Jump to content
dragomir375

Монтиране на подгревна седалка

Recommended Posts

Здравейте колеги. Първо да Ви пожелая весели празници и щастлива и безавариина нова година. Карам Honda Accord 2.2 I-CDTI 140phг. 2004г. всички знаят за трудното загряване загряване сутрин зимата, особенно при -10г. Реших да споделя с вас как успях да си ги направя. Купих подгряващи седалки от http://www.bktuning.bg/product.php?ProductID=4261  2 брая. Спомням си, че като разглобявах кората под скоростния лост ( точно кадето е кожата на скоростния лост ) има 2 букси, като се замислих остава това да са букси за копчета за подгрев на седалките и веднага ми светна, че мога да взема ток от там и да си оставя запалката свободна. Все пак 1 седалка с подгрев 45в. = 4а ако са 2 = 8а което не, че няма да издаржи запалката, но след като има прекарано окабеляване с предпазител ( 20а номер 15, предпазители в купето ) да си ползвам него. Слезнах до колата и ето post-18684-0-32515900-1420125436_thumb.jpg  това са буксите, проверих с мултицед каде точно има ток в буксата и такмо да видя кое е "+" и кое "-"  и както виждате на снимката, тази дупка с кламера е " -" а другата кадето посочва с мултицета "+" и така като не искам да режа букси и кабели реших да го направя с кламер зганат на 2. Купих си 2 гнезда за предпазители с по 5а и 2 букси post-18684-0-31580400-1420127111_thumb.jpg .Запоих кламерите на жиците, запоих и буксите и стана така post-18684-0-16226900-1420126789_thumb.jpg след това прекарах кабелите отдолу и се получи добре. Може и да прекам кабелите направо от джойстика на подгревната седалка за оригинално копче от хонда, но там кабелите вече ще са повече и не ми се играише. Забелязах, че имам и ощи 1 букса точно под седалката ако няко знае за какво е да сподели post-18684-0-79456100-1420127277_thumb.jpg Благодаря предварително. :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За еаър баг или ел. седалка ;). Ако питаш за тази жълтата, тя е за въздушните възглавници, поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, днеска както карах и се наслаждавах на подгрева на седалките изведнаж те спряха :( нз. какво стана, но сега като премеря с мултицета и там където беше кламера вече няма "-" и взех "-" до "+" са кадето е на самата букса. Благодаря за отговора колега :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега моята си е с оригинално подгряване и също спира..няма го тоя кеф да грее 1-2 часа примерно без да спира. Аз си мисля,че е някаква защита. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега моята си е с оригинално подгряване и също спира..няма го тоя кеф да грее 1-2 часа примерно без да спира. Аз си мисля,че е някаква защита. 

Мерси за инфото колега, а аз си мислех, че може да сам изгорил нещо. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре се е получило, колега. Защо просто не си намери салон с подгрев за оригинално вграждане?На мен ми е интересно, щом има пуснати кабели за бутони за подгрев има ли и пусната инсталация до самата седалка за такава, с подгрев??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подгрева грее, стига опр. темп. и спира, после пак тръгва. Няма как да грее постоянно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, има, в БМВ 5та серия грееха така поради дефект. После имаше запалени дрехи и дори коли...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има има, в БМВ 5та серия грееха така поради дефект. После имаше запалени дрехи и дори коли...

Ами нормално, като оставиш един калорифер да грее безкрайно или да си сушиш дреха. :whistle::|:shock:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...