Jump to content
romborak

Още едно попълнение в редиците на Хонда

Recommended Posts

Дойде време и аз да се похваля с новата семейна придобивка – Accord 2009 Tourer 2.0i Elegance AT, CW1 R20А3.

Автомат със спортен режим и пера на волана, навигация, камера за задно виждане и премиум озвучителна система с 6 CD changer. С пълна сервизна история на 222 700 км.

 

Имам я вече от месец и половина, но сега се наканих да кача снимки, а и исках да я покарам малко за да добия повече впечатления.

 

От ноември миналата година се оглеждам за акорд и най-после намерих моя.

Първоначалната идея беше да си взема 7-ма генерация, бензин 2.4, комби, автомат.

С колегата от форума Kembo, който между другото беше много отзивчив и коректен и беше моят избор да ми докара кола, заедно “дебнехме” доста време за такъв екземпляр от Испания, но накрая взе че изскочи тази 8-ца с цена почти като на 7-ца и, въпреки че исках 2.4 двигател,  изобщо не се замислих.

Колата я докара мой познат от Швейцария, който е запален фен и кара Акура 3.5 и знаех, че мога да се доверя на преценката му.

Още същия ден, когато видях обявата, той отиде, видя я и каза „ако не я вземеш, тази кола утре няма да я има”. Така и направих.

 

След като колата пристигна, за един ден успях да мина митница, да я регистрирам и застраховам.

С малко връзки в митницата дори успяхме да я минем на доста по-ниска цена и да спестя от мито и ДДС.

 

Колата си дойде с почти нови зимни гуми Нокиан – на един сезон с дот 2015. Беше минала преглед в Швейцария през май 2016 и със сменено масло и филтър. Предишният собственик е била жена и си я е обслужвала редовно. Като разгледах сервизната книжка, най-скорошното обслужване, което трябва да правя е да сменя свещите след 7-8 хил.км.

Още на следващия ден отидох да я обуя в нови летни Нексен-ки и, за беда, на връщане към къщи, на бензиностанция в Люлин една Брава ме подпря отзад. Добре че вече бях направил каско. Както се казва – всяко зло за добро. От ДЗИ ми изплатиха по експертна оценка 300лв. и за тези пари си оправих щетата, а и останаха пари за едно пастиране :punk: .

 

Още преди покупката идеята ми беше да сложа ГИ, но реших първо да я покарам на бензин за да я усетя. Покарах на бензин около месец и разходът по бордкомпютър беше 9.1л./100км, а и на колонката беше почти същият. Това е по маршрута Перник-София, който според мен е 60/40 градско/извънградско.

Преди две седмици сложих ГИ FOBOS II OBD при един газаджия в Перник, препоръчан от моя градски barsi. Сега по същия маршрут разходът на газ е около 10.80л./100км. Това, разбира се, е при спокойно каране. Като реша от време на време да я настъпя, стига и до 13/100.

До морето, на магистралата, със постоянна скорост на темпомата от 120км в час ми даде 9.3/100, което си мисля, че е добър разход, при положение, че колата си е голяма – тон и половина.

 

Сега да споделя малко лични впечатления.

Позитивни:

  • Много красива кола! Едно от най-красивите комбита, което може да се види по пътищата;
  • Усеща се много стабилна на пътя;
  • Като цяло оставя усещане за много стегнат автомобил;
  • Има супер удобни седалки. И предните и задните. След пътуване от 500км миналата седмица до морето, не усетих никаква умора;
  • Ергономично, подредено и красиво табло и средна конзола. Има сравнително много бутони, но всички те са достатъчно интуитивни;
  • Добра навигация – подробна и бърза. Инсталирах си v.3.A0 EAST и я тествах доста. Правихме сравнение с двама мои познати – единия с Мерцедес Е-класа 2012, а другият с БМВ 3-ка 2010. На техните навигации, версии от преди 2 години, не успяха да открият някои малки улички, които моята намери. Да не говорим, че на БМВ-то миналата година трябваше да ходим до Девин и такъв град изобщо липсваше. Дразни ме само това, че не успях да намеря опция да се въвеждат координати като крайна дестинация, защото ако случайно някоя улица или адрес не е намерен би могло от гугъл мапс да се изкарат координати да се въведат;
  • Спортният режим с възможност за смяна на предавките от волана ми доставя голямо удоволствие. При 2.4 двигателя предполагам е още по-яко;

 

Негативни:

