Jump to content
Bionect

Въпрос за джанти ?

Recommended Posts

Колеги искам да попитам от скоро съм с Хонда Сивик 7 генерация 1.6 в-тек Спорт :honda: . Та колата е със спортно окачване и с "някакви" 15" джанти, които не стоят добре. Искам да сложа 17". Та въпроса ми е: Дали няма да "тежат" на колата? или да не се изхвърлям и да сложа 16". Ако някой е по запознат или е карал с такива да сподели, също така приемам и предложения за такива джанти..Хубав ден :ebanjeee:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено ще са по тежки 17" ки, пък и по нашите хубави пътища нз, ама всеки си знае. Във форума се продават 17ки от type R, 7 gen, според мен тва е най добрия вариант.Има и някви леки модели на OZ, имаше тема във форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 ген, както и по-новите автомобили имат доста "тлъсто" излъчване, и за да изглеждат добре йм трябват по-големи джанти. 17ки са добра идея, ако гониш визия, но първо провери цените на новите гуми, да няма неприятни изненади после. Разхода и ускорението определено ще се влошат, но няма как - това е компромиса. Джанти от тайп Р няма да станат на твоята, защото са с 5 болта, а не с 4.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крис, от 7-иците не само Тайп Р са с по 5 болта, има и такива по 1.4, 1.6 и 2.0, както и дизелчетата с по 5х114.3.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та колата е със ... 15" джанти, които не стоят добре.

Преди време имаше подходящи за 7-ца Хонда джанти 16-ки в Бултрако София на доста изгодна цена.Това което тогава ме отказа беше именно цената на гумите за тях, както и че намирането на предпочитан модел с нов ДОТ си беше почти невъзможно. Така си останах на 15-ки. В крайна сметка при запазване на външния диаметър не се постига кой знае каква визия "търкалото" пак си е малко :) само където може да го "избочиш" по всяко време.П.П.Нищо чудно въпросните 16-ки още да се продават - бяха по 140 лв. бройката. Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, моята е с 4 болта 4х100 с централен 56. За ускорението е ясно, гоним някаква визия, защото колата си е с прагове и мисля, че една черна 17" джанта на светло сивия Сивик ще стои много добре ...Публикувано изображение

П.С. А за новите гуми то е ясно, ще се търкалят някакви прилични втора ръка :Х

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има модели 17", които вероятно ще са по-леки от твоите 15ки в момента. Така че не винаги по-голямата джанти тежи повече. Визията е ясно, че ще се подобри, но не с 16-ки. Задължително със 17ки, тъй като колата си е обемна. Слагаш и по-ниски пружини и си готов, след като търсиш визия. 15-ките си ги остави за зимни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя колата си е със спортно окачване и предполагам че пружините са си къси. Така е 17" джанта "отваря' много повече :Публикувано изображение

Има модели 17", които вероятно ще са по-леки от твоите 15ки в момента. Така че не винаги по-голямата джанти тежи повече. Визията е ясно, че ще се подобри, но не с 16-ки. Задължително със 17ки, тъй като колата си е обемна. Слагаш и по-ниски пружини и си готов, след като търсиш визия. 15-ките си ги остави за зимни.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влизат ли 15ки джанти на Сивик 1.6 110 Спорт ??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...