Jump to content
H22_turbo_Vtec

Хакери, кой е напред с материала.

Recommended Posts

Темата може да е полезна на доста от колегите, който сега откриват топлата вода.:)Аз имам въпрос свързан с айпитата.Мога ли да разбера къде се намира в момента, човек с който си пиша в СКАЙП?Как се следят айпитата?Може също да споделяте разни интерестни трикове свързани с Интернет и Компютрите.Ако темата дотъпее да се трие по-преценка на модераторите.:)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако му знаеш IP-то, можеш да разбереш кой е доставчика но не и къде се намира с точност (физическия адрес) освен ако не успееш да се докопаш до сървъра на доставчика. Всичко това е при положение, че знаеш IP-то и то съответно е статично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше някаква хитринка, с която в cmd-то излизаше ip-то на човек, с който чатиш в момента.

После в гугъл като напишеш ип-то излиза доставчика и населенето място на адреса, ама не се сещам точно как ставаше Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И се появява едно Proxy и обяснява на всички че не са прави Публикувано изображение

Без да пиша романи ще го обясня с няколко думи ... Ако не си правителството или не си доставчика на интернет на дадения човек, няма начин да откриеш каде се намира фивически докато ти пише ... а и дори доставчика да си ... ако той не иска да го откриеш, пак има как да се скрие и дори да знаеш физическия адрес това няма да значи, че човека е там вмомента ;)

 

Давам пример: Сега админите могат да ми видят IP адреса на този пост и ще видят IP-то вкъщи ... но това далеч не значи, че аз вмомента съм си вкъщи ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С кой си пишеш в момента можеш да провериш чрез отваряне на cmd и команда netstat, или просто да го напишеш в run. Идеята е преди това да се освободиш от всички излишни връзки за да имаш по-малък списък, от който да отсееш нужното IP. В скайп изключваш всички чатове с хора, които не искаш да видиш къде са, изключваш всички интернет браузъри, други чат клиенти, ftp клиенти, имейл клиенти и торент клиенти. Като си готов изписваш функцията от завършения списък вадиш всички IP-та. И от него можеш да отсееш повечето, които изглеждат като вътрешна мрежа, но ако нямаш идея и сам ще се досетиш кои са ненужни за проверка. Тези, които са нужни за проверка ги минаваш през някой сайт, който представя услуга location by IP. Ще ти излезне име на провайдър и град, в който се намира. Ако ползва безжичен инетернет, а и ако статичният е добре организиран, ще ти излезне и горе-долу квартал/улица, на която е потребителят. Както казаха колегите, имай предвид, че при ползване на прокси сървър или клиент за отдалечено ползване на компютър данните ти може да не са точни и човекът изобщо да не е на това място. Но пък е важно да се отбележи, че много малко хора ползват такива неща и шансът да намериш къде се намира жертвата е голям. И в това няма нищо нелегално - всичко си върви с операционната система и е достъпно свободно в интернет. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Location by IP е толкова полезна и точна услуга колкото е прогнозата за времето по БТВ ... днес може да вали, ама може и да не вали ...

Location by IP не показва каде се намира дадения ИП адрес а показва къде е регистриран доставчика който ползва дадената адресна мрежа ;)

Ако ти си от Смолян и имаш фирма ... и твоята фирма отиде в Варна и започне да доставя интернет, твоята фирма ще закупи дадено адресно пространство с N на брой IP адреси. След проверка в подобен сайт ще излезне инфото, че този адрес е от адресното пространство на твоята фирма, която е регистрирана в Смолян ;)

 

Отново пример ... със собственото ми IP ...