  • Окачването някак „тропа”. Не че колата вози твърдо, а все едно има нещо разбито по предницата. Мислех си че имам за смяна я някой тампон или нещо подобно, но май просто си е такова окачването. Така или иначе говорих със Слави от Овча Купел негов познат да ми монтира DRL модул и ще му я оставя да я погледне все пак;
  • Автоматичната скоростна кутия ми е леко мудничка в ниските обороти и особено при тръгване. Въпреки че купувайки 2.0 знаех, че няма как да е като 2.4 все си мислех, че ще по-респонсивна макар и не толкова мощна и с доста по-нисък въртящ момент от дизел;
  • Доста е тясно пространството между предните и задните седалки. Кола с такива размери би трябвало да е доста по-просторна за пътниците отзад;
  • Четох упътване за американския и канадския акорд и там има опция от менюто да си включиш и изключиш дневни светлини, но за Европа тази опция я няма и се налага да се монтира DRL модул;
  • Не ми харесва, че липсва автоматично заключване на вратите след тръгване и отключване при спиране. Гледах в интернет клипове как да се включи, но не успях и си мисля, че просто няма такава опция, а при американските пак има възможност да се включи от менюто;
  • Липсата на резервна гума, че тоя „кит” става само за леки спуквания, а не за сериозно Спукана гума или изкривена джанта. Ще трябва да си търся патерица. Компресорчето обаче го тествах и върши отлична работа;

 

Ето малко снимки на моята красавица:

 

post-33989-0-61397500-1470218562_thumb.jpg

post-33989-0-38258000-1470218564_thumb.jpg

post-33989-0-84505900-1470218567_thumb.jpg

post-33989-0-94105000-1470218569_thumb.jpg

post-33989-0-32890700-1470218730_thumb.jpg

post-33989-0-23116200-1470218744_thumb.jpg

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и много безаварийни...!Много добре изглежда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега много е хубава колицата и със здраве да си я караш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Колата изглежда страхотно! Но пазен автомобил купен от Швейцария, няма как друго да е :) Знам точно удоволствието което изпитваш от първите ви съвместни страсти и ще се запази дълго (при 7цата трая години и дори накрая беше тъжна раздяла - добре че новата имаше по-хубав задник :D).

 

1. Тъй като и моята 8ца е на подобни километри - мога да потвърдя, че има някакво глухо хлопане, което ме побъркваше особено в началото (на далеч по-дъртата ми и по-карана 7ца го нямаше). И аз го мисля, че може да са тампони. Не мисля, че Хонда биха си позволили да пуснат нова генерация с по-лошо окачване на пазара. А и по ревютата на автомобила хвалят колко тихо и стегнато е окачването. В момента живея в Токио, но след няколко месеца се прибирам и мисля да я вкарам в сервиз да прегледат всичко по окачването и да я ремапна. Ще следя ако ти намериш решение.

 

2. Когато направиш DRL-а пиши и сложи някоя снимка - и аз искам да сложа и да запазя "AUTO" функцията на фаровете.

 

3. За нереспонзивния автоматик, може и да не е от него. При мен го имаше подобно чувство на 2.4, но се оказва, че може би е заради "Drive by wire" - педала на газта не е с жило, а с потенциометър. И поради някаква причина са решили да го направят "умен", натискаш 30% педала на газта, то отваря газта 15%. Натискаш 50% педала, то отваря 30%. От там и изглежда автомата муден. Ремапа на К24 корегирал и това - ще пиша дали наистина е така и ще търсим дали има решение и за R20.

 

4. Много се радвам, че ползваш CarSpending. Скоро ще има нова версия, с мобилно приложение и някои нови възможности. Като качване на галерии от снимки, напомняне за предстоящи разходи и връзка с други потребители. Всички данни от тази версия ще се запазят :)

 

Поздрави и ако има с кавко - ще помагаме. 

 

ПП: Скоро трябва да кача галерия на шумоизолацията на 8цата, която направих.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен! Само безаварийни километри желая.

Искам да те помоля да споделиш как си решил резервоара за пропан-бутан, при липсата на място за резервна гума, понеже най-вероятно ще сменя 7-мата с точно такава, а това ми се струва проблем.

Редактирано от Чавдар K

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега и да се радвате взаимно дълго време...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен! Само безаварийни километри желая.

Искам да те помоля да споделиш как си решил резервоара за пропан-бутан, при липсата на място за резервна гума, понеже най-вероятно ще сменя 7-мата с точно такава, а това ми се струва проблем.

 

Здравей, колега,

 

В самия багажник има място за резервна гума и доколкото си спомням Verseliq беше писал, че някои 8-ци са с резервни гуми, а други са с авариен комплект, както е моята. При мен на мястото на резервната гума имаше още една кора под най-горната кора, която оформяше нещо като отделение за багаж и също така място за аварийния комплект.

