Jump to content
Veseliq

Motomoshi (CarSpending.com): Android & web приложение за следене на разходи по МПС-то

Recommended Posts

Поздравления колега. Сайтът е наистина полезен, на мен ми допада като дизайн и функционалност и смятам да го ползвам ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен супер много ми хареса сайта! Браво колега. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готово. Регистрирах се. Остава да почна да вкарвам инфо. Полезно нещо е т'ва :thumbs1: Ще си позволя да пусна линк в оffroad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда страхотно. Ще се регистрирам и ще го ползвам. Не искам да бъда нахален, но понеже искаш предложения, ще предложа ако намериш някои ентусиаст да се направи мобилно приложения (Android, iOS или Windows), чрез което да се въвежда поне горивото което се зарежда. Предвид, че сайта има англоезична версия, мисля че има смисъл от мобилно приложения. Други предложения мога да правя когато го разгледам по-подробно и в процеса на ползване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+ 1 регистриран.Харсва ми. МожеШ да следиШ раЗходите За ремонта и като станат често и по много Значи колата трябва дасе продава. :D;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е сайта колега, вече съм регистриран :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да бъда нахален, но понеже искаш предложения, ще предложа ако намериш някои ентусиаст да се направи мобилно приложения (Android, iOS или Windows), чрез което да се въвежда поне горивото което се зарежда. Предвид, че сайта има англоезична версия, мисля че има смисъл от мобилно приложения. Други предложения мога да правя когато го разгледам по-подробно и в процеса на ползване.

Не си нахален, за това пуснах темата - за предложения! Нека да разкрия малко работи от плановете:- Сайта ще има мобилна версия, да може да се отваря през HTML browser-а на мобилно устройство- Пиша API, с което да може да се вкарват данни в сайта от приложения писани за всяка една платформа (Android, iOS, Windows, Linux и прочее) - аз самия съм започнал приложение за Android с един колега, но ще стане по-нататък- Ще има SMS сървър - отбелязваш си кой мобилен телефон съотстветсва с профила ти и пращаш SMS на системата който съдържа километража и количеството заредено гориво и парите да кажем - още не съм го измислил, а и тъй като SMS сървър услугата е скъпа, първо ще искам да се съберат достатъчно потребители и да пусна някаква реклама на сайта, за да може поне разходите за хостинга да се изплатят (общо поддръжката на сайта ми струва към 70-80лв на месец в момента, без да има SMS сървър и без да броим постоянното време и работа отделени за него).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда чудесно - чист и прегледен. Регистрирах се, честно казано, имах нужда от подобно нещо, което да замени домашния Excel spreadsheet, който така и нямам време да започна. Followed on twitter, също така.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Да дава възможност на хората да обменят информация за местата които посещават - купили сте кола от кофти автокъща, заредили сте лошо гориво от някоя бензиностанция, направили сте ремонт, при който са си оставили ръцете или точно обратното - някой си е свършил работата както трябва? Можете да отбележите на карта къде е въпросния обект + да оставите коментар и рейтинг - скоро ще може всеки да намери информация за всички сервизи/бензиностанции/магазини/автокъщи/автомивки/тн, използвани някога от потребителите

Това има ли го вече като услуга ? защото именно такава идея имах за сайт и аз :) явно будните личности мислим еднаква ;)Поздравления :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tino, в момента можеш да оставяш рейтинг за автокъщи (като си отбелязваш колата, може да пишеш от къде си я взел). За бензиностанции е същото - при зареждане можеш да отбелязваш къде си заредил. До седмица две, ще направя на началната страница да се виждат бензиностанциите и автокъщите и следващата стъпка ще е да направя при добавяне на ремонти, покупки и тн да отебелязваш сервиз/магазин/автомивка и тн.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:thumbs1: поздравления за положените усилия - дадох линк и в пежо :rolleyes: Редактирано от honda accord 79

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно изглежда! Имах проблем при влизането в сайта. През телефон с Андроид. Сайта излезе на английски и по никакъв начин не успях да премина на български въпреки че сега гледам съм натискал правилния бутон. Успех и развитие ти пожелавам!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Dachev, това е защото менюто за смяна на език и настройки се появява при при минаване с мишката отгоре, на мобилни устройства няма мишка и всичко по екрана се третира като кликване. Конкретно на Андроид можеш да задържиш бутона над "Metric" натиснат и ще се появи менюто с което да мръднеш над BG