Абонат съм на Bulsatcom и съм в Пловдив, като се обадя на съпорта ми вдигат някакви дето нищо немогат да направят, които са в Стара Загора, а според въпросното Location by IP аз съм в Сливен вмомента (ся ме е яд че пропуснах гонките ... така и така съм там, защо не отидох) Публикувано изображениеПубликувано изображение ... пиша от РС-то вкъщи ... и вмомента съм на гости :)

Find me if you can :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:offtopic: По IP излиза че си в Пловдив ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Както казах, може да вали, може и да не вали ;) ( а аз може и да не намеря от къде се прикачаше снимка ... затова линк)

Не си играх да се ровя, но питах google за Location by IP и според първия линк

http://img42.imagesh.../capturemwi.png

 

Явно аз съм попаднал на сайта на Иво Андреев ... а ти направо Минчо Празников си питал, затова ти е точна прогнозата Публикувано изображение

 

Edit: А според този съм в Варна http://img832.imageshack.us/img832/6659/capture2qko.png

... @atoma и без това съм там, предлагам да се видим на кафенце поне :)

Редактирано от Asti

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, точно за скайп - не се заблуждавайте.Номера с netstat работи само, ако се осъществява директна връзка с човека, с който си чатите. По ред причини това не го прави нито един съвременен чат клиент.Скайп специално използва множество междинни нодове за изграждане на връзка, така че няма абсолютно никаква гаранция, че IP-то което виждате е на човека - по-скоро е някаква междинна точка (което може да е дори друг скайп акаунт), която се използва за връзка.Причината е много проста - голяма част от хората не използват IP адреси, които се рутират (на жаргон - реални IP адреси) а към такива адреси реално няма как да се осъществи директна връзка отвън. Точно поради тази причина нито един протокол за комуникация не разчита на такава директна връзка.Иначе както казаха колегите, информация за IP-то (ако евентуално сте го намерили) може да е отполза до толкова, че да определите държавата, където е човека. И естествено това пак не е 100% сигурно.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обади се да пийм кафе утре :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип това което казва Асти е вярно , но я сподели от интерес дали не си в Капана в Пловдив :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Хахаха, от "как да намерим каде е тоя дето си пишем с него в skype" , обърнахме на "как админите да издирят Asti по IP-то му" Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

I'm WANTED Публикувано изображение

 

не, не съм в Капана ... и по-добре, там е тясно, някой ще вземе да му ужули хубавицата :D

Като се видим пак на срещата следващия път, вместо backup на iPhone ще обсъждаме IP trace :D

 

