Jump to content
civicgonemad

От gt1549s към нещо малко по-добро?

Recommended Posts

Нищо не откривам под този номер... Гарет ли трябва да е това? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези турбини се конфигурират както ти е кеф, :)

Ако трябва да съм конкретен, GTB1756 от 2.7тди на VWgroup е най-добрата турбина за дизел според мен, ранно развъртане, много добър надув.

Ако трябва да съм още по конкретен, недей си прави експерименти, не и с този двигател на Роувър, :)

Поздрави!

Редактирано от dctR

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не не се конфигурират както ми е кеф... Защото с моята хибрид не става. А и няма да си правя експерименти... Просто искам да оправя съотношението въздух гориво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей пипа турбото(имам преки впечатления върху този двигател, и смятам че турбото му е оптимално), сложи си челен кулер, хубави турбо пътища.

От там най лесно и полезно ще си оправиш това съотнишение.

Всеки градус надолу, дава 1% повече кислород, грубо казано, а това при печките е много важно.

Лично мнение, не искам да ти го натрапвам, просто споделям, като човек който е минал през дизел средите.

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок... Кво му е на двигателя? И колата си е с челен кулер макар и малък. И аз не замислям извръщения дето да изкривят биелите...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не търпи надуване, духва лесно гарнитури, иначе железата са здрави, главата е малко рискова.

Знам къде е кулера ви, за това ти казвам хубав челен ще ти свърши идеална работа.

Имал съм преки наблюдения как коли след слагането само на челен кулер се пооправят доста, дори чак ме е срам да кажа какво имам на предвид под това доста.

Имаш ли възможност да примериш при загрят двигател и скорост 100км/ч колко градуса е въздуха който постъпва? Мап сензора дава тази информация. За справка лятото при 30градуса и този тест, хубав кулер и добре обдухан, дава 6-8 градуса входящ въздух в двигателя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не зная дали ще се събере по-голям кулер отпред... А и по-голям кулер повече лаг... Не че лага тук е от толкова голямо значение... Тя няма да ходи по състезания. Идеята е за турбо от рода на 1749 но без геометеия...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По големия кулер който визираш всъщност е по малък и много по компактен от стоковия ти.

50см дълъг

15 висок

5 дебел

Орентировъчни размери, по голям не ти трябва.

Щом си си наумил духалката, ок :)

Редактирано от dctR

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква информация давал Мапа ( manifold absolute pressure)????????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизеловите мап сензори дават и температура на въздуха който постъпва в двигателя, ако той е прекалено горещ, колата влиза в авариен режим.

Това е изпробвано на голф 3, пасат 3, стило някакво, ибиза, леон, а3 и може да пропускам нещо.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...