Jump to content
SpliFF

Honda Accord 6 ген F20B6 Автоматик-висок разход?

Recommended Posts

Здравейте колеги.Колата ми е с 2 литровия мотор и  е автоматик.Разхода в града е около 16л/100 кмв бензин,Вярно е, че се кара на къси разтояния,но този разход не е ли прекален?Сmенил съм свещи и е почистен EGR-a.Извън града дава 6,5-7 л/100 което е нормално за този мотор.Нека дтруги колеги с този мотор да споделят техния разход и съвети.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет. Щом извънградският ти разход е такъв (което е меродавният показател) значи не караш стремглаво , а просто градските ти преходи са кратки и редки и този разход за съжаление през зимния сезон е в нормите. Мойта стои в гараж и не е чак толкова вкочанена, но и отнема 2-3 мин да почне да духа топло, а ДВГ-то влиза в нормална работна температура чак след 6-8 мин, до което време в малък град вече си пристигнал. Моят зиме е около 14л, а лете трудно под 12л. Или го приемаш, или слагаш газ. И аз градско я ползвам рядко и кратко, но извън града под 7 не падам щото се пак трябва да се радваме на живота!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко ок ама ми се струва множко,а и още не е толкова студено.Ще пробвам да  сменя бензиностанцията да видим дали ще има ефект.Благодая все пак за отговора.

 

П.п-Моята също е в гараж,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги много съм че чудел и аз с разхода на моя акорд-автоматик  същият го имам и аз с 2.0 147кс и искам да ви кажа че от както го имам този акорд не ми е давал разход под 10.5 л извънградско между 90 и 120 км/ч иначе за градско лятото е около 14.5-15л и зимата 16-17л говоря за нормално каране без да я натискам, но с Газов-инжекцион аз този разход няма как да си го позволя на бензин защото колата се кара всеки ден и няма как да смогна. разход от 7 извънградско много ми се иска ама не ми го е давал до сега .според мен има 2 причини едната е за това че е на газ и харчи повече въпреки че 4 литра разлика от газ и бензин ми се вижда голяма. а другото е може би мойта има някакъв проблем по двигателя. и пак казвам че тази кола рядко се кара над 3000 об/м  говоря за нормално каране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би за газ е нормален този разход.Моите засечки са на бензин.Смених си EGR клапана,че ми даваше грешка(в месеца 1 път),макар че съм го свалял няколко пъти за обстойно почистване.Симптомите бяха ,че няма тяга колата и имаше едно предърпване към 2500rpm и нестабилен празен ход.Вътре има датчик който следи положението на клапана и най вероятно той се цака.Мисля да сменя,кабели,капачка и палец и да видя дали ще има понижение на разхода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са тези разходи 6.5 -7 извънградско!? Аз под 9 съм я свалял само два пъти за 120 000 км. Пробвал съм различни стилове за кормуване, но резултата винаги е един и същ. Разлика от 5%. Затова си карам безгрижно без да се ограничавам от мисли за икономия на разход. За градско нямам много впечатления, защото не мога да се задържа един резервоар в града, но съм сигурен, че няма да бъде под 16. Все пак градското във Варна (сигурно и други градове) се смята на час - не на километър.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Множко е но сигурно има странични фактори за това. Истина ти казвам - Пловдив - Монтана , по магистралите през София до Ботевград на круизконтрол 140км/ч , после до Монтана тук таме 50-60 но основно 90-110  - общо малко под 3 часа, около 290 км и 25 литра между тамошно и тукашното ОМВ-и.

  А веднъж пътувахме две семейства и на тяхното дете в колата му призляваше та другите караха неестественно бавно за мен. До София и после по подбалканския път  до Павел Баня - около 315 км - ПЕТ часа (без кратките почивки на всеки) и разход 6 на 100, но колцата вървеше основно на 2000 об/мин, че и по-малко.

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са тези разходи 6.5 -7 извънградско!? Аз под 9 съм я свалял само два пъти за 120 000 км. Пробвал съм различни стилове за кормуване, но резултата винаги е един и същ. Разлика от 5%. Затова си карам безгрижно без да се ограничавам от мисли за икономия на разход. За градско нямам много впечатления, защото не мога да се задържа един резервоар в града, но съм сигурен, че няма да бъде под 16. Все пак градското във Варна (сигурно и други градове) се смята на час - не на километър.

