Jump to content
Васил Димитров

Въпроси за Stream!

Recommended Posts

Здравейте приятели на Honda!

Преди да започна искам да кажа,че си направих труда да изчета целия форум,но не си давам отговор на няколко въпроса и искам ако може в тази тема да обобщим,за да бъде полезна и занапред.

Намирам се в Германия,но и тук Honda Stream е доста голяма рядкост,така че ще купя тази,която е най-запазена без да мога да избирам вида скоростна кутия-ръчна/автоматична и тук идват въпросите:

1.От прочетеното разбирам,че има два вида ръчна скоростна кутия-дълга и къса (ако мога така да ги нарека(!

   Така ли е,каква е разликата и коя е за предпочитане?

2.Автоматичната скоростна кутия е 4 и 5 степенна!

   Така ли е,мога ли да разбера без да карам автомобила с колко скорости е АТ?

3. АТ има ли маслен филтър и къде се намира,извън или в скоростната кутия,колко литра масло събира и на какъв пробег е желателно да се сменя маслото?

4.В един пост колега казва,че е удобна за спане след като се приберат двата задни реда седалки и става като легло,но при това положение предния ред седалки идва по-висок от останалата задна част на багажника.Въпроса е може ли да бъде равна цялата задна част на колата?

  Благодаря на всички,които ще ми отговорят и поздрави с най-добри пожелания!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Относно ръчните скоростни кутии наистина има два вида, но разликата може и да е само от диференциала т.е кутиите да са еднакви.

Мойта Хонда е с т.н къса скоростна кутия. Не може да направи 100 на втора, докато другият тип ги прави.

5-та предавка 3000 об/мин  е малко над 100 км, докато в другият вариант е около 120 км/час.

Ако караш предимно градско няма значение,но  късата ще е малко по-пъргава (ако обичаш да настъпваш)

Ако имаш повече пробег извънградско е желателно да е с "по-дълга" кутия или най-добре автомат (примерно 5 степенен).

Но пак е относително т.е ако не вдигаш повече от 100 си няма значение. Ако караш обаче около 130 и нагоре си влиза в по сериозни обороти.

 

Имаш предвид вторият ред седалки - да по-високи са малко, но няма как да се получи матрак. Можеш да постелиш едно одеяло в багажното отделение на два ката за да се повдигне нивото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря,че някой се включи в темата и по конкретно на Господин list!

Това какво би трябвало да означава?

Ако купя Stream с "къса" механична скоростна кутия и примерно се прибирам от Германия за България и поддържам скорост 160-170 км/ч двигателя не трябва да пада под 6000-7000 оборота и това в продължение на 2200 км!!!?

Какъв разход ще даде при тези високи обороти и не е ли направен именно за това този миниван за да се движи на дълги разстояния,респективно магистрала и висока скорост?

То ако тази скоростна кутия е направена да се кара до 100 км/ч за да е в оптимални обороти двигателя по добре да се прибирам с малолитражката!

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, че  късно отговарям.....

Виж клипа. На 180 включвам 5-та.

При 170 няма как да си на 7000 об. То би означавало, че колата не може да вдигне повече от 170.

На 3000 оборота си малко над 100 км/ч, т.е при 6000 об. си на 200 и малко.

На 5-та предавка имаш около 29 оборота на км (като  мойта кутия)  или при 170кмх29 = 4930 оборота, което си е оборот.

При другия вариант ръчна кутия, ще си на  4250 об, а при автомата под 4000 об.

 

Според мен Хонда са направили по къс вариант за по-голяма бързина (пъргавина) и че все пак това е Ван и не е за големи скорости т.е над 160-170, въпреки че колата си остава стабилна над 150.

 

Аз карам на газ и дава разход около 10л/100 при скорости 120-140. Тя като си ги набере, не и трябва много зор да ги поддържа, а и колата си има доста добра аеродинамика според мен 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Започвам и аз да се оглеждам за Stream 2.0 5АТ преди фейслифта (2000-2003). В нета има обяви предимно с ръчни скоростни кутии, автомата направо го няма. Постепенно почвам обиколките из автокъщите в София-Горубляне, Дупница, Драгичево и където още изскочи нещо. Не бързам да купувам. Като бюджет ми се дават не повече от 5к за придобиване. Впоследствие ще имам разходи по монтаж на ГИ и евентуално регистрация ако е нов внос, та може и общо да чукне 6.5к. Молбата ми е ако някой е мяркал такова животно да се продава някъде или му е направило впечатление, да сигнализира.  :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...