Jump to content
GeorgiD

Моята кола

Recommended Posts

Колата си я купих сам от Швейцария, за момента нямам притеснения дали КМ-тата са реални, смятам че са такива.

 

Като екстри мога да кажа тези които има, не са всички но смятам, че са ми предостатъчни: 

 

Направо ще дам снимки към колата тъй като е по лесно да се гледа отколкото да се пише :)

 

Имам следните питания, този уикенд ще влезе в бокса за масло на двигател антифриз смяна на дискове накладки и спирачна течност + маркучената и такива дреболии.

 

https://drive.google.com/drive/folders/0BztLt5KASAAiNXhBN25ON1FjMlk?usp=sharing

 

Имам следните въпроси:

 

1. ДВГ-то е с верига, до колкото знам, какъв е капацитета на веригата като живот (примерно 200к км или 150к или 100к), ориентировачно каква е цената и ?

 

2. Автоматика какво масло филтри има ли и ориентировачно цената каква и какви препоръки имате ?

 

3. Бях останал с впечатление, че колата е след чистен ДПФ но продължава да свети ламБата на ДПФ-а, да ама не вчера бях в Дунев срещу 50 лева измери изгорелите газове със сонда и каза, че е ОК, ест препоръча профилактично чистене при него с машината. Та въпросът е как мога да разбера ли не влиза в авариен режим след като нямам индикации никакви че влиза ?

 

4. От снимките, имам едно i в жълт кръг, прочетох че е Систем Информейшън месидж който трябва да прочета за какво/ защо иде реч, идеи ?

 

5. Имам 1 гаечен ключ на който пише в скобки долу 2 и последвано под него -144/слънце/облак(луна) еба ли го ... - идея дали е сервизен интервал или прочие ?

 

Та така за момента ме радва автомобила много и след мини обслужването мога да кажа че чакам с нетърпение да я пробвам до морето :)

 

Поздрави хубав ден  - Георги

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, със здраве да си я караш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега и много безаварийни!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, дано да се слушаме.

 

Допълнителни 2 въпроса:

 

1. Как дафък се свързва блутута с телефона и обратното :D

 

2. Дойде ми диагностиката ХДС от склад66, лесно ли се работи с нея, и мога ли смело да щтрапам без да се притеснявам ? 

Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и и много безаварийни километри.

 

Относно по някои от въпросите ти:

 

3. Ако влезеш в аварием режим заради DPF ще разбереш моментално. :) Светва ти лампата и колата отива на 30% мощност. Моли се да не светне, че отиваш или на премахване, или в Дунев.

 

4. Това -142 са дни. В колата си е заложено да ти напомня, че колата ти е за облсужване. Ако караш по-малко км. ти го изчислява в дни, а ако караш повече - в километри. Според мен е с "-", защото си просрочил обслужването. Лесно ще го оправиш като нулираш service напомнянето (задръж черния ролер на таблото).

 

5. Аналогично е на т.4. Самият индекс 2 ти показва какво трябва да обслужиш след 144 дни. Виж в голямата тема за Акорд 8.

 

6. Относно bluetooth-a - следвай тези инструкции --> https://hondakarma.com/threads/honda-hand-free-telephone-hft-user-guide.390/live?page=1 . Ако ти бърбори на език, които не разбираш, можеш да го смениш на английски като кажеш "English" след чуването на сигнала след задържане на слушалката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Честито и много безаварийни! Да те радва и слуша!


Ето ти таблица със сервизните индекси (кое какво означава).

Това е в моята сервизна книжка за бензинова 8-ца, но поне за ориентир би трябвало да става.

 

A - Смяна масло и маслен филтър

B - Общ технически преглед с HDS

2 - Смяна поленов филтър в жабката

2 - Проверка верига

3 - Смяна масло скорости

4 - Смяна горивен филтър

4 - Смяна свещи

4 - Преглед работа на празен ход

5 - Смяна антифриз

7 - Смяна спирачна течност

8 - Смяна въздушен филтър

9 - Реглаж на клапани

 

А ето тук има още коментари за тези интервали.

Редактирано от romborak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря, аз го намерих по рано и си ги принтнах, и довечера като сет ъп-на диагностиката почвам да ровичкам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Малко впечатления, изминалата седмица ходихме на море, дестинация Ахтопол/Синеморец.

 

58 литра нафта до горе авио дизел на тръгване и 90 км градско в София и още 480 до Ахтопол - половин резервоар по уред. На магистралата карах основно със 140 на темпомат с климатик на 22 градуса и пълен багажник 3ма човека в колата, на моменти се налагаше 160, но не повече.

 

На връщане от Ахтопол на Карнобат заредих 49 литра нафта на ЛукОил(бордовия показваше че съм минал 699.3 км) и потеглих към Добрич. Добрич-Кранево 1 ходене. В събота тръгнахме на обратно за София и на излизане от Добрич заредих 37 литра нафта по спомен.

 

На пристигане в София имах точно половин резервоар като карането от Добрич до София бе Добрич-Варна-Ришки проход - Карнобат - София

 

Сборно 1883 км с броя ги 130-135 литра нафта което е 6.9-7.1 - компютъра показа 7.3-7.5 - Как ви се струва ОК ли е ?

 

Автомат е, гумите са 205/50/17 след толкова км за 1 седмица нямам търпение пак да седна да карам страхотен автомобил!

Редактирано от GeorgiD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питане:

 

Сдобих се с това: https://sklad66.com/cms/Mini-J2534-Toyota-Honda.html

 

Качих ХДС на лаптопя и гордо гордо крачим снощи - ша четем... ще четем *я ми Янко, долу в ляво намерих нещо приличащо на диагностична букса (в краката на шофьора) пада се над ръчката за отваряне на предния капак, пъхам там това Мини J2534 пускам лаптопя пускам ХДС и като цъкна на свържи се с колата.. капут не иска крашва ми ХДС-то 

 

2 въпроса кой бърка аз ли че си ги взех или склада че са пратили лошото ?

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужас. Тея склад66 са ебаси кожодерите..

Вече втори линк виждам с диагностика от там.

Тоя кабел струва точно 12 долара и върши работа точно за толкова. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам такава. Работи, но е орязан вариант.

Чете като цяло, но не може да трие всички греши, на пример vsa.

За програмиране не съм пробвал, но едва ли се справя и тям.

За любители като мен да се ориентират що горе, става...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе на каква версия на ХДС-си аз като пробвам да вържа колата, ми изписва Рънтайм еррор на Ц++, ОС-то ми е 64 бита обаче, подозирам че от там е проблема, малко помощ няма да откажа.

 

Взех диагностиката да проверя евентуално дюзи, грешки и тем подобни ...

 

Пробвах със виртуалка обаче драйверите за кабела казват не може да се инсталира под виртуалка... силно съм разочарован. Едно време пазарих за ВАГ диагностика много доволен обаче сега е пълен ....

 

Къде могат да ми направят диагностика на автомобила читава ?

 

Благодаря предварително за помощта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Донеси ми го да го видя тоя кабел и лаптопа, на който го слагаш.

Ще го пробвам и на мойто PC.

HDS работи и на 64-битово без проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде си ти ? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай на лични да не спамим темата. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...