 

Искам да попитам останалите потребители, в сайта има генерация за код за сигнатури, които са линк към вашия профил и изглеждат така:

Публикувано изображение

 

Този форум има ограничение до 300x100, а те са 500x60. Ако направя картинка около 300х60 или по-малка картинка от сорта на 120х40, дали бихте си ги сложили в сигнатурите - говоря, за хората, които го използват по-редовно? Ако има някой, който би се радвал да си покаже колата и разхода в сигнатурата, ще направя избор между различни размери. Картинките се генерират автоматично - слагате си кода в сигнатурата и когато добавите зареждане или смените снимката на колата, максимум до час трябва сама да се е обновила зареждащата се картинка.

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си направил една екселска таблица за да си водя статистика за зарежданията. Въвеждам освен цената на газта така и цената на бензина за същата дата. По този начин следя и разликата в парите които давам за двете горива и какво спестявам когато карам на газ.@Veseliq ако искаш мога да ти пратя моята таблица за да видиш за какво говоря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде още един регистриран. Наистина полезен сайт си направил колега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си направил една екселска таблица за да си водя статистика за зарежданията. Въвеждам освен цената на газта така и цената на бензина за същата дата. По този начин следя и разликата в парите които давам за двете горива и какво спестявам когато карам на газ.@Veseliq ако искаш мога да ти пратя моята таблица за да видиш за какво говоря.

Разбирам за какво ми говориш. Искаш нещо такова ако може да има и в сайта? По-нататък може да се направи. Без да има нужда да въвеждаш цената на бензина - вече влизат ежедневни данни, ако отбелязваш къде зареждаш ще мога да направя да ти показва колко пестиш спрямо цената на бензина в околността за същия ден - няма да има нужда да следиш цена на бензина и ще получаваш сравнение с няколко вида бензин - A95, A98 и 100 октана, обаче въпроса е какъв би ти бил реалния разход ако караше с някое от тях? Това е доста относително и може да има някакво генерално сравнение, което е на база разликата в калоричната стойност на горивата, но въпреки това, не е с добра точност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм задал разход на бензин 10л/100км който се използва за база. Разбирам, че той не може да е постоянна величина но е някаква база за пресмятане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някаква релативна стойност от сорта на 20% под разхода ти на LPG ще е доста по-реална от 10/100 константа и може лесно да се направи в ексел :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че разхода на газ минус 20% примерно. Ще видя да си го направя така и ще си ги водя успоредно със сайта ти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някаква релативна стойност от сорта на 20% под разхода ти на LPG ще е доста по-реална от 10/100 константа и може лесно да се направи в ексел :)

Предлагам опция да направиш профила си невидим за останалия свят - някои хора вече изразиха мнение, че не се чувстват комфортно да споделят толкова, но все пак искат да водят такава статистика само за себе си.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@КирилЗамислено е и ще го има до месец два по план - замислил съм да има доста подробна система с управление на достъп до профила. Например възможност да криеш профила или МПС-то си от всички, или само парите, които даваш или да споделяш дадена информация само с приятели в профила ти. Но едно по едно - за сега ако не искате да споделяте прекалено много информация с другите, изчакайте с ползването на услугата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заради големия наплив от желание данните на всяко МПС да могат да са "Лични", побързах да се отзова (пфу пак е станало 2:30). И така, вече в страницата "Обнови МПС-то", можете да избирате кои от въведените данни да се виждат (например да скриете километража си, всички парични суми, които сте дали или километража на МПС-то), а можете да нарпавите и цялото МПС "лично" - никой няма да го види никъде повече по сайта.

 

Публикувано изображение

 

1) Вашите лични данни като име, имейл, пол, рожденна дата, държава и тн, които може да попълните в профила, никога не е можело и никога няма да може да се виждат свободно от 3ти лица без съзнателното ви съгласие!

