Jump to content
marvel

Търся човек с Хонда FR-V дизел

Recommended Posts

Здравейте търся някой собственик на Хонда FR-V 2,2 дизел.Купих си такава и не знам нищо за нея.Искам да и сменя малса филтри и други консумативи.Искам да си купя и железни джанти за зимни гуми.Някой да сподели какво да търся и какво да ползвам.Нямам никаква представа от колата.Не знам какво масло да сложа не мога да намеря какви са и джантите къде да намеря филтри всички видове,каква спирачна течност да взема каква течност за хидравликата и такива дребни неща, но според мен важни.Обичам колата ми да е в ред и знам че трябва да се грижа за нея и не искам да правя глупости.Ще отида и до сервиза на Бултрако ,но там със сигурност цените са космически а качеството не знам дали отговаря на цените.Не искам да пестя ,но не съм и милионер.Но ще проверя и там как е,може и да говоря с предубежденя.

Предварително благодаря, ако някой помогне! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този двигател 2,2 iCTDI, се слага и на Сивик, Акорд  и СРВ-то, така че лесно ще намериш информация за него във форума.

Или по-лесния вариант, отиди в сервиз "ЮбиКо", в кв."Горубляне" / правят само Хонди и си разбират от работата/, да ти обслужат колата и не се тормози.

Имат оригинално масло за двигателя -  Хонда 0W30 за около 34 лв. за литър, каквото е препоръчително/задължително за този двигател, имат и оригинални масла за скорости и диференциал - които пак са препоръчително/задължителни, а и филтри каквито ти трябват.За труд взимат нормално.

Като казвам - препоръчително/задължително е хубаво да използваш такива масла и да не правиш експерименти, пък ти както си прецениш.

Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за отговора,но се интересувам и за джантите.Бих желал да закупя стоманени на 15" за зимни гуми за да взема гуми с по висок борд(вместо на 55 да взема на 65), а не знам какъв трябва да е вътрешния отвор и разстоянието между отворите за болтовете.Ако някой друг може да помогне за това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвай този сайт, мисля че ще ти помогне, единствено трябва да въведеш данните за автомобила и после да избереш правилната модификация - http://www.wheel-size.com/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че няма възможност да минеш на по-нисък цолаж от 16'', само бензиновите имат тази опция :( 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега и аз от скорор имам Хонда FRV Дизел и скоро я обслужих като събрах информация преди това също като теб и прецених, че е добре да и сложа двигателно масо MOTUL 0w30, това което сибрах като информация е, че задължително трябва да е 0w30 за този двигател ако искаш да те служа и да ти е верен колкото за филтрите се доверих на моя майстор и той взе от каквито имах нужда.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

195х65х15 можеш с оригинални джанти е пробвано!

Даже вози по меко защото гумата на 15 е с по висок профил :)

Пасва на 100% с 205х5516 по размери!

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...