П.П. ... шах и мат :P

Редактирано от Asti

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:lol: това доказва хипотезата ти ;) Просто твоя провайдер не предоставя такава информация , но има и такива които са точни в рамките на 100 метра ;) А инфото за скайпа е доста полезно , чувствам се една идея по-голям хакер :lol:
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е стига де ... кой е тоя провайдър който ще пусне публично информацията за това на кой физически адрес е регистриран даден IP адрес ... нали това е лична информация и ще го осъдят ако някой го набара, че тая информация е публична. Още малко и ще искате като се напише IP-то и да излизат Име/Фамилия ЕГН и адрес ... и да, това инфо излиза, обаче ако работиш за доставчика и имаш достъп до неговата база данни за клиентите му. Никой не е луд да си пусне публично базата данни ;)Затова пък има достатъчно луди хора, в едни форуми да си пишат IP-тата ... в други да обсъждат къде живеят ... тогава идва на помощ Google, и верно търсенето отнема от няколко минути до няколко часа в рофене по форумите и сайтове, но пък не е невъзможно да откриеш абоната. Но това е заради собствената му грешка, а не защото благодарение на доставчика си получил инфо за физическия адрес на дадено IP ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пуснах информация за това, което на мен ми е било полезно и е давало ефект. Преди около година за последно бъзиках една приятелка, която се държеше тайнствено за това къде се намира. Нямам представа дали вече скайп е променил начина, по който извежда IP-тата към отделните потребители, но тогава си го правеше директно без посредничене от какъвто и да е вид. Както описах процедурата и по-горе - нетстат, отсяване на айпито и използване на безплатните услуги на някой от тези сайтове. Резултатът беше географски координати с точност до две преки от мястото, на което се намираше човекът. Разликата в пресечките беше поради факта, че се беше качила на отворен WiFi, който беше далеч от местопребиваването й. Относно абсурдното изказване, че няма провайдър, който да пусне публично такава информация - вярно е, няма обединена база данни с всички адреси на хората по света, но явно има такава за разни айпита. Нямам представа дали само определени юредически лица имат достъп до нея, но е факт. Много лесно може да го потвърди всеки със смартфон, когато отвори Google Maps или някакво позициониращо приложение, докато е свързан чрез WiFi. По някакъв странен, явно чуден начин, телефонът разбира къде се намираш в радиус от 200-400м. И не, телефонът може дори да няма GPS в себе си. Нека приемем, че IP адресът е динамичен и можем да определим чрез гореспоменатите сайтове само видът на услугата (PON, LAN) и доставчика, които ползва клиента и неговото относително местоположение (до ниво град). Чрез тази, на пръв поглед, оскъдна информация можем да определим местонахождението на клиента с точност до квартал. Вярно, няма да можем да отидем и да му кажем "Здравей!" на вратата, но все пак тук говорим само с идеята, че си правим бъзик с някой приятел, че сме му сложили проследяващо устройство на г*за. Та, за да завърша мисълта - нужно е да влезем в сайта на доставчика и според предлаганата услуга да видим къде е покритието му в града, в който сме го позиционирали. Ако имаме приятели от същия град, които ползват същия доставчик, можем да сравним стринговете на айпитата им с това, което искаме да намерим и, макар и не със сто процентова сигурност, да определим и точно в кой квадрант от квартала се намира човека, тъй като някои доставчици подреждат айпитата. Та така или иначе, за педантичните колеги, трябва да перефразирам думите от първия си пост - това става с налични средства, достъпни за всекиго и не предполага нарушаване на закони или възможност за 100% локализация на потребителя. Тоест, както много оригинално се изказа колегата може да вали - може и да не вали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има ли програма с която може да виждаш кой е инкогнито в скайп?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак няма да стане поради наличието на много ако-та :D 1. Ако се докопаш до IP-то (netstat за Skype не върши работа).2. Ако е статично (ако ли не, ще трябва да си много бърз).3. Ако доставчика е само в един град (ако има и няколко околни квартала, ще е интересно).4. Ако доставчика предлага на сайта си информация за мрежата си.5. Ако намериш познат за да отсееш IP-то по-региони.Става мноооого дълга и сложна. За през това време, набарай доставчика, огледай касовите салони, харесай си най-грозната касиерка и за максимум 3 (ако си добър може и за по-бързо) дни и малка инвестиция за кафенца и дискотечки, ще получиш нужното инфо в пакет с екстри :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с нетстат си деиства и съм го пробвал неведнъж :) Въпроса е там че да не пишеш с никои друг или както аз правя,имам си един феик скаип който ползвам само за тези цели или поне ползвах че отдавна не сам се заигравал :) та с феик скаипа нямаш грам абонати... гледаш си нетстата и помнисх кой ИП-та са активни ... намираш в скаип мишената и почваш да флудиш това го можеш и от твоя си скаип въпроса е колкото повече пишеш толкоз повече пакети ще пращаш към въпросния абонат съответно неговото ИП и воалааа.Сега за локализацията вече е друга бира,както казаха другите може да вали може и да не вали :lol: Общо взето сърварите си играят ролята и постоянно сменят топката,днес ип-то ти е в Зарата,утре пък на Варна,играта е много голяма!Имаи си напредвид че един интернет доставчик купува поне от 3 други доставчика,всичко минава през сървари,мислят се нови ДНС-и ииии т.н.