2) Искам да отбележа, че освен ако вие не качите снимка в сайта със себе си до колата заедно с регистрационния й номер, едва ли някой може да направи асоциация между МПС-то и вас самия. В този ред на мисли, освен ако наистина не се страхувате много, оставете го публичен - нека се виждат данни за другите потребители, в крайна сметка на първо място за това е системата

3) Администратора на сайта (аз) и може би бъдещите му модератори (някой ден ако има такива) ще имат достъп до всичко. Но скоро ще кача "Условия за ползване" там ще го пише това, както, че вашите данни няма да бъдат давани или продавани на 3ти лица.

4) Всички данни - скрити или не, ще могат да се използват при средни статистики (някой ден) за някой модел/марка. Вашето име, имейл, никнейм и тн по никакъв начин няма да бъдат асоциирани с тях. Просто някой ще види, че средно "за VW Golf парите за гориво на 100км са еди си колко и парите за ремонти на 1000км са еди си колко" и такъв род данни, каквато е една от целите на системата.

 

И последно - системата съм я писал по нощите, може да има някой пропуск, да отбележите като скрити някои данни, а те да не се скрият (много малко вероятно е, уж тествах) - сега ще видя кой крие данни и ще тествам дали всичко работи. Ако намерите пропуск - не ми се сърдете, пишете ми, имам желанието да го отстраня!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко седмици мих сивика на една автомивка, където си оставиха ръцете на колата. Търсих после из сайта, къде да сложа отрицателен отзив и не открих.Има ли (вече) такава опция?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Zlatozator, в момента работя по това да се показват всички обекти на началната страница + да могат да се добавят обекти от страницата за "други разходи". Тоест да могат да се добавят сервизи, автомивки, магазини и тн.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато правя големите неща, качих и някои по-малки подобрения.- В таблицата със зарежданията има иконки, над които като минете с мишката излиза изминатия път градско / извънградско (ако сте попълвали) - може да се наложи да натиснета CTRL+R 1-2 пъти, за да се изчисти кеша на CSS преди да заработи- Можете да триете МПС-тата си вече- Настройките за сигурност на МПС-то са отделени от добавянето/редактирането му.- Оправени са други бъгове и малки неща в темплейтите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо поздравления към създателя на сайта. От известно време ползвам сайта и се натъкнах на някой дребни проблеми.1. При търсене в статистиката за дадена марка излиза списък с автомобилите отговарящи на критериите за търсене. В списъка има снимки на автомобилите, би било добре самите снимки да са линкове към профила. Предполагам повечето потребители са свикнали да кликват на снимка отколкото на текст, който е линк. Предполагам не е трудоемко да се направи, а мисля ще е доста удобно.2. За хората като мене каращи на газ е добре да се премахне проверката за коректност на данните при въвеждане на разхода за бензин. Пример: опитах се да въведа разход за бензин при който излиза, че разхода ми за 100 километра е по-малък от 1 литър, което е коректно понеже съм на газ. Системата обаче при валидацията на данните реши, че разхода ми е нереално нисък и не можах да си въведа данните докато не промених изминатите километри. Предлагам да се добави отметка, с която да се оказва че въвеждаш разход за "второто" гориво на автомобила и валидацията на данните да го взема в предвид.Надявам се да съм се изразил достатъчно ясно. Това разбира са само препоръки на потребител. Администратора на сайта може да има своите съображения по тези въпроси или аз да съм ползвал погрешно функционалността на сайта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав проект. Харесва ми, но не зная колко често ще мога да го обновявам и основната причина е липсата на елементарно мобилно приложение. Примерно с 2-5 опции - зареждане, ремонт и т.н. и въвеждане на стойности, без нищо друго, без браузване из страницата, без настройки и т.н. Това може би ще улесни многократно хората и по-бързо и лесно ще се качва информацията :)И все пак - поздравления за хубавия проект :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления и от мен.Имам въпрос:Нещо прави грешни изчисления км/ч и мили/ч. Пример:Задавам,че съм сменял нещо на 123445 мили, и после в историята ми се виждат 198665 милиА в профила съм задал,че километража е в мили.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@chemiliq 1. цялата страница за търсене ще е основно преработена. Но тази дреболия снимката да е линк, ще я направя още днес-утре.2. уф, това е много тъп бъг, ще го оправя :)@markupще има. Ще има и мобилна версия, по-натам android/iphone приложение, но едно по едно@RadkoСистемата за мили/километри има сериозен бъг. Открих го още преди седмица и работя върху отстраняването му. Ще ти пиша лично като го оправя (което ще стане нощес по някое време като гледам).

