Jump to content
Dibelia3

тресене при тръгване - хонда джаз 1.2 2002г

Recommended Posts


Здравейте , преди 10000км смених комплект съединител LUK . Когато колата не е карана няколко часа , при отпускане на съединителя и подадена малко газ тя тръгва добре. 

Но след малко време на каране /5-10мин/ трябва да подам доста газ за да не притриса при старта - около 1300-1500 оборота и да тръгна само на полусъединител е невъзможно , зацепването  става при крайно горно положение на педала . Като покарам двайсетина минути при натискане му има задържане / слиза на пресекулки /придружено със скрибуцане , но не на метал. Струва ми се , че въпросния шум идва от помпата към педала . 

Колата се кара само градско. Няма установени задържащи спирачки или скъсани тампони по окачването на двигателя и  скоростната кутия.


 

Да ли притрисането може да е от горната помпа или просто демпферните пружини на съединителя са изработени по-меки /демек е фалшилв/ ?

Спирачната течност за двете помпи на съединителя не съм е сменял , колата е имам от една година, внесена е от Италия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей.Опитай се да разделиш проблема.Най вероятно скрибуцането е от самия педал.Той има ос,втулка..прах,пясък....най-вероятно и някакво износване.Опитай с течна грес-спрей да напрскаш тази ос и втулка.Така ще елиминираш евентуално задиране в този възел.След това смени спирачна течност.Става много лесно-доливаш казанчето до максимимум и развиваш пробката на работния цилиндър -този ,който натиска вилката на съединителя.Не пипваш педала!Само допълваш казанчето,докато почне да излиза бистра течност.Всичко излято го събираш в бутилка...че е отровно все пак.Накрая просто затягаш пробката и доливаш до малко над минимума.Пробваш пак и даваш отзиви..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...