и аз съм на това мнение както колегата абсолютно същият разход извънградско от 90 до 110 км/ч -10л както искаш така карай но под 10 никога не ми е давала а колата е наред защото преди 1 месец бях в Бултрако на диагностика и профилактика и колата е наред без никакви грешки. незнам на какво се дължи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ,карам и аз такъв акорд 2.0 ,но ръчни скорости.От както го имам в града не ми е дал над 12 газ , а се кара само в София. на извънградско разхода ми е към 9-10 газ ! Явно наистина ръчката е доста по-икономична !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз съм с 1,8 136 к.с. (F18B2) с ръчни скорости и разхода който ми дава е около 11-12 в града и 7,5 - 8 извън града. Това е при нормално каране. Имам приятел със същия мотор, само че е автомат и разхода му е около 2л. отгоре над моя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми това е поредното доказателство че по-големият мотор не е задължително да харчи много повече, особенно извън града, а автомата там дори е по-пестелив. Моят е 2.0 автомат и харчи колкото при теб, но в града си е 12л. , а зиме стига и 14л.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехе тази тема ми оправи настроението :) Значи моят лакомник не е извън нормите. Извънградско с много спокойно каране съм правил рекорд 8/100, както и антирекорд за извънградско , но имах много спешна работа Варна - Пловдив 2:30 часа - 15/100. Рядко един резервоар ми е само градско или само извънградско , смесено съм свикнал да е около 12. А градско сега зимата (карам я само на много къси разстояния<4-5 мин> и всичко е на макс да топли) дава около 17-18. Иначе градско си е около 15. 

Редактирано от stanchevvv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разходи от по 6, автомат...Варна- Пловдив 2 часа и 30 мин..., що ги пишете тия глупости...Залагам си нотариално акорда, ако и двамата докажете твърденията си, щот тука е като детска градина, всеки си пише и си вярва...

Той производителя и е дал 7 при идеални условия ама ние ....Варна-Пловдив са 380 км...Ти ли ш си сметнеш средната скорост или аз...

Редактирано от bongo789
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Квото искаш смятай , специалисте. Не казвам ,че е разумно и не го казах с цел да се засегне някой мултиспециалист. Варна - Бургас 1:30 и на магистралата 210 км/ч на круиз контрол . Ти ли ще го смяташ, гений? Пак казвам , целта да го спомена беше ,че това ми е антирекорд за разход, но все ще се намери някой да спори.Та понеже си отворен готов ли си да дойдеш с нотариалното на колата и да пробваме?

Редактирано от stanchevvv
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пали я да подгрява...Бургас Пловдив 45 мин. пали я тръгвам...

Редактирано от bongo789

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок. Неделя съм свободен за подаръка ти. Заповядай , ще ти пратя номера на ЛС ако имаш въпроси.Цена на гориво плащаш и евентуално всякакви глоби. Чакам те

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се хващай за Бургас - Пловдив , а за целия път. Може Варна - Бургас да излезне по-бързо ,аз ти го казах като примерно разделения на пътя. Не ми се спори така по детски , ако имаш желание на лично продължаваме , ако се стигне до интересен развой ,ще пишем тук.

Редактирано от stanchevvv
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бургас ,Пловдив са 255 км. за 45 мин, давам ти шанс да оттеглиш предложението си,ще те разбера....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как го мерите разстоянието от център до център или табела до табела?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

табела - табела и е ясно ,че няма да е 45 минути Бургас - Пловдив , но понеже той се пъне ,аз ще му покажа вариант дето ще си подари колата. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе, Drone, ... тя е 3.0, ... сигурно 300, не 310...  :punk:

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги моля ви, нека спрем с това, става ли?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да спрем, но първо и аз да се изхиля. И без това ще се трие сигурно. Тъй като и аз понякога карам "спретнато" по пътищата, искам да споделя, че с средна скорост от 107 км/ч никой не ме е минавал по първокласни пътища. В общи линии това е максималната средна скорост, която може да се постигне, като се има в предвид, че през населените места се кара по ограничения, а извън тях, колкото позволява трафика и коментирания модел автомобил. В общи линии е малко вероятно да се стигне от Варна до Пловдив за 2:30. Според мен няма да стигнат 10 минути. И то до отбивката на магистралата. Дано в личните сте се разбрали за дата на експеримента. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, понеже няма тема "Honda Accord 6 ген F20B6 Автоматик-нисък разход?" и по-често хората се оплакват от разхода, да взема пък аз да се похваля. Направих си експеримент по маршрута Бургас-Сливен-Бургас по магистралата и малко извън нея, но с постоянна скорост 80 км/ч на круиз разход пълно-пълно на една и съща бензиностанция - 5,5л/100 бензин А-95 ! Беше изпитание на нервите, но си заслужаваше експеримента тъй като градския разход за съжаление не е толкова привлекателен. При тази скорост автоматът е една идея под 2000 об/мин. Би трябвало този разход да доказва и ефективността на широколентовата и скъпа сонда донякъде предполагам. Дали съществува друг бензинов автомобил произведен преди 15 години особено от прехвалените немски с такъв разход на двулитров двигател и 147 к.с?

Редактирано от HondaExplorer
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на теб. Имал си нерви и време, а който не го е пробвал, той няма и да повярва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм го пробвал ,но направо ми звучи невероятно.Това пълно-пълно как е било докато изллючи пистолета или докато видиш бензина в гърловината(почти да прелее)Питам те защото след изключване на пистолета и допълване до ръба на гърловината има около 3 до4 л разлика(в зависимост от пистолета и най-вече от пяната която се образува.Ако първият път човекът който я зарейдал я допълвал докато излезе леко бензин и на 2-то зареждане е зареждана докато изключи пистолета.ето ти едни 3л приблизително ,които като ги разхвърлиш на 250км извънградско ти се явяват като литър и нещо грешка на 100,което се приближава до данните по католог6,9л(7) на 100 извънградско.Не искам да ти кажа ,че лъжеш или нещо подобно.Сподели просто обърнал ли си внимание на този фактор.Най-малките грешки в количеството дават големи разлики на кратки особено извънградски разтояния.Направи по продължителни засичания и т.н моята под 6,5 не съм я свалял никога,карах с 90-100 релани(реални по GPS 85-95).Поздрави и дано изчисленията наистина да са ти точни.Малко коли които са 15 годишни и с тоия показатели-мощност,автоматици и маса на купето ще се похвалят с такива резултати.

Редактирано от SpliFF

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преходът му не е кратък, теренът е равнинен,а и да има грешка, разходът най-много да отиде на 6л. Мойта, особено като и сложих еко гуми при 100-110 си гореше 7л. Ако е карал с 80 основният фактор, освен оборотите е челното съпротивление, а при него 20-30 км/ч са си фактор. Сегашното комби (АТ 2.4) при 100 на круиз пак е на 2000 об/мин. и показва ту 6, ту 7 чертички по борд компютър на равно. Трябва да пробвам някой път с 80 колко ще е.

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е,просто ми е трудно да го приема.Най-вероятно в мен е проблема.Към никого нищо лошо или подигравателно.Но все пак колегата,ако може да сподели обръщал ли е внимание на тези фактори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, радвам се че събудих интерес. Маршрутът го минавам често, но обикновено с по висока скорост, с повече пътници, с някой полудял страничен карнобатски вятър и други утежняващи фактори които този път отсъстваха. Засичането става до изключване след което леко допълване да не прелее. Дори и да добавя 10% грешка от субективни влияния, пак е добро постижение. Ако има значение гумите ми са 185/65/15, бензинът Газпром.Между другото съм правил засечки и по стрелката за бензина преди това но не при 80км/ч. Оказва се че стрелката е доста точна като разликата между 2 чартички( едно деление) е 2,5 литра. От 0-лево положение например ако се заредят 10 литра отива точно на 4то деление горна черта, ако заредиш 5 литра отива на 2ро деление и т.н. доста е линейна явно. За по дълги преходи също е добър ориентир тъй като при кратките, незабележимите премествания на стрелката няма как да се хванат.

Редактирано от HondaExplorer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За движението на стрелката и аз съм съгласен, макар че съм с 1,8 ръчка. Дава много точна представа за разхода на гориво, а това което аз съм засякъл е, че според зависи от карането едно деление на скалата е между 25 и 35 километра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...