Jump to content
mladm

Грешка в системата за регулиране на фаровете (AFS)

Recommended Posts

Здравейте напоследък при по-дълъг път ми светва AFS на инф. дисплей. След като изгася двигателя сигнализацията изчезва, явно всичко е ОК.

Въпроса ми е трябва ли да се прави нещо по двата датчика за наклона на колата, които са отдолу до амортисьорите или нещо друго може да е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледай ги.Те и двата се виждат.Това ,което ми се е случвало е да блокират рейките от вода и да се спукат.Имат по 2 мини шарнирни накрайника ,които изсъхват и свободното движение приключва.За съжаление в Бултрако продават само цели потенциометри ,които са цифра 660 лв бройката.Следва ТНТМ..направи си сам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Да видях ги и на задния не се мърда рейчицата между двата шарнирчета. Ще пробвам да ги смазвам и раздвижвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам подобен проблем - светва от време на време AFS  и след изгасяне на мотора - угасва. Къде са въпросните датчици да ги огледам и аз като колегата от Враца ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен от време на време светва.Къде по-точно се намират тези рейки и какъв е реда на от ремонтиране?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На десните колела са.На задния амортисьор спрямо купето и на предния носач спрямо купето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,намерих ги при опит да ги раздвижа не помръдват,напръсках ги с WD-40,дано не са издали след няколко дни пак ще погледна ефекта от смазката!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ги "размърда".?Те за закрепени към окачването и купето.Единствения начин да ги раздвижиш е да развиеш рамото от окачването.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все ми се струва, че говорите за различни неща. Едно е системата за регулиране лъча на фаровете във височина, съвсем друго е системата за завиване на фаровете, което всъщност е AFS (adaptive front lighting system).

 

Та, относно второто, по-скоро се управлява от сензор за ъгъла на завиване или още №16 тук, който е някъде около волана между лостчетата за фарове и чистчаки, и според показанията му (и може би и скоростта) се командват машинките във фаровете, които насочват светлинния поток настрани към посоката на завиване. По американските форуми има немалко оплаквания най-вече от Acura RL, че им присветва AFS лампата. Като цяло препоръчват точно това - да спрете, да изгасите и да запалите отново авомобила. 

 

Но има и сервизен бюлетин с по-подробни указания по отстраняване на проблема.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На ‎16‎.‎11‎.‎2017‎ г. at 13:14, Markony написа:

Огледай ги.Те и двата се виждат.Това ,което ми се е случвало е да блокират рейките от вода и да се спукат.Имат по 2 мини шарнирни накрайника ,които изсъхват и свободното движение приключва.За съжаление в Бултрако продават само цели потенциометри ,които са цифра 660 лв бройката.Следва ТНТМ..направи си сам.

При мен на CRV 3gen от известно време забелязах че самонивелацията не работи.

След оглед установих, че щангичката за потенциометъра на предния мост се беше счупила в следствие  блокиране на "ябълките".

Както колегата Markony споменава по горе, такава свързваща щанга не се предлага отделно, затова прибегнах към самоделна модификация.

Успях да намеря ябълковиден болт за шарнирна връзка от един магазин във Варна с подходящи размери ( и двета резби са 6мм), но нямаха налични и стана с поръчка, като пристигнаха за около седмица. Освен това ползвах и стопорен болт от хромникел( може и парче шпилка), за да не ръждясва с размери ф6 х 40мм дължина и 2 стопорни гайки също хромникел.

Все още не съм го монтирал, тъй като все не ми остава време, но мисля че е добра алтернатива.

 

IMG_6605.JPG

IMG_6606.JPG

 

IMG_6604.JPG

Редактирано от iceman360

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стават но ако се движат много свободно без никакво задържане в ябълките.Ще трябва да разпробиваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте при мен свети непрекъснато! Можете ли да препоръчате някой който да я погледне?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Здравейте. Това са номерата на тази щангичка, но за тойота- 0123-GRJ120-KIT( по фебест), и оригинален 48906-35010. Доста по евтини са от нашите, а стават перфектно.

48906-35010.jpeg

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...