Jump to content
Zhorieff

Tourer 2.2 i-ctdi помощ за скорости, окачване

Recommended Posts

Здравейте, имам нужда от помощ защото се случва нещо, което не мога да си обясня!

 

Колата е 2.2 i-ctdi Акорд Таурер Комби

 

Преди 3 месеца, смених съединител и маховик, като новите са LUK, или поне така пише! Смених маслото в кутията, защото не беше сменяно никога и беше адски зле.

След като ги подмениха, при запалване на колата разтрисваше за секунда осезаемо и от там нататък всичко си е ок, от-до, докато карам или съм на свободна!

Скоростите влизат добре, нямам стъргане или трудност!

 

Преди седмица смених филтри и масло в двигателя, като помолих майстора да погледне какво имам за смяна по окачването за смяна, защото нещо се разхлопа.

 

Майстора каза, че имам два шарнира горни, като ми ги показа и се виждат отлично, че не са ок, също два тампона на носачите долу, виждат се между подкалника и гумата.

 

Запалих колата и газ към вкъщи.

 

Направи ми впечатление, че вече не разтрисва при палене, пробвах поне пет пъти, но на следващия ден пътувах през петрохан и запчна да ми излиза трета скорост и остава на свободна без да има каквото и да е усилие, шумове от стъргане и т.н, включват се скоростите нормално, но като карам по стръмен баир на трета излиза, като го държа с ръка усещам как леко побутва и излиза. От тази сутрин ми се струва и леко по-различен съединителя, като, че ли малко по-мек, включва скоростите нормално и на равно карам и на трета, на лек баир също ...

 

Малко съм объркан за тази история ?!  Някой имал ли е подобно изживяване, предположение за проблема в скоростите, може ли да търся проблема в окачването, или в тампони на двигателя ... ?! 

 

Имаше предположения за лостовия механизъм, някакви лостчета с ябълковидни глави и т.н на скоростния лост ?!

Редактирано от Zhorieff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, при смяната на съединителя и маховика използваха ли специален инструмент при монтажа?

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники, не знам да ти кажа, честно, не съм бил там! Майстора, който ми я прави, смени точно преди моята на едно CRV, същия съединител и маховик! По принцип знае какво прави.

 

Предположение за скапана муфа на скоростната кутия или тампон на скоростната ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Синхронизатор на трета скорост. На колко км ти е колата? Или поне коя година?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростите на нашите коли са много здраво направени, за първи път чувам за проблем с тях. Ако си сигурен в километрите, значи твоя проблем е случайност. Потърси читав сервиз и ги помоли да ти прегледат всичките синхронизатори, а може би ще ти е по-евтино да намериш употребявана скоростна кутия. Аз лично бих направил второто.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Токио, нещо друго се сещам и използвам темата да попитам! Как се диагностицира ако вригата на двигателя е за смяна, някакъв трик ?! Като казах 230 000 хил се сетих за нея, а тези км са си проблем май ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако веригата е износена ще я чуваш, ако двигателя ти е тих значи не трака. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Токио, нещо друго се сещам и използвам темата да попитам! Как се диагностицира ако вригата на двигателя е за смяна, някакъв трик ?! Като казах 230 000 хил се сетих за нея, а тези км са си проблем май ?

Вече са ти отговорили на въпроса, аз само ще допълня, че няма как да не усетиш разликата - ако веригата ти е за смяна се чува силно и дразнещо ромолене. Другия начин е да сравниш шума на твоя двигател с друг дизелов Акорд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха...на мен ми прави същото с чисто нов Люк, сменян в оторизиран сервиз на Хонда...даже ми изплю 3...ха...ха...после я смазах от тормоз и не е правил проблеми. За нещастие ще си я карам така със скапания Люк...иначе аз смених верига, ако е за смяна се чува тракане и е гадно, няма как да го сбъркаш.

Редактирано от Whererabbit

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. повреден синхронизатор прави трудно включването на скоростите, не изплюване на скорости...имах 2 преебани на Мисебушито...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имах износен синхронизатор (на друга марка кола) и ми изключваше последната скорост. Иначе 230 000 км са нищо за дизеловия Акорд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такам, продължение и още размисъл! От вчера ми изплюва и 5та скорост, по-малко от 3та, но ги плюе на висока скорост за предавката или ако има баир. Днес карах на круиз контрол на равно, по магистралата към Благоевград, на около 120-130км, без да има напрежение и ми изключи поне три четири пъти 5та скорост. 4та започна да се включва трудно, като я наръгам и си карам на нея, без проблем по баири, със скорост и високи обороти, но 3та и 5та излизат! Няма стъргания, като излизат, няма удар в кутията, а плавно и почти безшумно или безшумно излизат! Няма стъргане и при включване, съединителя го тествах, добре е!

 

Някой да се досеща някакво изместване ли е, лостове, някой ми каза,че може да се мърси отдолу и от там да ми прави такъв проблем.

 

Като тръгне да излиза, усещам на лоста как притреперва агресивно и излиза!

 

Без да искам реклами и т.н, да ми кажете някой честен и съвестен майстор,който да може да погледне, даде нормална цена и т.н. ...

 

Благодаря!

 

П.П Отварях маншона под лоста вътре в колата и пръсках със спрей смазка, не знам дали си внушавам,но трета беше за кратко (10-15км в Петрохан на изкачване) по-добре и после пак същото, може да е съвпадение.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не се мотай повече, отивай на майстор да ти види кутията, ако и той каже, че проблема е в нея, направо търси употребявана. Предполагам, че няма да е скъпа, защото търсенето е никакво, както написах по-горе, много здрави са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tokio, дай ми някой доверен в София, защото си патя в последно време много?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери си съвестен човечец който да те изслуша и пробва/огледа/помисли над проблема ти. Не е задължително Хонда спец. Като взех моята с мръсна газ дърпаше надясно. Фирмените спецове в Бургас и София под лупа проверяваха цялата ходова част и оплешивяха от чесане по врата, но проблема го откри комшийското майсторче в наше село. Възможна насока е и оглед на тампоните държащи мотора и кутията в коша. При мен беше от тях и при напън всичко се местеше, дърпайки след себе си полуоските :) След подмяната на тампоните колцата стартира праволинейно. Аз бих се върнал към края на първия ти пост. Едно време на тати Шкодилака така правеше при мръсна газ по баир, но изключваше 2-ра и 4-та. Там е наопаки щото мотора е отзад.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, свържи се с колегата fenabg, от Дупница е и доколкото разбирам ти е по път. Ще ти свърши работа със сигурност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tokio, дай ми някой доверен в София, защото си патя в последно време много?

Не съм в София и не мога да ти препоръчам майстор. Съжалявам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най- после се разбра какво е на първо четене.

 

Когато закупих автомобила от мой близък, който съм отгледал и т.н ... Всички знаем за бизнеса с роднини :) ми беше казано, че понеже има нещо в скоростната кутия и не включва втора добре, ще я огледат и ремонтират преди да взема колата. На думи е сменена муфа на втора скорост и е източено и сменено маслото с ново HONDA ATF. 

 

След два месеца каране, се усъмних просто ей така реших да проверим маслото и дали е сваляна кутията. Източихме 1,2л масло от кутията ?!!? Наляхме 2,2л ново, старото беше доста работило, което явно говореше, че не е сменяно масло. В последствие започнаха проблемите.

 

Майстора, при който бях вчера, ми обясни, че кутията е карана с малко масло, при което методично си е заминала 5та скорост, след като е паднало нивото още малко е заминала и 3та скорост.

Цялото обяснение е, че тази кутия не е била обслужвана, поради семеринг, който беше скапан и го смених при наливането на новото масло, кутията е подлизвала маслото от там и е намалявало нивото, в момента в който е останала с малко масло  (момента когато аз съм почнал да я карам или преди мен, което е по-вероятно, защото 1,2л. масло които източихме беше потъмняло много, направо към кафяво-черно), кутията е загряла много лагерите, които са не разбрах точно, но в голямата си част пластмасови са започнали да се топят и от там е цвета на маслото, лагерите са частично повредени и затова са проблемите в колата.

 

Внимавайте с маслото в кутиите, гледайте хубаво, защото маслото което изтича от моята кутия напълно се абсорбира в гъбата на кората под двигателя и на пътната настилка няма абсолютно нищо! Докато е било малко маслото, нямаше никакви неспецифични звуци, абсолютно никакви, което е странно според мен, но реалността е такава!

 

Това е, от тук нататък, уговорих в другия край на България да ида да ми я сменят и се надявам, тази, която сложа да не ме предаде!

 

П.С Майстора ми каза, че през живота си не е виждал такава кутия развалена! Беше изумен от това, което се е случило специално с тази кутия!ю

 

Успех на всички!

Редактирано от Zhorieff
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А "родата" каза ли защо е налял ATF вместо МTF?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А "родата" каза ли защо е налял ATF вместо МTF?

Извинявам се грешка на езика и пръстите, МТФ е било налято, оригинално на хонда.

А й рода вече нямам, защото цялата постъпка е долна, при положение, че сме ги отгледали докато учеха!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро мой познат си докара от Англия същата като твоята автомат 2,4.Казах му да смени маслото ма скоростна,а той ме пита кога съм чувал да се сменяло масло на скоростна кутия.Миналата седмица скоростната му роди и за негово нещастие източеното масло беше малко под 3 литра,всички знаем колко събира автоматика.Дай боже всеки му да си сменя консумативите редовно,защото от не смяна на дребните неща,стават големите проблеми.Успех колега,дано решиш проблема си изцяло.За да не правя реклама,ако желаеш ми пиши на лично,ще ти дам информация за майстор от София много читав.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Източили са под 3 литра от цялата кутия разглобена?

Автомата събира ~3 при смяна, няма как през пробката да източиш повече от това.

Ако са я разглобили и са източили под 3л. тая кутия е извършила геройство, че е работила толкова време БЕЗ масло, което за мен е невъзможно, даже не би тръгнала колата изобщо.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, генерално решение! Сменям кутията утре, но ми трябва светкавично действие - да купя Хонда МТФ масло, защото не ми пратиха поръчката. За утре ми е смяната и то на 300км от София и ми трябва, като тръгна сутринта да мина някъде и да купя от някъде.В Ямбол ще е смяната на кутията!

 

Моля за място откъдето да купя маслото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Самоковско в Юбико продават ли или само сервизират,защото от там ми е пътя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звънни и ги питай. Вероятно ще имат. http://autoplanet1.com/firma/54280-yubi-ko-eood  Дано знаеш къде са, понеже маркера на картата не е правилно позициониран. Трябва от Самоковско шосе да завиеш по ул. Стадиона и след полегатия десен завой, да се оглеждаш вляво за табела Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...