Jump to content
caesar

Съвет за зимни гуми

Recommended Posts

Здравейте колеги,Има ли вече излязла класация на ADAC за зимните гуми?Моля помогнете да си избера нови зимни гуми. Задоволява ме скоростен индекс Q. Търся добро съотношение цена/качество. Не желая да давам повече от 90 лева за зимна гума. Пробегът ми през зимата ще е малък. Целта е гумата да може да има добри качества и след 2-3 години, т.е. да запази еластичността и гъвкавостта си. Разполагам с тази оферта, която е актуална към момента. Ако някой има впечатления от посочените по долу гуми, моля да ги сподели.НАИМЕНОВАНИЕ........................................................В ЛВ. БЕЗ ДДС175/65 R14C 90/88T VANCOVIK,.-КОНТИНЕНТАЛ.........................143.56175/65 R14C 90/88T VANCOVIKINGCONT.-КОНТИНЕНТАЛ............142.09175/65 R14 82Q MS*PL. NORDIC-УНИРОЯЛ...................................50.00175/65 R14 82T MS*PLUS 6-УНИРОЯЛ...........................................77.36175/65 R14 82Q ICE-GRIP 3-СЕМПЕРИТ........................................84.60175/65 R14 86T XL TL WINTER-GRIP-СЕМПЕРИТ............................98.11175/65 R14 82T POLARIS 2-БАРУМ...............................................68.45175/65 R14 86T XL POLARIS 2-БАРУМ..........................................73.06175/65 R14 82T TL AMERICA SLC 202 - АМЕРИКА.........................56.60175/65 R14 90T LC18 - БРИДЖСТОН..........................................151.99175/65 R14 82T DW510 - ДЕЙТЪН................................................59.03175/65 R14 82T TL ALPIN A3 GRNX - МИШЛЕН.............................103.70175/65 R14C 90T AGILIS51 SNOW-ICE - МИШЛЕН.......................168.71175/65 R14 82T TL KRISALP HP2 - КЛЕБЕР....................................70.28175/65 R14 82T SNOWPRO - КОРМОРАН......................................59.66175/65 R14 82T TL W190SC SNOWCONTROL - ПИРЕЛИ................105.19175/65 R14 82T TL EDGE WINTER CARVING- ПИРЕЛИ....................92.22

Редактирано от caesar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинянавям се но да не отварям нова темаКакъв трябва да е размера на зимните гуми на прелюд 2,3

Редактирано от pit

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж ако намериш КОРМУРАН самоче да е англииски. Аз карах с такива 2 зими и сам много доволен, минаваш през снега и не затъваш- не боксувш. Но гледаи да са англииски, че ги правят по лиценз на мишелин, а другите не струват

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каква да е марка след 3 години вече няма да са "зимни"по-добре 4 зимни от 2 "маркови" зимни и по-добре 4 евтини нови зимни от 4 "маркови" зимни на n+1 годиниА най-добре 4 хубави маркови зимни ;), ама дали ще има толкова сняг тази година? Сред посочените по-горе има гуми които са изключително за сняг и лед, има и всесезонни...във всички случаи в момента доколкото един колега провери няма нов внос гуми - разпродава се останалото от миналата зимаИ зимни се слагат при падане под 5 градуса, даже под 0 ако не се чакат снегове! на сухо дори при -5 летните спират по-добре, но има ли сняг песента е друга :help:Евтини зимни гуми имат също Марангони и Дебица, не мисля че са по-лоши от румънските Америка и сръбските корморани ;)

Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз мога да ти дам мнение за барум няколко от 6-7 год. зимата карам с барум и за цената съм много доволен.На сняг се държът много прилично.А цената им без кооментар.Карам съм и с Клебер за малкия граифер, който имаше също бе задоволително.От Дебица също имам впечатление - много бързо се износват.Дори аз смятам са се насоча към Барум идния месец.Но не слушай продавачите, защото те имат за продаване (това ти го казвам, защото и аз съм такъв), а хората, които карат и през зимата и си купуват нови гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... на сухо дори при -5 летните спират по-добре, но има ли сняг песента е друга :help:

сори адаш ;) ама това просто не е така ... при -5 летните гуми, които трябва да не се разпаднат(или да се не износят за 1000км) спирайки при +50С темп. на асфалта, са прекалено твърди ... за да спират ефективно. Редактирано от chavdu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... на сухо дори при -5 летните спират по-добре, но има ли сняг песента е друга :help:

сори адаш ;) ама това просто не е така ...