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за труда и отделеното време. Супер е станал сайта :thumbs1: .Остава само лекото главоболие след като вкараш разходите, които си направил и видиш крайния резултат, но пък за да те слуша колата, трябва и да я гледаш :D.Ако може за зарежданията да вкараш и бензин А96, защото аз примерно слагам такъв и да бъдат коректи данните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То скоро ще има към всяка бензиностанция да могат да се вкарват горива. За да можеш да си отбелязваш Shell V-Power или EKO Active Diesel и тн. Октановите числа и вариантите са просто безброй - в щатите да кажем имат 89 и 91 откана. В някои ЕС страни съм виждал 93 и тн.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за труда колега!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сайта от скоро си има нов дизайнер. С негова помощ ще се правят по-готино новите работи. Искам да използвам случая да помоля отново всички, които искат нещо направено в системата, да ползват оранжевото бутонче "Feedback" в сайта, защото ми е много лесно да видя отгоре задачките зададени от юзърите и да преценя кое е следващото на ред :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления колегаСайтът е наистина полезен и на мен ми допада като идея, дизайн и функционалност. Време е вече и в България да разберем че Хонда и японците като цяло се ръководят от подобни неща и статистики тип (разход-приход-функционалност-практичност)от преди доста години. Още веднъж моите поздравления!

Редактирано от VTEC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзивите!Сега направих да изкарва обща цена на км и цена за гориво на км в страницата на МПС-то. Ако цените ви се сторят съмнителни, докладвайте ми и ще видим как да ги подобрим. В момента за общата цена на км пробег взимам разликата на максималния и минималния километраж и смятам общо похарчените пари спрямо него. Ако например имате само два километража въвеждани из системата, да кажем 100 000 и 100 500 - значи системата смята, че сте изминали с колата си общо 500км. Ако от тук нататък въвеждате зареждания и добавяте разходи без да отбелязвате километража, но пък въвеждате похарчени пари, то цената на километър пробег ще стане много голяма. Скоро ще направя импорта, честно казано има само едно нещо да направя преди него.Освен това в последно време бяха добавени възможност да добавяте комерсиални МПС-та (камиони) и други по-малки подобрения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато разглеждате МПС-то си, имате "Форумна картинка", от там вече можете да си изкарате картинка подобна на тази в моята сигнатура тук. Преди имаше само по-голям размер, който не ставаше за Honda форума. Скоро ще има и среден размер, 300x60, който също става за този форум и изкарва повече информация за МПС-то. Картинките се обновяват автоматично когато добавяте зареждания или смените снимката на МПС-то си. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята за сайта ти е супер, и твоя профил на системата също, но трябват много ентусиасти за да си вкарват всички данни и сайта да стане ценен източник на инфо, въпреки че разхода се влияе от много неща и общо взето едно е като попаднеш в задръстване 20 минути, друго ако возиш още 3-ма пътници и общо взето сложна работа си избрал със създаването на сайта, аз ти пожелавам успех в реализацията му :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Искам да използвам случая да помоля отново всички, които искат нещо направено в системата, да ползват оранжевото бутонче "Feedback" в сайта, защото ми е много лесно да видя отгоре задачките зададени от юзърите и да преценя кое е следващото на ред :)

 

Понеже не намерих бутончето фийдбек :dunno: , предлагам тук - когато си в профила и отдолу се виждат МПС-тата, снимката също да е линк към подробностите, а не само заглавието(марка/модел/описание) ;)

Поздрави за хубавото начинание !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можете да видите и пробвате новата ми сигнатурна картинка, специално направена за Хонда Форума, с благодарности към d.pavlovq, който направи дизайна. Сигнатурната картинка се вижда в моята сигнатура и е добър начин да покажете какво карате и колко харчи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...