Jump to content
TheOmen

Проблем със скърцане при завъртане на волана.

Recommended Posts

Здравейте колеги, от скоро имам проблем, който не мога да си обясня. Когато запаля колата и завъртя волана не се чува нищо и всичко си е нормално, минават 5-10 мин каране и като завъртя волана леко нещо зад лявата гума скърца зверски, ако завъртя волана повече не се чува...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еднократно или постоянно?Имам предвид, когато заскърца, ако не преместиш волана спира ли или продължава, докато преместиш волана?А на място, като завъръиш волана до край скърца ли?!А имаш ли "серво" на волана?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мисля че е постоянно, примерно ако има неравности по пътя и съм със изправен волан пак скърца, иначе мисля че няма серво, даже и хидравлика няма, хондичката е 91'. При спряло положение пак скърца като е изправен волана и завъртя късо, а като завъртя повече скърца до едно време и после спира... То по скоро се чува като търкане на метал в метал, не знам как да го опиша, като драскане...

Редактирано от TheOmen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долен шарнир.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долен шарнир.

:thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не са ти износени накладките? Провери ги, те имат една пластина, която се води акустичен датчик. И като се износят почват така да скърцат, като първоначално не скърцат непрекъснато, а само при определено положение на волана.Без да съм го чул не мога да съм сигурен, но имай и това предвид.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долен шарнир! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
на мем ми е разбит десния долен шарнир и при ляв волан се чува скърцане ... гадно скърцане ;) там ти е проблема Редактирано от UglyDucky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, и на мене вчера ми се появи такова скърцане - получава се при въртене волана наляво, при спиране, даже и при потегляне. И аз предполагам че е шарнир, въпроса ми към опитните е - колко спешно трябва да се влезе в сервиза? Съвсем скоро по принцип ще го направя. И как вървят шарнирите за Civic англичанка - 1.4, 97г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя само,че при мен това скърцане беше от рейката.Смазах и всичко се оправи.

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво, че си решил проблема, ама при теб "това скърцане" май не е било като при колегата . :)

Гледам в другата тема си написал :

 


Шумът идва от волана и наподобява  все едно гума се опира в пластмаса,

 

 а колегата пуснал темата говори за скърцане при предната гума .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mar_tod - писал съм,че споделям колега,а не че поставям диагноза.Искренно се надявам да нямаш каквото и да е било скърцане по твоята кола ,защото е много кофти усещането да си дал доста лев да си я нагласиш и да не можеш да минеш и 100 метра без някакъв дразнещ шум да ти извади нервичките.Нищо лично само споделям,защото е много лошо да се луташ по сервизи и да няма кой да ти реши проблема.

В заключение ще кажа,че според мен всяко споделено мнение може да помогне някому.

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги, 

И при мен се появи на англичанката подобно скърцане. Симптомите са подобни на описаните горе - след запалване и първите 1-2 километра, всичко е наред, обаче след няколко километра започва едно гадно скърцане при въртене на десен волан, доколкото го чувам от дясно в предницата. 
Подобни симптоми се появиха още когато валеше сняг в София преди месец, веднага я закарах при Омбре. Влади я гледа и каза, че нищо й няма - била бетон...  :hmmm: 
Е, да ама не... това пак се появи, даже сега по-силно се чува. Някакви съвети?  Ясно е че ще я карам пак, въпроса е колко е спешно според вас.
Мерси. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казаха по нагоре долен шарнир :) Периода от скърцане до разбит шарнир и закъсване на кръстовище е много кратък...да се знае

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече записах час в Юбико, мерси за отзива. Мисля да не я карам преди да я погледнат и кажат :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...