Най лесния начин както споменаха колегите е или да имаш познати в тези среди и да ти свършат работа или отиваи и се мазни на някой кукона в офиса на доставчика :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана ми интересно защо така хората смятат, че netstat не върши работа за skype. Направих кратко експериментче, като за целта ползвах netstat. Първоначално се засрамих, защото наистина нещата са се променили от последния път, когато правих тази проста операция и не излизат правилните адреси. За да разбера от къде произтича проблема прочетох някои статии и разбрах, че от известно време скайп ползват посреднически сървъри при повечето връзки (не всички), но все още са P2P базиран софтуер. Това ме наведе на мисълта, че при осъществена твърда връзка с потребителя ще мога да определя и чрез опростения netstat какво е IP-то. За целта просто пуснах на сестра ми едно кратко файлче и повторих netstat командата. Разликата в двата листа беше един IP адрес, който пуснах за проследяване чрез IP Lookup от "онези" сайтове... ами работи си. Вярно, че провайдърът на сестра ми ползва VPN и от там местонахождението й не беше точно, но все пак разбрах доставчика й и IP адресът си беше нейния, а не някой от рутиращите на skype. Това е и в противовес на т.1 от списъка на Fiend. С точка 2 също не мога да се съглася, защото динамичните IP-та се раздават при всяко свързване на компютъра с интернет, а не се преиздават и назначават през 1 сек., тоест ако потребителят не си рестартира машината през това време, адресът ще е същият докато продължава сесията му. Точка 3 - примерът, който бях дал определя, че разбираме града на потребителя, не само държавата. Околните квартали, отново както бях споменал, могат теоритично да се разберат според поредността на раздадения адрес. Точка 4 - Ако доставчика не предлага информация за мрежата си, то можем винаги да го намерим за информация относно свързване по телефона (Ало, и аз и баба ми искаме да се вържем към вас, бихте ли ми казали какво ви е покритието за града?) Естествено, че е дълга и сложна. Всичко това, ще потретя, е с налични средства и без да караме служителите да нарушават договорните си задължения. Познанството със служителката е най-лесно, съгласен съм, но изисква да я склониш към нарушаване на закони и договорни отношение с работодателя си, наред с другите неща, които ще я караш да прави :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ShEfA, много сериозно я зачекна тая тема ... истината е че колкото и да се мъчиш, всичко това което си описал е в най-добрия случай, а рялно всичко е относително. Аз не разбирам какво толкова сме го зачекнали тоя NETSTAT и това дали работи със skype или не ...Дори и да не е NETSTAT сваляш си един ethereal и си правиш кепчър на всички пакети които ти стигат до ланката и си ги филтрираш както ти кефне. И като го филтрираш ... излизат разни IP-та, голяма работа. По излезналите IP-та не може да устаовиш адреса каквото и да става, най-малкото защото сме в България. Защото единия доставчик купува от другия и продава на третия. Защото Иванчо с който си пишеш по Skype може да е в близкото село ... и да си е пуснал интернета от Пешо, дето е доставчика на селото, който пък го е взел от някой доставчик в града и е сложил една мощна антена на покрива на най-близкия блок до селото и е направиш wireless bridge от града до селото. И като доставчика е дал на Пешо 1-2 адреса които са Х.Х.Х.Х ... Пешо си е сложил едно border рутерче и назад рутира с 192.168.1.0 и от другия край на wireless-a още едно border router-че което да раздава Y.Y.Y.Y адреси на абонатите ... Тогава да питам аз кой адрес виждаш ти и в кой град ще го откриеш с тоя IP Lookup, който видяхме че от 3 различни места ме прати мен в 3 различни града, без доставчика ми да прави описаната по-горе мизерия ? Това че ти стигаш до някакво IP и това, че тоя отсреща като напише What is my IP в Google му показва същото което виждаш ти, съвсем не значи че виждаш IP-то на PC-то му ... може и двамата да виждате външното IP на gateway-a на доставчика ... IP-то с което целия свят вижда тоя доставчик. Впуснах се пак в дълги обяснения. Като цяло идеята ми е, че възможностите са много ... и колкото и да си мерим тука знанията за мрежите, крайния резултат е че само по едно IP без вътрешна информация от доставчика няма как да откриеш адреса, още по-малко пък човека който седи зад компютъра. Без значение дали ще се ориентираш по адресната мрежа и кварталите, дали ще звъниш на доставчика да се правиш на клиент, или ще спиш с касиерката ... ако тоя зад РС-то което търсиш има за цел да се скрие, той ще се скрие и без нужния достъп нямаш никав шанс да го откриеш ;) А най-якото е че сме в България и мрежите са така направени от доставчиците, че дори и тоя дето търсиш да не се крие, пак няма да може да го намериш, защото може да се намира зад рутер, който е зад втори рутер ... и така по веригата в измислената мрежа на доставчика. ;)П.П. Вярно малко заплетена я описах ситуацията ... ама гледай рялно на нещата, а не приемай само най-добрия възможен случак, където виждаш адреса и той задължително е неговия и IP Lookup-a задължително е познал ... бла бла бла ... и по каталог колата ми дава разход 7/100 градско :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината Хакерите никога не правят нещата толко сложно колкото изглежда ;) За да намерите IP-то с което излиза в интернет които и да било има си трасиращи линкове върху които като кликнеш и ти връщат на теб ИП-то на всеки кликнал на линка ;) (потарсете в чичко гоогал ) А пък за да замаскирате линка можете да го закачите за някои бесплатен домеин примерно hondabg.tk.com ;) като е желателно да го замаскирате според човека на които го пращате да му е близко до интересите и чакате да кликне :) Това е като с разбиването на пароли Пращате линк с фалшив феисбук които го кара да се логне ужким нещо случаино е излязал или прекъснал нета или (кои се замисля въобще ;) ) и хоп него си го логва за да не се усети а на вас ви праща паролата ;) Нещата са много по прости от колкото си мислите .... Поздрави!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зачекнах я, защото не обичам да се абсолютизира без покритие. (имам предвид това "не може да устаовиш адреса каквото и да става")Аз допуснах, още в първия си пост, възможността данните да не излезнат точни. Съвсем съзнателно не съм написал постовете си така, че да си помисли някой, че това е сигурният начин. Всичко е възможно - както да има 12 firewall-а, 13 рутера, 14 суича и още толкова VPN-а, но нека допуснем възможността доставчикът да си е свършил работата точно така, както ни трябва на нас в случая. Не съм изключвал тази възможност още от първия пост. Така или иначе изложих тезата си достатъчно добре, даже отделих време за да съм сигурен, че не говоря празни приказки. Netstat е най-лесният и безпроблемен начин да опиташ да намериш точното или относително място на даден потребител, с който имаш директна връзка. Това е. Може да го намериш точно в кой жилищен блок живее, а може и да попаднеш на препродадени трасета с несменена собственост. П.П.: Моята кола по каталог й дават бая над разхода, който реално ми дава :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За netstat командата, колегата е прав! При опит за "чат" с даден потребител не успях да стигна до IP, но при разговор, приемане или получаване на файл, стана. Тук грешката е моя :shy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Правете проверки, но не забравяйте:

 

Въпреки, че IP адресът се третира в Европейския съюз като лични данни, той не може да асоциира директно потребител. Дори не може да асоциира директно компютър. Но за да е пълна мъглата, IP адреса дори не може да идентифицира себе си, а именно, маршрутизацията в Интернет се прави изключително и само по Destination Address, а не по Source Address. Следователно всеки може да си сложи какъвто си иска Source Address.

 

ЗАЩОТО ИНТЕРНЕТ УСЛУГИТЕ НЕ СА ПЕРСОНАЛНИ, А СЕ ПОЛЗВАТ СПОДЕЛЕНО!

 

Който иска повече инфо да прочете за NAT и за неуправляемите LAN мрежи, Proxy, TOR, VPN-тунелите и т.н. :)

Редактирано от ctoichev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имам проблем с личната @abv.bg поща. Вчера, техни потребители - на Net Info.bg, ми написаха и ми се обадиха, че ги тормозя със смап. И аз понякога получавам странни мейли от личната си @.abv.bg поща. Помолих за помощ, накратко:

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

не съм наясно; мога ли нещо да направя, за да не се ползва мейла ми?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,направи си поща във gmail.com и няма да имаш ядове.. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето колегата е прав, ползвай някаква международна услуга - yahoo, gmail, там нещата са по-уредени, при нас още сме далече от предлагането на добри мейл услуги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и чуждестранна поща не може да пресече проблема, защото спамерите не ползват абв или гугъл да изпращат писмата, а скриват истинският подател и го заместват с какъвто си искат(може да го променят на пейпал, някоя банка или някой нищо неподозиращ човек).

