Jump to content
revenue

Къде обслужвате Вашите хонди?

Recommended Posts

Здравейте,

къде обслужвате колите в София?

 

Аз съм с 8-ма генерация 1.8 бензин ( 2008 ). Мисля, като сменям двигателното масло да сменя и маслото на трансмисия.

Колко струва смяна на трансмисионното масло и къде препоръвате да го направя?

 

Знам, че е тема 302323 по този въпрос, но е важно темата да е актуална.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Не можеш ли да си го смениш сам? Не ме разбирай погрешно, просто не е нищо сложно, пък и ще си опознаеш колата :)

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеше , щеше ли да пита къде да ходи ? По темата -  Юби Ко или Бултрако.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Стига де колега. Сигурен съм че все някой колега от столицата ще отдели час от времето си и ще помогне на човека. Форума освен за съвети и глупости е и за да ни събира (не само по ЕКО-та и бири ) нали?

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам проблем да го направя сам, но просто не искам да се уча в движение. В момент нямам подходящо място и човек, които поне за първия опит да ме направлява. По-старата ми кола ( Астра '97 1.6V "масларка" ) си ръчках доста неща, но по електрическата част. Тогава не е толкова проблем, като ръчкам колата на улицата ми. Но за смяна на масла си е удобно с канал. Това ми е първата читава кола и не искам да я ръчкам несигурно.

 

Иначе по темата. Юбико работят ли с час?

Повечето сервизи са на принципа "остави и като стане". Поне за смяна на масло искам да отида веднъж.

Също така там ще се занимават ли да ми сменят щипки по прагове, защото отпред половината са леко заминали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 В коя част на София си? За щипките, не е лошо да си вземеш предварително, в Мкомплект на Сливница имат страшно богат избор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намирам се около бул. Мадрид.

Иначе съм парувал за астрата от този Мкомплект и наистина имат доста неща. Драма е докато намериш нужните, защото хората там си мислят, че ти вършат услуга. Иначе щипките не са фатални. Повечето магазини не работят уикенда, а през седмицата не мога да отделя време за колата освен ако не е наложителен ремонт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ю би кю. Можеш да си запазиш час, но не съм сигурен дали не е само за приемането. Като цяло обаче работят изключително бързо, така че не бих се притеснявал. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си близо до Горубляне -  Юби ко.  Аз лично, като съм им звънял да запазя час за такова нещо, са ме вземали дори същия ден. Имат оем филтри, имат и масла, но аз си нося маслото, а от тях купувам само филтрите. Успех :)  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Бих искал да попитам, къде в София могат да ми направят диагностика на колата?

Проблемът е ,че след смяната на маслото, колата ми стана много по-шумна (шумът идва от дясната страна на двигателя) и тресе. Смених маслото отново , но проблемът си остана. Колата е на 185000км и е с верига.

Благодаря предварително.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай малко повече подробности. Мотор? Какво "тресе"? Опиши проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моторът е 2.2 I-CDTI. Има вибрации самия мотор и стана много по-шумен (силно тракане в дясната част на мотора). Последните няколко дни, независимо дали колата е студена или топла. Иначе си има мощност.

Редактирано от vesivanova
Предходното мнение не се цитира и др.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А веднага след смяната на маслото ли почна? Огледай ролки, ремък на първо време...Някой със същия мотор да се включи...Може да вибрира и от дюзи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога шуми? На студен, на топъл, постоянно. Колегите с дизелите ще кажат как ромоли веригата когато е за смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При ниски обороти и по-малко когато е топла. Утре си записах час в Honda да и направят диагностика, за да се изяни проблема, тъй като не разбирам от двигатели като цяло. Ще пиша да ви кажа какво е станало.

Редактирано от vesivanova
Предходното мнение не се цитира !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Днес си взех колата от сервиза на Honda. Оказа се, че е демпферна шайба на коляновият вал и някакъв болт 12х38. Сега колата е много тиха и няма вибрации. Работата на двигателя се промени коренно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, освен официалният сервиз Апостолов в Бургас, има ли други сервизи (майстори), в града или наоколо, от които да сте доволни от качеството на услугите, извършвани по колите. Не питам само за смяна на масло, филтри и т.н., а и за по сериозни проблеми?

 

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега ,за Бургас мога да препоръчам Вальо ,сервиза му е на пети километър,мисля че номера можеш да откриеш в публикация на колегата M&M за пета предавка на ХР-В .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в Апостолов няма да ида никога. Все още не съм открил сервиз в Бургас от който да не съм разочарован.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, ходиш, къде?

 

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм ходил в Бултрако, Омбре и Юби-Ко. От всички изброени за мен най-точни са Юби-Ко. Хората работят бързо, разбират си от работата и предлагат OEM части и консумативи. Смяната на маслото (Honda) на дизела с OEM горивен филтър + филтър купе и въздушен излиза около 450лв. Ако караш с 5W30 може и друг горивен филтър, може и по-евтино да ти излезе. Смяната на маслото в скоростите с такова на хонда мисля, че беше около 120лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Смяната на маслото в скоростите с такова на хонда мисля, че беше около 120лв.

 

Wow, с тези постове ще откажете много бъдещи колеги.

Вярно, че си дизел, но пък чак такава да е разликата.... Масло на скоростна кутия на 1,8 бензин при Бултрако - точно 45 лева, сега си гледам фактурата.

 

Другото, 450 също ми се струва много, освен ако не те дерат с труда х3 или пък този горивен филтър при дизела не е 200 лв...

Редактирано от xaxo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 450 лв и Юби ко са доволни от теб :D Това са многооо пари за обслужване. Ако си вземаш филтри и масло с отстъпка 200лв ако е без отстъпка 300лв (цените са без труд) Смятам че е нормално за труд да си сложат 50 лв. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горивния филтър е 50лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...