Към съдържанието

Темата за въздушните възглавници

• Заключена тема Тази тема е заключена
12 отговора на тази тема

#1 user2

user2

Маджиме

• Член
  • PipPipPip
  • 206 Мнения:
  • Място: 

Публикувано 09 август 2016 - 19:57

Един призив към модератори ли, администратори ли, абе всички които могат да свършат тази работа, да вземат да преместят тази тема от раздел Общи на Акорд навсякъде, че да могат да го видят колкото се може повече хора. В идеалния случай всички.
Не само Акордите са засегнати, моята е Сивик (доколкото схващам са засегнати 7-те генерации на двете, но може би и Stream-овете, понеже те са си липсващия Aerodeck на 7-ма генерация Сивик) и също подлежеше на замяна на възглавницата.

Untitled.png

Вместо да се занимавате с роене на маслени теми и да им кроите раздели, направете нещо потенциално животоспасяващо. Не вярвам да изисква кой знае какви усилия, защото като се случи непоправимото, не мисля че някой ще го грее дали е бил със синтетично 5W-20 понеже "двигателят бил проектиран за такова" или полу-синтетично 10W-60 с или без еди-какви си допуски и сертификати.
  • 1
Аз моята Хонда.

#2 dindin

dindin

СнегоХондка

• Администратор
  • 1918 Мнения:
  • Кара:конджул
  • Място:Свиленград, Харманли, София

Публикувано 09 август 2016 - 20:12

Здравей, има такава тема колега:

http://forums.hondab...showtopic=97510

Евентуално могат да се прехвърлят мненията от едната в друга. А ще направя тази в Общите дискусии "важна".

Съгласен съм, че е важно - ние една седмица след манипулацията катастрофирахме и изскочиха и двете възглавници. Ако не беше извършен ремонта можеше да има последствия не само за колата, за което благодарих на Бултрако.

Но не мисля, че препратката ти към маслените теми е коректна.

Поздрави!

• 0

Нямам идея защо всеки хондаджия, след като почне да му гори масло колата, сваля качеството на маслото,което ползва, а не го вдига . И по тоя начин си донасира мотора.

#3 aleksandur

aleksandur

Addicted to VTEC

• Член
  • PipPipPip
  • 509 Мнения:
  • Място:sofia

Публикувано 09 август 2016 - 20:15

Добре де ,ма като няма сервизна история на колите .Кво правиме докато чакаме отговор и доставка на детайла от оторизирания дилър ? Предишният собственик може и да е минал сервизната акция ....е и ?

• 0

#4 dindin

dindin

СнегоХондка

• Администратор
  • 1918 Мнения:
  • Кара:конджул
  • Място:Свиленград, Харманли, София

Публикувано 09 август 2016 - 20:53

Това би трябвало да е въпрос към Бултрако.

Иначе на сайта пише следното:

Please note: The results presented here are based on information supplied by our service network. If you have any questions or concerns, please check with your authorised Honda dealer.

Щом за предишната Хонда, на която правиха възглавницата преди 8 месеца все още седи за правене значи от Бултрако информацията все още не е стигнала където трябва :) Ако изобщо е тръгнала натам.

Виж за сегашната не пише нищо - значи италианецът я е сервизирал. 100% е била обект на тази и още акции.

Почети из темата, колегите пишат какво са им казали, когато акцията е вече била извършена.

• 0

Нямам идея защо всеки хондаджия, след като почне да му гори масло колата, сваля качеството на маслото,което ползва, а не го вдига . И по тоя начин си донасира мотора.

#5 aleksandur

aleksandur

Addicted to VTEC

• Член
  • PipPipPip
  • 509 Мнения:
  • Място:sofia

Публикувано 09 август 2016 - 21:37

Ма те как са разбрали ,че акцията им е извършена ,като нямат история на сервизното обслужване ?

• 0

#6 Tino

Tino

хондахолик

• Модератор
  • PipPipPip
  • 4334 Мнения:
  • Кара:Accord 7th Tourer 2.2 Sport;Civic 8th 5d 2.2 Sport
  • Място:Пловдив - София

Публикувано 09 август 2016 - 22:08

Защото дилъра за това отремонтиране не плаща нищо, обратното. На тях Хонда UK или EU им плаща за труда, а частите са безплатни ;) Та ако от Хонда UK или EU не си направят труда - значи им е през оная работа за нас ;)
  • 0

#7 Markony

Markony

Професор

• Главен Модератор
  • PipPipPip
  • 4148 Мнения:
  • Кара:HR-V D16W1, CR-V R20A2, Prelude F20A4
  • Място:Русе

Публикувано 10 август 2016 - 13:37

Бултрако имат задължение да издирят всички собственици на подлежащата сервизна акция Хонди по адрес-писмо,имейл-писмо и мобилен-обаждане.