 

Но в нета почти нищо не е анонимно и може да видиш истинският изпращач дори и да е скрит:

 

Публикувано изображение

 

Понеже в момента нямам такива писма да ти покажа кое точно е истинският адрес, ако ти имаш, цъкни на показания бутон и копирай тук текста който се покаже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяй сървъра! В "Yahoo" и "Gmail", връзката от самото начало ти е криптирана за разлика от АБВ. АБВ-то винаги е било тестов полигон за кандидат хакерчета. С една прилична машина и две лан карти, може да се съберат доста адреси с пароли за няколко часа в мрежата на един доставчик, трябва само да се превключи едната карта в "promisc" режим и готово :D Не видиш ли още в началото "https", не се "логвай"!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ти остави криптирането.. Можеш да си направиш в gmail пощата така,че някой и 25 000 часа да се мъчи да неможе да влезе.. Правиш си я да се влиза само от 1 приложение примерно (firefox-a ти)... Правиш си втората защита,google authenticator. Това е приложение за андроид телефон. Като включиш тази защита, като влизаш в акаунта си независимо откъде ти иска 6 цифрен код,който се сменя на 20 секунди и тази програма ти го генерира,като дори не и е нужно да има интернет(приложението на телефона).. А абв пощата е една от най-лесните за хакване.. Хубавото е,че е само на български и чуждестранните хакери не се справят,защото неразбират български... Иначе на няколко пъти съм сменял пароли в абв на чужди мейли ..

Редактирано от Crazy Paco

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прихванат ли ти трафика, вътре си !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама ти сериозно ли? :lol:/>:lol:/>:lol:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Веси,ако разбрах правилно - проблемът е, че някой е получил писмо, което уж си написала ти, а реално това не е вярно, така ли?За съжаление пощенската услуга далеч не е сигурна и с известна доза старание всеки може да изпрати писмо от името на някой друг. Така че дори и да имаш поща в gmail или yahoo, това по никакъв начин не те застрахова. Обвинението на г-на/г-жата от въпросното министерство са абсолютно неоснователни - по аналогичен начин можеш сама да си пратиш фалшив спам от неговия адрес и да го обвиняваш после.Като решение на проблема мога да ти предложа да си подписваш писмата с PGP ключ, за да удостоверяваш, че наистина са написани от теб. На кратко това означава следното: Генерираш си 2 ключа (това са просто файлове) - частен и публичен. Частния си го пазиш като очите, публичния се публикува в нещо като регистър. Когато изпращаш писмо, то се 'подписва' чрез частния ключ. Получателя чрез публичния ти ключ може да верифицира, че наистина писмото е написано от теб. За съжаление обаче това изисква известна компютърна грамотност от страна на получателя (а видимо въпросните хора нямат такава) и дори и да им обясниш всичко това, има възможност да не те разберат или повярват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги, благодаря за съветите! Имам мейл акаунти в Yahoo I Gmail, повече от десетилетие. Първият е хакван поне 4 пъти, втория, веднъж, но тежко. От доста години този в АБВ нямаше проблеми. Ще продължа да им мрънкам. Може би ще се опитам да криптирам изходна ( лична) поща, но като знам че са cad и растер файлове, не знам дали ще стане.Публикувано изображение

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Доста по вероятно е никой да не ти е хаквал пощата а да "лъже", че ти си пратила въпросното писмо. Ако обвинителя не го е изтрил може да се разбере...

Редактирано от peterk
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще използвам темата за различен въпрос.
Има ли начин за добавяне на външни субтитри (свалени на у-во),

към филми на мобилен app Netflix?

Знам как се прави на настолен Win. Има ли начин за мобилно приложение?

Имам достъп през платен US акаунт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам МХ плейър за целта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...