при -5 летните гуми, които трябва да не се разпаднат(или да се не износят за 1000км) спирайки при +50С темп. на асфалта, са прекалено твърди ... за да спират ефективно.

 

http://www.zr.ru/articles/57032

Публикувано изображение

Публикувано изображение

;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги искам да ви кажа от личен опит да не се лъжете с Мишлен !!! Първия сезон като чисто нови биват , но от там нататъка , втори или пък третия по-добре ги изхвърлете !!! Втория сезов вече започват да шумят и да се пл'згат много повече , третия вече свират преспивни песнички над 100 км/ч ;) с 60 км/ч също но е по-бавна песента ;) Това важи разбира се ако пътувате по-често извън града :D Или иначе като издържливост са много добре , в смисъл грайфер си има и след 3-тия сезон , но сцеплението се губи някъде след 15 км/ч . За това ви препоръчвам Гудяр ултра грип 6-7-8 ако изкарат !!! невероятна гума :help:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ще ти кажа , че от тази листа която си дал единствено само МИШЛЕН ги бива за някакви зимни гуми , но при тях плащаш много за име и по-малко за качество(не , че не са качествени).Бих ти препоръчал , както и в една друга тема за зимни гуми : GISLAVED - NORD FROST 3 ако си намериш 3-ка.Това е истински зимна гума която трябва да се кара само при много ниски температури( от 10-5 градуса надолу) и най-вече на сняг няма с коя друга да се конкурира.Това го казвам от личен опит и дълги бивши години като гумаджия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest caesar

Аз пък ще ти кажа , че от тази листа която си дал единствено само МИШЛЕН ги бива за някакви зимни гуми , но при тях плащаш много за име и по-малко за качество(не , че не са качествени).Бих ти препоръчал , както и в една друга тема за зимни гуми : GISLAVED - NORD FROST 3 ако си намериш 3-ка.Това е истински зимна гума която трябва да се кара само при много ниски температури( от 10-5 градуса надолу) и най-вече на сняг няма с коя друга да се конкурира.Това го казвам от личен опит и дълги бивши години като гумаджия.

Аз също се ориентирам към GISLAVED - NORD FROST. Карам вече 3-та зима с такива на Тойотата и съм доволен. Вчера видях, че Semperit са откраднали- копирали шарката на грайфера и са направили SEMPERIT ICE-GRIP , но най-вероятно няма да имат същите параметри. Сега на пазара има GISLAVED EUROFROST 3. Зная, че са малко по твърди от NORD FROST. Чудя им се още, дайте впечатления за тоя модел, ако някойм е ползвал такива? Редактирано от caesar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Soichiroo

Извинявам се много ако засегна някои но:В България истински Мишлен и Пирели НЯМА за други марки не мога да кажа нищо ,но за тези двете съм информиран от много вътрешен човек.Това го казвам за първи път в форум или пак някаде другане по единствената причина че тва е Хонда Фен Клуб :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mr_petroff

Aз карам с ВИДА СПОРТ 1982 ГОД. и съм много доволен , само на лед с 230 малко се плъзгат...абе как може да пишете такива простотии за зимни гуми,занимавам се с гуми от 10 год. и съм продал хиляди и пак не давам акъл коя гума е добра,карал някой с някакви си и вече мнение си има,макар че други не е слагал никога...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest caesar

Aз карам с ВИДА СПОРТ 1982 ГОД. и съм много доволен , само на лед с 230 малко се плъзгат...абе как може да пишете такива простотии за зимни гуми,занимавам се с гуми от 10 год. и съм продал хиляди и пак не давам акъл коя гума е добра,карал някой с някакви си и вече мнение си има,макар че други не е слагал никога...