Носили са ми писмо на хартия от селото * да ме питата какво е това.Адреса е изваден от регистрите на КАТ-Община-НАП.

Не го мислете.

До USER2.Ако продължаваш с този дразнещ манталитет скоро ще станеш USER3.

Промените във форума се правят от екип и се гласува.Твойто мнение...питай жена си дали и тя го взима под внимание.Много лесно се критикува отстрани.Ти какво направи за форума освен да постваш снимки на чаркове от ибей,които никой не иска да ти монтира на колата?

• 0

Emicha: Флуидите задължително се сменяват (дори да си купил колата от брат си   :) )

О8935177О9

#8 Veseliq

Veseliq

Потребител

• Главен Администратор
  • 2244 Мнения:
  • Кара:Accord 2009 Tourer 2.4i EX
  • Място:София

Публикувано 13 август 2016 - 17:12

Може би правилното решение е темата за въздушните възглавници да стане важна - вече е в глобалните Общи приказки. Всеки, който има автомобил, засегнат от така наречен recall, просто трябва да се обади в Бултрако. По рама го проверяват в централната система на Хонда. Те изпращат/плащат частите за recall-а и пазят данни коя кола е минала акцията. Не ги мислете :)

Тонът на темата е наистина отвратителен - това, че искаш да изкажеш мнение, че нещо с някоя тема според теб не е наред, не е нужно да обижда труда на модераторите в други теми. Радвам се, че повдигаш въпроса, но има правилен начин да го направиш. Ти си избрал мърляшкия.

• 0

#9 sredez403

sredez403

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 186 Мнения:
  • Кара:Honda CR-V N22B3
  • Място:Бургас

Публикувано 04 октомври 2017 - 18:31

Да събудя темата.В Бултрако върви сервизна акция въздушни възглавници.

Проверих по ВИН номера и за съжаление аз съм вътре за подмяна.

И вие може да направите това на официалния сайт или директно тук:  http://www.honda.bg/?go=airbag_recall

• 0

#10 Cap_Slow

Cap_Slow

Новак

• Член
  • Pip
  • 20 Мнения:
  • Кара:Accord 2.4 '03, K24A3
  • Място:София

Публикувано 12 октомври 2017 - 11:51

Днес е 4ти работен ден, в който все още нямам отговор дали колата ми попада в сервизната акция, след като им пратих вин-а си на горния линк. В крайна сметка вчера отидох до бултрако на ботевградско и работата стана за 1 минута. 

• 1

#11 sredez403

sredez403

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 186 Мнения:
  • Кара:Honda CR-V N22B3
  • Място:Бургас

Публикувано 13 октомври 2017 - 09:56

Днес е 4ти работен ден, в който все още нямам отговор дали колата ми попада в сервизната акция, след като им пратих вин-а си на горния линк. В крайна сметка вчера отидох до бултрако на ботевградско и работата стана за 1 минута. 

Да така е най добре но където има представителство на Бултрако.Обаждат се до една седмица.

• 0

#12 JHM

JHM

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 661 Мнения:
  • Кара:ACCORD CL7 K20Z2
  • Място:BG

Публикувано 13 октомври 2017 - 14:08

"....Обаждат се до една седмица."
Ако влизаш в графата автомобили,които са за подмяна.

Този пост е редактиран от JHM: 13 октомври 2017 - 14:09

• 0

#13 Markony

Markony

Професор

• Главен Модератор
  • PipPipPip
  • 4148 Мнения:
  • Кара:HR-V D16W1, CR-V R20A2, Prelude F20A4
  • Място:Русе

Публикувано 25 октомври 2017 - 10:38

Точно,на мен ми се обадиха след 8 дена за подмяна и на двата еърбека.

• 0

Emicha: Флуидите задължително се сменяват (дори да си купил колата от брат си   :) )

О8935177О9

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни