Jump to content
mimialeks

Проблем Honda CR-V I генерация проблем с оборотите

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Преди около месец си взех Honda CR-V I генерация Бензин/Газ (Инжекцион Фобос) 147 кс, когато е взех имаше проблем с оборотите играеха доста, първо свалих и почистих стъпковото мотрче качих го без промяна, сложих друго от Honda Civic 1.4 пак без резултат, регулирах клапаните 0.10 на 0.20 пак без резултат, смених и въздушния филтър пак без резултат, показваше грешки на диагностиката следователно P0131, P0171, P0301, P0302, P0303, P0304, P0300, P0170, остана само P0131 след всички процедури (Кислороден датчик преди катализатор), вече незнам дали да го сменям и дали ще помогне с нещо.

Някакви идеи, съвети?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спри газта за няколко дена и карай само на бензин,като направиш ресет с откачане на батерията.Ако има проблем със сондата,грешката пак ще изкочи,Ако след 3 дена няма грешка търси "фобосмайстор"..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

И това пробвах 2 дена колата вървя на бензин над 200км, но за съжеление без промяна, оборотите пак играят чувства се мудност на двигателя грешката за сондата изчезна обаче. Утре ми остана надеждата да премеря налягането в цилиндрите дали е нормално, за него до сега не се бях сещал и ще пиша по темата.

Благодаря за отговора!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги отново,

Колата беше месец в сервиза, реглаж на клапани наново, смяна на свещи с кабели, почистване на делкото и палеца му, смяна на 3 стъпкови моторчета, почистване на дросела и смяна на двата датчика по него, чистене на инжекторите, настройка на газта, прейнсталация на компютъра на колата, налягането на цилиндрите е 6, откачихме едната от сондите по изпускателните тръби мисля, че крайната... какво ли не вече и стотици левове глупости, резултат няма на колата и играят оборотите при леко подаване на газ прекъсва в сравнение преди и след сервиза нещата се подобрха мъничко но до толкова. Моля помагайте, дайте акъл както му се вика.

 

Поздрави!

Редактирано от mimialeks

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой сети ли се да погледне клапана за отработените газове?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой сети ли се да погледне клапана за отработените газове?

И двата двигателя за модела нямат EGR.

 

Според мен остава само да пробваш с друг кислороден датчик.

Редактирано от Slayer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

За този проблем ли става дума? Отскоро и мой приятел има същия проблем и ако някой е намерил решение, нека помогне. Колата е Црв , I генерация Бензин/Газ-147к.с. Пробвано е с друго стъпково моторче, без промяна.. Регулиране на клапани (не знам защо, но майстора ги е направил 0,25-0,30, вместо 0,10-0,20) без промяна . Клипа е от въпросната кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едно клапанче зад двигателя, зад стъпковия мотор. В долната му част влиза едно тънко маркуче(вакум). Откачи маркучето и го виж да не е сцепено.

post-18818-0-52574800-1482421140_thumb.png

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

За този проблем ли става дума? Отскоро и мой приятел има същия проблем и ако някой е намерил решение, нека помогне. Колата е Црв , I генерация Бензин/Газ-147к.с. Пробвано е с друго стъпково моторче, без промяна.. Регулиране на клапани (не знам защо, но майстора ги е направил 0,25-0,30, вместо 0,10-0,20) без промяна . Клипа е от въпросната кола.

Същото играене на оборотите ми се случи вчера, съвсем неочаквано, но го открих проблема. Излязло вакумно маркуче. Стегнах скобата, утре ще го снимам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като изкочи още 2-3 пъти го оправих с една" универсална" скоба....тел :yes: Иска си смяна ,разширил се е отвора на маракучето.

037706133.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрвейте колеги,
Проблема все още не е решен.
 
@MITKO70 такъв маркуч от тази страна нямам, имам отстрани прикачвам снимка. 

klz1495893813t.JPG
@swakke такъв клапан отзад нямам, прикачвам снимка.

bfi1495893860l.JPG
@sith оборотите играят при мен по по-различен начин, качвам видео.

https://www.youtube.com/watch?v=q_qB2yIL9_Y&feature=youtu.be

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам два варианта за игра на оборотите. Единият е да смуче въздух, както са написали колегите. Места бол: маркучите, гарнитури и тн. Другият вариант е заминало динамо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.При мен нещата се оправиха след смяна на делкото

 

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви обороти ви държи със 110-120км/ч примерно? При мен са 3000 и ми се струва шумно, двигателя ли, вятъра ли, гумите ли да слушам :lol: 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...