да се ориентирам.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този китайския ключ от АлиЕкспрес се самообучава(от колата) за отключване и ключар е необходим за запалване?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се ако е споменато някъде, но прочетох внимателно темата и изобщо не ми стана ясно как да различавам кое е 8E и кое е ID48. Проверих в Google, видях само 1 клипче, на което имаше сравнение между бая различни модификации, като ID48 и 8E бяха сред тях и приличат и двете на малки ампулки, но не особено лесно различими. Отворих моя ключ и наснимах абсолютно всичко в него в разглобен вид и пак не можах да се ориентирам.

Колега, няма как да различиш външно транспондер ID8E от ID48 - просто и двата изглеждат еднакво! Трябва да се "прочете" ключът с някакъв подходящ програматор и тогава можеш със сигурност да знаеш какъв чип има вътре.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2003-2007 Car Remote Key for Honda Accord Civic FIT Odyssey City 3 Buttons Keyless Entry Fob 313.8Mhz/315Mhz/433MHz ID46 Chip

http://s.aliexpress.com/VjYZzMVz

(from AliExpress Android)

Този дали ще стане за акорд 2003-та? Пише,че става ,но е ID46 , има ли разлика с ID48?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2003-2007 Car Remote Key for Honda Accord Civic FIT Odyssey City 3 Buttons Keyless Entry Fob 313.8Mhz/315Mhz/433MHz ID46 Chip

http://s.aliexpress.com/VjYZzMVz

(from AliExpress Android)

Този дали ще стане за акорд 2003-та пише,че става ,но е ID46 има ли разлика с ID48?

Има разлика колега - ID48 и ID46 са два абсолютно различни типа транспондери и са несъвместими. В периода 2003-07 година се ползват и двата, така че може ключът ти да е както с едния, така и с другия. Отвори ключа и погледни, по-горе има снимки, качени от друг колега - ако си с 48-ца, ясно ще видиш гнездото за чипа и ампулката вътре, ако си 46-ца - нищо няма да видиш, защото при оригиналните ключове този чип е SMD монтаж, т. е. представлява интегрална схема, запоена върху платката с другата електроника на ключа! Ключът от линка, аз лично не бих си го поръчал - първо на платката има четири бутона, а не три и второ - на снимката се вижда карбонов чип, а както вече стана дума, оригинално ID46 не е отделен, а е т. нар. "електронен" чип - схемичка с крачета, която се запоява! Отделно глупостите в описанието, като "keyless entry" примерно...! Това разбира се си е мое мнение, в случая.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за Акордите ни си мисля, че се ползва само ИД48 от 2003 до 2008г. Откъде взимате тази информация, че ползвали ИД46 или пък 8Е?

Знам, че при Сивик 2006-2008 се ползва ид46, но при Акорд???

Редактирано от ВесКо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мислех,че моя е ID-48, но когато ключаря го вкара в някакъв уред за проверка ми каза,че бил ID-8E и останах изненадан.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...