Jump to content
mtm_str

Мнение за масло Bardahl XTC 10W40

Recommended Posts

Моята хонда джаз 1,3 - 2003г. по фактури от сервиз на хонда в Италия след гаранцията и е слагано моторно масло Bardahl XTC 10W40, което за литър струва 12,48 евро. По артикул на фактурите пише С60, явно маслото е Bardahl XTC C60 10W40 синтетика, което в България струва около 30,00 лв. за литър. 

Някой ползвал ли е такова и имате ли  мнение за маслото. След покупката на автомобила сложих масло на хонда 10W40 полусинтетика. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пожали ,я поне ти количката горката налей и 5W40 и не,я мъчи.По добре ще работи,по добре ще се чувства и ще имаш по малко ядове занапред.

Bardahl не е лошо,Motul и Yacoo да и сложиш пак е добре и Liqui Moly става, принципно все слаби масла като цяло,но ще ти вършат работа и няма да имаш проблеми ако го сменяш на не повече от 7 000 км. и наливаш вискозитет 5W40.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наливай това което пише на капачката или в упътването.

Пожали ,я................

Bardahl не е лошо,Motul и Yacoo да и сложиш пак е добре и Liqui Moly става, принципно все слаби масла като цяло,но ще ти вършат работа и няма да имаш проблеми ако го сменяш на не повече от 7 000 км. и наливаш вискозитет 5W40.

Колега, твърдиш че Bardahl, Yacoo и Motul  принципно са все слаби масла ли, или нещо не разбирам.

Това колега са състезателни масла и как смело твърдиш че са слаби? :blabla::w00t: !

А да сравниш Liqui Moly с горепосочените и под общ знаменател е много яко! :yes:

 

 Bardahl XTC C60 10W40 с фюлерин е "най-слабото да знаеш", затова е и най-скъпо!

Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това са " слаби" масла, не знам кои са " силни "... 

 

Към колегата с Jazz - a, ... Това, че е дошла с такова масло може да те радва, но не е задължително да го слагаш и ти.

Сменяй си го навреме, намери си сигурен източник на доставка и се радвай на колата си.  :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да твърдя,че са слаби масла и не само, че го твърдя,но е така по принцип айде да не звучи толкова грубо по точно са с слаби бази тези марки, иначе и аз карам с Motul и Yacoo и нямам нищо против,но те си остават масла с най ниския клас база/хидрокрек/ група 3/говорим от най известните и сериозни брандове/ и изискват по честа смяна или смяна на около 7 хил.км. примерно както казах на колегата.

Състезателни масла кои по точно са състезателни масла посочи ми ги? И много лошо гледаш на Liqui Moly вземи прочети малко ,че бъркате хората много така.

Bardahl XTC C60 10W40 е най скъпо и това за първи път го чувам пък си мислех,че ги знам цените на изуст.

 

 

Ако това са " слаби" масла, не знам кои са " силни "... 

 

Ами поинтересувай се малко и ще намериш сам отговорът както и аз съм го намерил.

Има тема за маслата там четете и обсъждайте както виждате не съм му давал съвети да слага специално на тази кола по различни марки масла просто му препоръчах да смени вискозитета всеки сам си решава какво да прави.

Редактирано от Soichiroo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 много са малко истинските хубави масла у нас.карах с бардал 10-40 обикновенно...еми нищо особенно.за хтц незнам.колегата соичиро е дал доста компетентно мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

малко позабравена тема , но вижте какво пише в сервизната книжка на колата , явно има колеги разбирачи знаят по добре от производителя какво се масло се сипва в колата ;)

035656088.jpg?r=0

Редактирано от t9ny

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Здобих се с Хонда джаз и както си трябва смених маслото. Майстора ми наля 10/40 Титан. Започна едно тракане при даване на газ и започна да го "лапа".Какво да правя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колега, както съм писъл  в началото моята беше с масло Bardahl XTC C60 10W40 синтетика, работеше много добре не се чуваше. Смених го с масло на хонда 10W40 полусинтетика купено от Бултрако Варна, имам чувството че двигателя е по шумен , минал съм над 5000 кл. маслото не е мръднало на щеката. Мисля на следващата смяна да сложа Bardahl XTC C60 10W40.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Момчета, разберете Хонда с 10/40 не се кара. Нали много четете "книжките", там това ли пише? Като са Ви в кондиция моторите, защо им наливате гъсталаците?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление всички сме минали през 10w40 и сме осрали някой и друг мотор ... в годините , слушайки майсторите на соца , които въпреки че не бяха се докосвали преди 10-15 години до японска кола ... авторитетно съветваха ... даже и за минерални боклуци , щото колата била  над 100000 км ръйш ли . Не искам да се сещам даже ... 

 

Аз L13A1/A2 не бих го карал с грейд по висок от 5w40. Ако няма фрапиращ разход .. даже с W30.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При първо обслужване в Хонда ме "сгъстиха" с 10/40 Тотал, без хабер с какво е карана. Беше на 95К. По съвет на хондаджии, вкл. форумци го махнах на 7К и сложих Мотул Х клийн 5/40. Вече 3-та смяна - не го пипа изобщо, двигателят е тих и до смяна /на около 9к макс./ щеката е мръднала надолу с около 3-4 мм. Сега може би ще мина и на 5(0)/30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...