Kolega mr_petrov целта на този форум, поне аз така си представям нещата, е да споделяме мнения и в никакъв случай не е задължително те да са експертни. Повечето от нас са купувачи на някаква услуга- в случая гума и не искат единствено продавача да им моделира и натрапва мнението (според интереса) си. Все пак тук има млади хора, които се ограмотяват, та дори това понякога да е правилно писане на български език. Лично моето мнение е че тук може да се предложи някоя нестандартна идея, сподели опит макар и малък или някой специалист, например ти, да споделиш своя голям опит. Това наистина ще бъде оценено. Реално това което се говори и предлага във форума има 20-30% ефективност, но по добре 20% отколкото 0%. Искрено се извинявам ако съм засегнал някой. Редактирано от caesar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е какво човек търси в един комплект гуми.Пробег/много се търси в BG/...,качество... ,много е важен стила на шофиране.Ако една гума е много добра на лед,не търси същото на сняг,на сух асфалт е супер,направо го захапва-повече от 25-30000 км. пробег не искай,а на мокро друг модел ще ти хареса повече...Универсална супер гума няма,а и не може да има,всичко е въпрос на финанси,автомобил и стил на шофиране,задно или предно предаване и т. н.Не вярвайте на търговци-хвалят това което продават/и аз така :lol: /,виж ADAC и др. подобни,но и те не са единица мярка...Общо взето...ако случиш...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е какво човек търси в един комплект гуми.Пробег/много се търси в BG/...,качество... ,много е важен стила на шофиране.Ако една гума е много добра на лед,не търси същото на сняг,на сух асфалт е супер,направо го захапва-повече от 25-30000 км. пробег не искай,а на мокро друг модел ще ти хареса повече...Универсална супер гума няма,а и не може да има,всичко е въпрос на финанси,автомобил и стил на шофиране,задно или предно предаване и т. н.Не вярвайте на търговци-хвалят това което продават/и аз така :lol: /,виж ADAC и др. подобни,но и те не са единица мярка...Общо взето...ако случиш...

Колега аз не търся пробег, защото не мисля да карам с тия гуми по-вече от 3-4 зими. То след 3-та зима, каучукът ще е твърд като пластмаса. Таке, че я се събере 15 хил. км пробег предимно в градски условия , я не. Висок скоростен индекс също не ме интересува. Важното е да са сравнително сигурни в зимни условия, т.е. определено добре да се държаъ на лед и евендуално на сняг, че по-малко да се боксува по непочистените улици. Приемам препоръки, но да не забравяме, че и цената е важна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mr_petroff

Ами примернo FULDA KRISTAL MONTERO не е лош избор като цена и качество.Чувал съм негативни мнения за DUNLOP,MICHELIN, GOOD YEAR,CONTINENTAL, BRIDGESTONE и да хвалят ТRAYAL и LASSA примерно(!!!).Хора всякакви и всички мнения са субективни...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изборът на гуми е доста относителен и преди всичко е въпрос на вкус и лични предпочитания. Но ти предлагам да погледнеш Yokohama W.drive - 14-ките се произвеждат само в Япония, на пазара има тазгодишно производство, миналата година струваха 105 лв (чувам, че тази година цените по принцип доста са се качили) - много добро съотношение цена/качество, по-безшумни са от някои летни гуми (напр. Pirelli). Аз съм много доволна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За леда забрави с квато и гума да си няма сцепление,боксуването го преодоляваш с по-малко газ.

Ситуация при която ниският въртящ момент при ниски обороти на любимата ни марка върши идеална работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Хюнати

Някой да ми каже има ли гуми ТИГЪР или нещо се опитват да ме преметнат,защото съм жена???И ако има,стават ли за нещо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да ми каже има ли гуми ТИГЪР или нещо се опитват да ме преметнат,защото съм жена???И ако има,стават ли за нещо?

Да има, сърбски или хърватски са... ...за качество нямам представа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest skotie

Някой да ми каже има ли гуми ТИГЪР или нещо се опитват да ме преметнат,защото съм жена???И ако има,стават ли за нещо?

Както каза колегата - сръбски са. Навремето бях сложил на ладата едни такива :). Ако търсиш сравнително евтини гуми, си вземи Барум Поларис. За градско зимно каране са идеални.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Хюнати

Малииии...ама е късно вече,беше спешен случай:).Благодаря за инфото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във никакав случай не зимаи поларис с другите не сам карал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да ми каже има ли гуми ТИГЪР или нещо се опитват да ме преметнат,защото съм жена???И ако има,стават ли за нещо?

Аз имам такива, бяха си на колата, като я купувах. Ама нещо не ми харесват и мисля да ги сменям. Аз не бих ги взел. :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...