Jump to content
Loony

Слагане на Airbag

Recommended Posts

Здравейте! Искам да попитам дали е възможно слагане на Airbag на кола която няма такъв и какви неща ще трябва да се вземат за да работи той, става въпрос за сивик 96-99.Дали си заслужава цената.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не знае за такава процедура?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Олег,каква муха ти е влязла в главата пак и какво значи заслужава ли си???Ако ти спаси живота значи,че си заслужава ли???Ако никога не се наложи да сработва,какво значи си се набутал ли???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Търся си 6-ген обаче повечето нямат възглавници, а пак за мене главното е да има климатик и възглавници.И между другото да питам имали разлика в окачването и спирачките на 1.4 90 кс и 1.5 Е-витек 114 кс, като стабилизиращи щанги и размер на дисковете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е трудна работа да се сложи възд. възглавница. Освен волана си има управляващ модул и датчици, които един господ знае къде се слагат за да сработят както трябва. Да не говорим за окабеляването. При климатика е по лесно - слага се доста по-безпроблемно. Моят съвет е ако все още не си купил кола и тя да е без тези екстри, а тепърва търсиш, по-добре си търси такава с желаните екстри.При фейслифт 6ген. Сивиците (99-01) предните спирачки са като на ВТИ модификацията(262мм), Отзад са си барабани с изключение на ВТИ. Освен това по-голяма част от тях вече са с възд. възглавници и доста имат климатик. За стабилизиращи щанги не съм сигурен, може би може да се намери с предна такава, но като цяло май при купетата са по често срещани; при ВТИ ги има и двете със сигурност. Ако решиш да слагаш обаче за предната на носача има едно ухо за което се захващат биалетките, което ако го няма или трабва да се заваря или да се сменят носачите. Отзад се слага една планка на болтове само - няма преправяне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както спомена колегата по-горе - по-добре си вземи кола с нужните екстри. Ако пък искаш да преправяш - трябва ти модул за управление /SRS модул/, въздушни възглавници, инсталация /жълт цвят/, оригинална електрическа схема и човек, който знае какво прави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ще повдигна темата.

 

Колата ми е Сивик 6-та хеч фейслифт. Купих я преди около 9 месеца. Още при огледа на снимките забелязах, че колата е без въздушни възглавници на волана и пред пътника и бях наясно че е претърпяла някакъв удар, при който възглавниците са се отворили. В последствие явно е монтирано табло със затапен отвор за пътническата възглавница, и волан трилъчев също без възглавница. Въпреки това колата е отлична и няма следи от сериозен удар, бил е слаб, повече козметичен.

 

Иска ми се да възстановя колата и да добавя липсващите въздушни възглавници. В един сайт за части 2-ра ръка (няма да му казвам името) има много въздушни възглавници за модела - и тази за волана, и тази за таблото пред пътника. Почти убеден съм, че колата има необходимата електрическа инсталация. Дори на сенника на водача има надпис, че автомобилът серийно е оборудван с въздушни възглавници.

 

Чудя се обаче колко е разумно да купя стари, 2-ра ръка Airbag, предвид предупрежденията в ръководствата на няколко автомобилни производители, че въздушните възглавници не подлежат на ремонт и трябва да се подменят с нови при нужда. Един вид, шубе ме е да не вземе да гръмне някоя от възглавниците без причина докато се возим в колата, заради факта че е стара, на възраст около 20 години.

 

Някой има ли мнение по въпроса?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде си сигурен, че не е фабрично така?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При справка по VIN кода излиза като оборудвана с въздушни възглавници, на сенника пише "This vehicle is eqipped with SRS Airbag...", като погледна зад жабката се вижда, кабелът на въздушната възглавница за пътника.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А мигача ти изключва ли, като завъртиш на другата страна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, изключва мигача, но това какво общо има?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто пита. :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото, ако беше с обикновен волан и имаш лентовия кабел за еърбега, нямаше да ти изключва :) (може и да бъркам и да е обратното, ама най добре ще видиш като смъкнеш волана). СРС юнита ти е долу до педалите от дясно, виж дали е там изобщо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще проверя в ръководството какви точно компоненти трябва да има системата и ще ги търся един по един, да видя дали са на място. Въпросът ми по-скоро беше дали е разумно да купувам 2-ра ръка демонтирани въздушни възглавници на възраст около 20 години? Защото ако не е добре и трябва възглавниците да са нови - зариваме огъня.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми, със сигурност е по-добре от колкото никакви. Това, дали ще сработят е абсолютно друг въпрос, но е по-добре да има вероятност да сработят, от колкото въобще да няма такава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Относно дисковете на 6та ген. японка, моята е с 262мм предни - '97 1.5 114. Задни барабани, 4 канален ABS, SRS, стаб. щанга и клима. Само за инфо.

Редактирано от boiskii

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало, ако сложиш всички компоненти и всичко работи, срс- а да спре да свети. Аз карам ej9 98 година с 262mm дискове, предна стаб щанга, задни барабани с фабрични еърбеци и клима, без фабрични ел. Стъкла и огледала. Наскоро смених волана с такъв от прелюд с еърбег и лампата ми загася. Надявам се никога да не разбирам дали ще сработят :). Все пак имам волан с еърбег в доста добро състояние. Ако решиш нещо, пиши, ще се разберем нещо. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен лампата SRS на таблото не свети. По всяка вероятност не липсват само самите възглавници,а може би и електронният SRS модул, или поне е свален бушона. Още нищо не съм проверявал. Ще огледам колата за това какво оборудване от системата е останало и ще преценя дали си струва да се хващам с възстановяването й. Благодаря на всички, които изразиха мнение и дадоха информация по въпроса. Действително ми беше полезно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...