Към съдържанието

- - - - -

Хонда Джаз
Ангренажна верига на Хонда Джаз

• Не можете да пишете в тази тема
7 отговора на тази тема

#1 linkata

linkata

Новак

• Новак
  • Pip
  • 6 Мнения:
  • Кара:Honda Jazz
  • Място:Sofia

Публикувано 27 март 2015 - 17:31

Може ли да се натяга веригата на Хонда Джаз 2004г. и по какво се разбира дали е разхлабена?

• 0

#2 джазхонд

джазхонд

Новак

• Новак
  • Pip
  • 3 Мнения:
  • Кара:хонда джаз
  • Място:Асеновград

Публикувано 28 март 2015 - 22:24

Здравейте,  Аз съм нов собственик на джаска и при студена кола чувам доста чукане в двигатела. Ще съм благодарен ако някой сподели как мога да разбера дали е от веригата или от клапани.

• 0

#3 MegatroniC

MegatroniC

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 199 Мнения:
  • Кара:Honda Jazz L12A1
  • Място:Бургас

Публикувано 29 март 2015 - 20:48

Дроселовата клапа също се чува доста, аз в началото се бях стресирал да не е от двигателя. Но след проверка се оказа, че е всичко му е наред.

• 0

#4 diterh

diterh

Новак

• Член
  • Pip
  • 28 Мнения:
  • Кара:honda jazz
  • Място:asenovgrad

Публикувано 30 март 2015 - 00:29

Здравейте,  Аз съм нов собственик на джаска и при студена кола чувам доста чукане в двигатела. Ще съм благодарен ако някой сподели как мога да разбера дали е от веригата или от клапани.

Смени ли маслото на колата, или още не си? Моята също взе да трака на студено, но след смяната на маслото.  Правих и реглаж на клапаните, но пак си чука, докато не загрее двигателя. Отдавам го на това, че вместо препоръчаното 5w40 и налях десятка. Не изключвам възможността разбира се, старото масло да е било с добавка. Още не съм сменил десятката, но ми предстои смяна и ще стане ясно. Най напред си смени маслото с такова, каквото се препоръчва от производителя  и тогава го мисли.

• 0

#5 Окич

Окич

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 156 Мнения:
  • Кара:Honda Civic Aerodeck 2.0 iTD
  • Място:Варна / СС

Публикувано 04 октомври 2017 - 15:36

Привет, колеги !
Взех една хондичка Jazz 2002 GD5 с L12A1 преди около 2 месеца. Много приятна на пръв поглед, но ето, че вече имам доста неприятни проблеми. Голяма част от тях вече съм решил и останаха по-сериозните мъки. Едната мъка - бобините - там ще се оправя сам. Другият проблем е алтернатора - когато си реши вдига пулсиращо напрежението до 16 волта и варира между 14-16V. Светлините започват да премигват. Тук ще се свали алтернатора е ясно също.
Най-големият ми проблем е, че трака веригата. Седмица след покупката се появи леко чукане след запалване, което спираше само. Смених маслото с 10W40, защото колата беше с такова като я взех - чукането си остана. Регулиране на клапаните не помогна. Картера беше свален за проверка на лагерите - всичко е като ново. Смених маслото с Yacco VX600 5W40. Чукането се чува повече. Колата си върви и като е загряла добре, шуми по-малко. Някой може ли да ми помогне с информация за оригинални части или заместители - цени, марки, качество и т.н. за смяна на веригата ? В интернет излиза много оскъдна информация. До колкото знам от Фена цял комплект верига с обтегач, банани и зъбни колелета е около 720лв OEM. Дано на никой не му се налага такъв ремонт. Уж всичко е здраво и запазено - не остана не пипано място по измъчената кола. Поздрави !

Този пост е редактиран от Окич: 04 октомври 2017 - 15:38

• 0

#6 MegatroniC

MegatroniC

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 199 Мнения:
  • Кара:Honda Jazz L12A1
  • Място:Бургас

Публикувано 07 октомври 2017 - 09:07

Според моята книга Хайнес, веригата може да се регулира.

• 0

#7 zario

zario

Новак

• Новак
  • Pip
  • 1 Мнения:
  • Кара:Honda Jazz
  • Място:Plovdiv

Публикувано 11 октомври 2017 - 16:54

Имам Хонда Джаз 2004 - необходимо ли е да сменя агренажната  веригата и на колко километра

• 0

#8 rim

rim

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 97 Мнения:
  • Кара:Honda CR-V,Honda Jazz
  • Място:Варна

Публикувано 12 октомври 2017 - 12:19

Ако няма признаци да е износена не се сменя.

Този пост е редактиран от rim: 12 октомври 2017 - 12:21

• 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни