Jump to content
rosin

Honda Accord 2.0 F20B6 започна да прегрява

Recommended Posts

Имам тази Honda вече една година и датчика за температурата си стоеше на средата на скалата (измерих с термосонда двигателя и средата на салата  е около 92 градуса). От вчера започна да прегрява и погледнах казанчето (скоро не го бях гледал, за съжаление) - беше празно. Налях общо около литър в радиатора и казанчето, но нищо не се промени. Двата вентилатора включват едновременно чак на около 107 градуса и изключват на около 100. Става все по-зле - тази вечер се прибрах на парно. Възможно ли е да се е получила въздушна възглавница и ако да, то как се обезвъдушава ? Някакви идеи за оправяне на проблема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема може да бъде всякакъв ... започни с капачката на радиатора ! Ако продължава да грее , подкарваш наред ... термостат и т.н , дано не опираш до гарнитура на главата.Провери и всички мъркучи за течове ! Успех.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали си термостата , сложи го в една тенджера с вода на котлона и следи какво се случва. Простата физика казва , че водата кипва при 100 градуса. Следователно ако всичко е наред с термостата ще го видиш как малко преди да кипне водата той ще започне да се отваря. Моя като го свалих въобще и не помръдна. Отидох и си взех за 20лв друг. Само гледай при покупката да пише , че отваря на 92 градуса , че аз като взимах моя нямаше такъв и взех на 88. Не е болка за умиране ама зимата парното е малко по-слабичко. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обезвъздуши я първо колега. Остави я да работи на едно място с отворена капачка на радиатора и парното на топло. Виж кога ще отвори термостата и доливай течност. Ще излизат мехурчета с въздух. Може да подаваш и газ отвреме навреме. След това, като включи перката-което трябва да стане на 96-97 градуса (по данни на една от най добрите програми според мен за следене в реално време на параметрите от OBD буксата) , пак ще трябва да долееш течност. Не се притеснявай, че излиза вода като подаваш газ, или по принцип. Желателно е да наблюдаваш радиатора да не остава сух там, където се вижда през капачката. Като започне да включва на 96-97 градуса и да работи вентилатора за кратко, значи си готов. Минах през тази процедура преди 2-3 месеца. Аз свалях корубата заедно с термостата и оттам изтече течността. Полсе уж напълних радиатора и казанчето до горе но загря и то доста.

 

Това, което колегата преди мен е написал със свалянето и тестването вкъщи също е вариант, но според мен и монтиран на колата може да се провери, щом имаш с какво да следиш температурата. Като започне да подминава 80 градуса проверявай маркуча, който е в горната част на радиатора дали започва да се загрява. Ако се загрява в един момент ще започнеш да виждаш и топлата вода как влиза в радиатора. (през капачката) която си я свалил преди да почнеш още процедурата разбира се! Това ти го препоръчвам поради факта, че гайките, в които се завиват болтовете, за да се свали термостата са вградени в самата пластмаса и ако са пренатегнати има огромна вероятност да превъртят и тогава става много неприятно....пак от опит казвам това :)

 

П.П. за "зимния" термостат не съм сигурен, че е най добрата идея, защото лятото ще ти работи перката почти непрекъснато, и ще се включва сигурно над 100 градуса, но пък винаги можеш да го смениш с "летен" ако ти се занимава :)

Ако имаш въпроси-питай смело.

 

Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, след изстиване двигателя дръпна ли си течност от казанчето? Ако е дръпнал едва ли имаш нужда още обезвъздушаване, хондите са магьосници в тая област. Колко ориентировъчно наля в радиатора и колко в казанчето?

Редактирано от HondaExplorer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите. Оказа се тривиален проблем -  термостат.

По-неприятно стана после : след като налях новия антифриз и я запалих ми отказа ( за пореден път !!!) цялото табло и аз не можех да видя температурата. Но след малко каране (около 5 км) тръгна таблото и видях, че загрява максимум малко под средата на скалата. Така и не можах да намеря електронна схема на таблото, за да си го оправя. Не е студена спойка (както предполагат всички),  защото тръгне ли веднъж, не спира да работи до изключване на двигателя. Това ми вече второто табло - явно си им е проблем (но все пак си е 16 годишно !!! ).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже спомена за таблото та се сетих, че и на мен ми направи проблем вчера сутринта. Качвам се, давам контакт, светват всички контролни ламБи,включително и тази на безина при положение, че бензим има достатъчно и като запалих никоя стрелка по таблото не работеше. Нито оборотите, нито километрите, нито тази за бензина. 5 мин. след като тръгнах спрях и изключих двигателя да си взема кафе и после като се качих и запалих всичко си беше ОК !!! Не съм се задълбочавал в проблема.

От 2009 година досега ми го е правила не повече от 5 пъти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен нищо не работи по таблото - нито стрелки, нито лампички. Само подсветката, когато запаля светлините, но тя си върви по друга линия. И не тръгва след многократно включване и изключване. Просто по някое време си тръгва и вече не спира до изключването. Някой да продава изправно табло ? Моето е HR 025 1009.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ааа, за подсветката също е странно при мен, че като включа на габарити и ги изключа остава да свети и си гасне след малко сама. Това е само като се прояви дефекта разбира се.

Проблема в подобни случаи е, че не го прави постоянно и единствения начин да се открие проблема е да се разглоби таблото, когато дефекта е на лице.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, тази информация по таблото идва от ЕКУ-то. След като колегата е сменил с друго табло и пак го прави, значи според мен проблема трябва да тръгне да се диагностицира от ЕКУ-то нататък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първото табло периодично изключваше оборотите и километража - за това го смених. На второто без проблем работят оборотите и километража - само от време на време не ми работи бензиномера, ама аз съм на газ и не е толкова важно. Просто след няколко месеца започна да отказва цялото табло. Което означава, че проблемите са си  таблата а не в ЕКУ-то, тъй като са различни (проблемите). 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и от контактния ключ да е проблема .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уплътнение на всмукателния колектор , тръбичката ми остана в ръката .

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...