Газаджията махна долната кора и сложи бутилката там, както е при всички коли с тороидални бутилки. След това изряза съвсем малко стиропора, в който се помещава комплекта и го събра и него под горната кора. Така всичко остана скрито и се събра достатъчно голяма бутилка – 42л.

Ще сложа и снимки по-късно за да видиш как е станало.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ги и снимките.

 

Така беше когато пристигна колата:

35593_SDC17215.jpg

 

Honda-Accord-Tourer-2-2-i-DTEC-EX-Automa

 

 

А ето така е сега:

post-33989-0-23243700-1470315282_thumb.jpg

post-33989-0-26387800-1470315286_thumb.jpg

Редактирано от romborak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Колата изглежда страхотно! Но пазен автомобил купен от Швейцария, няма как друго да е :) Знам точно удоволствието което изпитваш от първите ви съвместни страсти и ще се запази дълго (при 7цата трая години и дори накрая беше тъжна раздяла - добре че новата имаше по-хубав задник :D).

 

1. Тъй като и моята 8ца е на подобни километри - мога да потвърдя, че има някакво глухо хлопане, което ме побъркваше особено в началото (на далеч по-дъртата ми и по-карана 7ца го нямаше). И аз го мисля, че може да са тампони. Не мисля, че Хонда биха си позволили да пуснат нова генерация с по-лошо окачване на пазара. А и по ревютата на автомобила хвалят колко тихо и стегнато е окачването. В момента живея в Токио, но след няколко месеца се прибирам и мисля да я вкарам в сервиз да прегледат всичко по окачването и да я ремапна. Ще следя ако ти намериш решение.

 

2. Когато направиш DRL-а пиши и сложи някоя снимка - и аз искам да сложа и да запазя "AUTO" функцията на фаровете.

 

3. За нереспонзивния автоматик, може и да не е от него. При мен го имаше подобно чувство на 2.4, но се оказва, че може би е заради "Drive by wire" - педала на газта не е с жило, а с потенциометър. И поради някаква причина са решили да го направят "умен", натискаш 30% педала на газта, то отваря газта 15%. Натискаш 50% педала, то отваря 30%. От там и изглежда автомата муден. Ремапа на К24 корегирал и това - ще пиша дали наистина е така и ще търсим дали има решение и за R20.

 

4. Много се радвам, че ползваш CarSpending. Скоро ще има нова версия, с мобилно приложение и някои нови възможности. Като качване на галерии от снимки, напомняне за предстоящи разходи и връзка с други потребители. Всички данни от тази версия ще се запазят :)

 

Поздрави и ако има с кавко - ще помагаме. 

 

ПП: Скоро трябва да кача галерия на шумоизолацията на 8цата, която направих.

 

За DRL няма проблем. Ще пусна снимки щом го монтирам.

 

Това с "Drive by wire" го имах като проблем и в старото ми 19 годишно Ауди. Педалът беше пак без жило и също толкова неотзивчив. Сега като вкарам двигателя във високи обороти (4000-6000) си е чувствителен и отзивчив, но в ниските хич го няма.

Ако се решава с ремап все е нещо. Може би след време ще го направя. От друга страна този ремап все още си е немалка инвестиция. Доколкото съм чел във форума е някъде към 700лв.

 

Имам едно питане във връзка с CarSpending-а и може би и други колеги ги интересува затова ще пиша тук, а не на лични.

На връщане от морето газта ми свърши около 150км. преди да се прибера и понеже резервоарът ми беше пълен до горе, реших да покарам на бензин. Не можах обаче да разгадая как да отчета това разстояние. Защото това не е разход на бензин когато колата е студена преди да вдигне 30 градуса и да превключи на газ, а си е умишлено шофиране на алтернативно в моя случай гориво и не би трябвало да се отчита към обичайния разход.

Не успях да намеря начин да "накарам" сайтът да ми отчете тези 150км, че са на бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, със здраве да си я караш

 

Enviado do meu ALE-L21 através de Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за снимките, явно няма никаква драма с бутилката, много добре се е получило.

 

Редактирано от Чавдар K

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E как няма се получи, като знам къде да го пратя :D 
Добра количка си взел. Сега ти видях темата. 
За ДЛР модул, както и " нещо тропа " мини през Боре. Първото може да си го купиш и да ти го монтира, или диодни светлини, второто ще разбере, че си ми приятел. Аз като минавам през него за такива сиптоми и обикновенно му излиза пъпка, докато го хване. 
Безаварийно каране. 
 

