Jump to content
penev_stz

Honda Jazz

Recommended Posts

Здравейте! Днес купих Honda Jazz. Какви са Ви мненията? На какво трябва да наблегна?Има и проблем,че скоростомерът не отчита правилно и CD playra работи когато пожелае.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и безаварийно каране.Добър избор,има доста инфо във форума.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чстито и безаварийно каране. И аз съм вече собственик на хонда джас. Вече я обслужих като и смених мсалото на двигателя и филтрите. Само горивния филтър немога да намеря къде е. От Евто 07 си взех горивен филтър но незнам къде е и не съм го сменил. Ако някой може да ми помогне да го открия ще съм благодарен. Проверил съм около резервоара и до задна дясна гума но го няма там. Един майстор ми каза че някои модели на джаз нямат горивен филтър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви са честити колите. По въпроса на първия колега има много писано в раздела, както мнения като цяло за колата така и за проблемите с радиото и сд-то. :)Относно горивния филтър, има такъв (аз поне не съм чувал за атомобили без). Работата по смяната е сериозна, разглабянето също. И не мисля, че лесно може да се направи извън сервиз. Стига се до него през централната конзола, маха се и горивната помпа.http://www.hondafitjazz.com/manual/A00/HTML/07/SAA2E07A20326427601KBAT00.HTMLЧел съм че се самопочиства. Как ..., не ми е ясно. :)Но по спецификации се сменя на 120 000 км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под централна конзола имаш напредвит тази на която са поставени ръчната спирачка и скоростния лост? Аз забелязах че резервоара е точно под предните седалки. Огледах под тях но неоткрих никакви сервизни капаци и отвори за достъп до резервоара. Та значи трябва да сваля конзолата между двете предни седалки за да стигна до резервоара и по конкретно до горивния филтър. Правилно ли сън разбрал. Ако някой го е правил и има някакви снимки моля да ги качи за да ми стане по-ясно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линка който съм дал съдържа ръководството за смяна на филтъра с подробни рисунки. ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече си смених горивния филтър.....след такова търсене къде се намира. Вярно не беше лесна самата смяна но пък сега съм сигурен че е нов. Стария беше доста замърсен. Благодаря за информацията от колегата MegatroniC.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,аз Ви попитах някой от вас имал ли е проблеми с километража- моята джазка отчита с 40км по- малко......Къде да търся  проблема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...