п.п. Още не съм разбрар резачките под предния ми капак на кой са  :stupid:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен. Автоматите са с адаптивен алгоритъм и ако натискаш нормално или плавно газта ще държат лок-ъп-а и предавката на която си "до последно". Ако искаш без перцата да "смъкнеш" една или няколко предавки "веднага", просто натискаш газта рязко (не е задължително до долу).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам едно питане във връзка с CarSpending-а и може би и други колеги ги интересува затова ще пиша тук, а не на лични.

На връщане от морето газта ми свърши около 150км. преди да се прибера и понеже резервоарът ми беше пълен до горе, реших да покарам на бензин. Не можах обаче да разгадая как да отчета това разстояние. Защото това не е разход на бензин когато колата е студена преди да вдигне 30 градуса и да превключи на газ, а си е умишлено шофиране на алтернативно в моя случай гориво и не би трябвало да се отчита към обичайния разход.

Не успях да намеря начин да "накарам" сайтът да ми отчете тези 150км, че са на бензин.

 

 

Това, което ще се получи е, че ако след 2-3 месеца заредиш отново бензин до горе, ще се появи паралелен разход на бензин. Например:

https://www.carspending.com/bg/vehicles/2679-mitsubishi-lancer-sport-sedan

https://www.carspending.com/bg/vehicles/3319-honda-accord-2-0-i-vtec-sport

 

Идеята е, че за изминати 1000км, колата ще е горяла средно по X литра на 100 газ и Y литра на 100 бензин. Което има смисъл - особено имайки предвид, че някои хора карат само на газ, но газовите им уредби впръскват и бензин на всеки n-ти цикъл. С новата версия на сайта, няма да е нужно пълно-пълно зареждане, за да ти се изчисли разход и дори да сипваш бензин за по 20лв от време на време, пак ще си виждаш средния разход на бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

Това, което ще се получи е, че ако след 2-3 месеца заредиш отново бензин до горе, ще се появи паралелен разход на бензин. Например:

https://www.carspending.com/bg/vehicles/2679-mitsubishi-lancer-sport-sedan

https://www.carspending.com/bg/vehicles/3319-honda-accord-2-0-i-vtec-sport

 

Идеята е, че за изминати 1000км, колата ще е горяла средно по X литра на 100 газ и Y литра на 100 бензин. Което има смисъл - особено имайки предвид, че някои хора карат само на газ, но газовите им уредби впръскват и бензин на всеки n-ти цикъл. С новата версия на сайта, няма да е нужно пълно-пълно зареждане, за да ти се изчисли разход и дори да сипваш бензин за по 20лв от време на време, пак ще си виждаш средния разход на бензин.

 

 

Ей, супер, че сега все глася да е пълно-пълно, пък така ще мога да сипвам по всяко време при нужда. Кога каза, че ще е готова новата версия? С нетърпение очаквам да разгледам и разуча новите опции.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Това, което ще се получи е, че ако след 2-3 месеца заредиш отново бензин до горе, ще се появи паралелен разход на бензин. Например:

https://www.carspending.com/bg/vehicles/2679-mitsubishi-lancer-sport-sedan

https://www.carspending.com/bg/vehicles/3319-honda-accord-2-0-i-vtec-sport

 

Идеята е, че за изминати 1000км, колата ще е горяла средно по X литра на 100 газ и Y литра на 100 бензин. Което има смисъл - особено имайки предвид, че някои хора карат само на газ, но газовите им уредби впръскват и бензин на всеки n-ти цикъл. С новата версия на сайта, няма да е нужно пълно-пълно зареждане, за да ти се изчисли разход и дори да сипваш бензин за по 20лв от време на време, пак ще си виждаш средния разход на бензин.

 

 

Да, аз това го разбирам, но в моя случай конкретно, при последното ми зареждане на газ километражът е бил 225190 km. Изминавам 326km на газ и бензинът свършва. Аз продължавам да карам, но вече 147км само на бензин, който съм сипал преди това. Когато отида на заредя газ километрите вече са 225663км и когато заредя газ до горе (без да сипвам бензин) и въведа текущото показание на километража, ми дава изминато разстояние от предходното зареждане 473км. Това се отчита като разстояние, изминато само газ и разход от 7.97л./100км, който е по-малък от реалния защото от тези 473км аз съм карал 147км на бензин, но не мога да го укажа. Така, според мен, когато в бъдеще заредя отново бензин до горе, то ще имам усреднени данни за бензина, но за газта ще имам намален разход заради изминати километри само на бензин.

 

Аз реших проблема частично като направих едно фиктивно зареждане на газ за тези 147км с разход колкото е средния до момента при други подобни зареждания и така до известна степен избегнах неточното изчисление на средния ми разход на газ. Другият вариант беше да въвеждам всеки път 147км по-малко като показание на километража докато не заредя бензин.

 

Надявам се за съм го обяснил разбираемо.

 

Както и да е. В новата версия ако ще може да се указва какво разстояние на какво гориво е изминато, тогава няма да го има този проблем.

Редактирано от romborak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...според мен ако искаш да не ти се изкривява разхода на газ, просто намали 473-те км с тези 147, когато въвеждаш следващото зареждане на газ.

Така разхода на газ ще ти е реалния .. изминатите км на газ също.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

romborak, напълно ти разбирам случая, мислил съм го не веднъж и не съм се сетил за добър начин това да се реши. Тези фиктивни зареждания, които описвате ще ви променят само краткосрочния разход на конкретното зареждане. Но средния разход на колата отново в един момент ще стане например 10/100 газ и 3/100 бензин. Не защото колата гори 3/100 бензин, а защото дългосрочно (да кажем за 10 000км) се е случвало да караш на бензин от време на време, но предимно си карал на газ. И това е комбинирания разход за този изминат път - 10 газ + 3 бензин (някои хора като си хвалят колко са им икономични колите на газ, не споменават и малките дозареждания на бензин, които правят от време на време).

 

Но ако искате предлагам да не се откланяме от темата за прекрасният автомобил на romborak с неща свързани с CarSpending. Винаги съм отворен за идеи и предложения в темата за сайта (която я има в сигнатурата ми) или на лично съобщение и ако измислим по-добър начин да направим следенето на разход на газ/бензин (без да е прекалено сложно и потребителите да трябва да четат ръководства как се ползва), ще го направя в новата версия на сайта! 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

romborak, напълно ти разбирам случая, мислил съм го не веднъж и не съм се сетил за добър начин това да се реши. Тези фиктивни зареждания, които описвате ще ви променят само краткосрочния разход на конкретното зареждане. Но средния разход на колата отново в един момент ще стане например 10/100 газ и 3/100 бензин. Не защото колата гори 3/100 бензин, а защото дългосрочно (да кажем за 10 000км) се е случвало да караш на бензин от време на време, но предимно си карал на газ. И това е комбинирания разход за този изминат път - 10 газ + 3 бензин (някои хора като си хвалят колко са им икономични колите на газ, не споменават и малките дозареждания на бензин, които правят от време на време).

 

Но ако искате предлагам да не се откланяме от темата за прекрасният автомобил на romborak с неща свързани с CarSpending. Винаги съм отворен за идеи и предложения в темата за сайта (която я има в сигнатурата ми) или на лично съобщение и ако измислим по-добър начин да направим следенето на разход на газ/бензин (без да е прекалено сложно и потребителите да трябва да четат ръководства как се ползва), ще го направя в новата версия на сайта! 

 

:thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, градски! Със здраве да си я караш и безаварийно!

 

Относно хлопането - и при мен го има и ми е супер странно откъде идва. Колата я прегледаха уж и казаха, че нищо и няма.

Относно DRL модула - аз монтирах на моята и писах преди време в голямата тема -> тук. Много съм доволен и не съжалявам. На 25% на дългите и на AUTO на ключа изобщо не се занимавам с фаровете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, градски! Със здраве да си я караш и безаварийно!

 

Относно хлопането - и при мен го има и ми е супер странно откъде идва. Колата я прегледаха уж и казаха, че нищо и няма.

Относно DRL модула - аз монтирах на моята и писах преди време в голямата тема -> тук. Много съм доволен и не съжалявам. На 25% на дългите и на AUTO на ключа изобщо не се занимавам с фаровете.

 

Благодаря!

 

Идеята ми за дневните светлини е същата - късите на 25-35% и AUTO на ключа. Взех си ето този модул.

Ти какъв модул си сложи и при кого?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Честито, градски! Със здраве да си я караш и безаварийно!

 

Относно хлопането - и при мен го има и ми е супер странно откъде идва. Колата я прегледаха уж и казаха, че нищо и няма.

Относно DRL модула - аз монтирах на моята и писах преди време в голямата тема -> тук. Много съм доволен и не съжалявам. На 25% на дългите и на AUTO на ключа изобщо не се занимавам с фаровете.

 

Благодаря!

 

Идеята ми за дневните светлини е същата - късите на 25-35% и AUTO на ключа. Взех си ето този модул.

Ти какъв модул си сложи и при кого?

 

 

Взех го от този сайт. На старата ми кола също ползвам такъв модул от този търговец и 4+ години нямах никакви проблеми. Слагах го при един електричар в кв. Лозенец (Сф).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре може да ти свърши работа. 
И той кара с някакъв подобен вече 2ра година на едната му кола, другата е с диоди. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...